+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Dinim üzerine yemin ettim ne yapmam gerekiyor Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. rngrtck1
  Üye
  Reklam

  Dinim üzerine yemin ettim ne yapmam gerekiyor

  Reklam

  Dinim üzerine yemin ettim ne yapmam gerekiyor Mumsema Kardeşim evde saçma saçma fotoğraflarımı çekiyordu haberim yokken kızdırıyordu beni bende o fotoğrafları 5 dk içinde silmezsen dinimin üzerine yemin ederim o telefonu aşağı atarım diye yemin ettim ve şuan pişmanım. Atmam mı gerek yoksa yemini bozarsam neler yapmam gerek bunu bana bir söyler misiniz?

 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Dinim üzerine yemin ettim ne yapmam gerekiyor


  Reklam


  Yeminler ancak Allah adına, kuran üzerine ve yemin ederim demekle geçerli olur. Dinim üzerine demek bir yemin değildir. Geçerli bir yemin eden kimse yeminin zararlı olduğunu bildiğinde yeminini bozar ve yemin kefaretini yerine getirmelidir. Bu tür sözler demek tehlikelidir ve kişi kaldıramayacağı yüklerin altına kendisini sokmamalıdır.

 3. Seyyidbabar
  Üye
  Bakın Degerli Mümin Kardeşim Dinimin Üzerine Kabenin Üzerine Peygamber Üzerine Kuran Üzerine Dille Edilen Yeminler Geçersizdir Anlamında ... Sadece ALLAH Vallahi Tellahi Dille Edilen Yeminler Geçerlidir ...

 4. rngrtck1
  Üye
  tamam gerçekten içimi rahatlattınız ve üstte yazdığınız yazıyı da okudum bir çok şey daha öğrenmiş oldum Allah Razı olsun.

  Peki bu geçersiz olan yemin için kefaret felan vermem gerekiyor mu ?

 5. Seyyidbabar
  Üye
  Hayır Gerekmiyor ALLAH Adına Yemin Ederseniz Kefareti Vermeniz Gerekiyor ....

 6. rngrtck1
  Üye
  tamam Allah Razı olsun yardımlarınız için.

 7. Seyyidbabar
  Üye
  ALLAH C.C Hazretleri Cümlemizden Razı Olsun ... Bizlere Dua Edin Mümin Kardesim

 8. Misafir
  Yalan yere dinim imanim uzerine yemin ettim ne olucak cevap verirseniz cok sevinirim

 9. arifselim
  Yönetici
  Yalan yere yemin etmek en büyük günahlar arasındadır. Yalan yeminin kefareti de olmaz. Bundan samimi bir tövbe etmelisin ve asla bir daha böyle şeyler dememelisin.

+ Yorum Gönder