+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Sıkıntıma karşı dua istiyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. semihgürel
  Üye
  Reklam

  Sıkıntıma karşı dua istiyorum

  Reklam

  Sıkıntıma karşı dua istiyorum Mumsema Arkadaşlar, ben Fen Lisesinde okuyan bir kardeşinizim... Burada arkadaşlarınızdan önde olabilmek için daha çok çalışmak gerekiyor, çünkü herkes yaklaşık aynı kapasitede... Kim daha fazla çalışırsa, o daha önde oluyor. Ben geçen sene okulda normal bir başarı gösterdim ama bu sene not bakımından okulda derece yapmak, 1. olmak istiyorum. Ayrıca ben yurtta kalıyorum, kendi işlerimizi kendimiz yapıyoruz, ailemizi özlüyoruz. Burada başarılı olmam için sizden aklınıza geldikçe dua etmenizi istiyorum. (Bunu gerçekten çok istiyorum, aklınıza geldikçe başarım için dua edin namazdan sonra vs.. dua edenlerden Allah razı olsun ) (ismim Semih) Ayrıca, bana da dualar önerebilir misiniz ? Bu arada, http://www.mumsema.com/sizden-gelen-...l-abdesti.html şu soruma da cevap verir misiniz ? ...

 2. ELHAMDULİLLAH
  İnşaAllah Devamlı Üye.

  Cevap: Sıkıntıma karşı dua istiyorum


  Reklam


  Aslında bir cevap yazmıştık ancak Allahu Taala'nın Rahmeti olsa gerek silinmiş. Kimbilir ne hatalı bir cümle kullandıkta Rab'bim Rahmet Eyledi. Hamdolsun Rab'bime. Neyi vesile kıldı ise.....

  Burada başarılı olmam için sizden aklınıza geldikçe dua etmenizi istiyorum.

  Rab'bim tüm kardeşlerimizle birlikte size muvaffakiyetler nasib eylesin. Amin.

  Bizim duamız ancak hakkınızda böyle olabilir. Şahsa dua, biraz torpil gibi olmuş olur ki; Biz asla buna yaklaşmayız. Yaklaşmamalıyız.

  Ayrıca, bana da dualar önerebilir misiniz ?


  Dua öneremeyiz size. Çünkü size kalıplaşmış dualar vermektense, siz Rab'binizden her ne istiyorsanız, kendi adınıza ve özellikle diğer kardeşlerimiz adına da isteyin. İsterseniz duanızı buraya da yazın eğer duayı sadece kendinize yontmadığınızı görür isek. İnşaAllah Amin deriz.

  İllaki bir tavsiye isterseniz. NAMAZ ve DUA'nızla Rab'binizden yardım talep ediniz. Ancak yineliyoruz İnşaAllah.

  Kendiniz için ne istiyorsanız. Diğer kardeşleriniz içinde aynısını ve belki daha üstününü isteyerek Rab'binizden niyazda bulununuz.

 3. dr.şeriati
  Üye
  Allah yardımcın olsun. ben de fen lisesi mezunuyum orada başarılı olmanın nasıl zor olduğunu iyi bilirim. ama başarılı olmanın tek yolu sabırla çalışmaktır ayrıca illaki başrılı olayım da deme sakın, her zaman Allah tan hayırlısını iste. başarı sandığın şey bazen başa musibet olur bunu unutma. vesselam.

 4. karadamlalar
  Kesintili Üye
  kardeşim Allah yardımcın olsun fen liseleri insan psikolojisine cidden zararlı Allaha şükrederim bazen tutturamadığım için kendini derslere kaptırıp hayatın tek amacını dünya olarak bilme, bu düzenin istediği şey dünyevi nesillerin var olmasıdır.

 5. ugurdogan
  Emekli
  Ben de eski bir fen lisesi öğrencisiyim. Yurtta kalıp aileni özlemek zordur, Allah sana ve bu durumdaki herkese yardım etsin. Ama fenlisesi gibi bir ortamda 1. olamamak bir sıkıntı değildir. Açıkçası ben mesajına bozuldum, acaba kimin ne sıkıntısı var diye girdim ve senin sıkıntı diye yazdığın şeyi gördüm. Allah seni böyle küçük şeyleri dert etmekten kurtarsın diye dua ediyorum. Yoksa dünyada ne halde insanlar var öyle ki sıkıntılarını söyleyemez haldeler ya da senin zor dediğin bu duruma bal kaymak diye fırsat verirse atlarlar. Dünyaya biraz daha olgun biraz daha geniş görerek bakmayı dene.

 6. Kırlangıç.
  Devamlı Üye
  Ben sırf bunları yaşamamak adına puanım fen lisesini tuttuğu halde gidip o fen lisesiyle aynı puanda bir anadolu lisesine kaydoldum. Tabi bir de kaydolduğum lisede almanca hazırlık olması beni cezbetmişti ama neyse. Doğru da yaptığımı görüyorum, insanlar ne biçim bunalmış ya.. Ben sınıfta bile birinci değilken adam okulda birinci olamamaktan korkuyor

 7. Ravza Sevdam
  Medine'nin Gülüne Hasret
  Allah c.c yardımcın olsun kardeşim. Rabbim hayırlısıyla istediğin başarıya ulaştırsın inşALLAH.

 8. Misafir
  Çok çaresiz bir durumdayım . Işlerimiz bozuldu çok büyük borçlarımız var , ödeyecek imkanımızda yok fakat Rabbim güç versin çalışıp inşallah ödeyeceğiz. Bu geçim sıkıntısı ve borçların üstüne birde eşim hiç bir sebeb belirtmeksizin boşanmak istiyor , ne yaptıysam olmadı sabrediyorum fakat benim sabrımı zorlayarak ikna etmeye çalışıyor. 1 yıldır çok tükendim , tesbih çekiyorum , Kur'an okuyorum , alttan alıyorum , sabrediyorum ama tamamen evden uzaklaştı . Kendine bir arkadaş çevresi edindi eve çok geç geliyor ben yokmusum gibi yaşıyor çekip gitmemi bekliyor bir oğlumuz var ve onun dağılmış bir ailede büyümesini istemiyorum . Eşimin eskisi gibi bana bağlanması ve evine bağlanması için ayrılığı tamamen kafasından çıkartıp muhabbetle bana dönmesi için sizlerden dua bekliyorum ne olur ALLAH rızası için dua edin müslüman kardeşlerim dualarınıza muhtacım.

+ Yorum Gönder