+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namaz esnasında prostat sıvısı geliyor hükmü nedir ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Zümer
  Üye
  Reklam

  Namaz esnasında prostat sıvısı geliyor hükmü nedir ?

  Reklam

  Namaz esnasında prostat sıvısı geliyor hükmü nedir ? Mumsema Selamün aleyküm arkadaşlar ; namaz kılma esnasında gelen zevk suyu diye tabir edilen prostat sıvısı namazı ve abdesti bozarmı acaba ?

 2. melle
  Devamlı Üye

  Cevap: Namaz esnasında prostat sıvısı geliyor hükmü nedir ?


  Reklam


  Ve a.s.
  Prostat sıvısı idrardir
  Zevk suyu ayrı o ayrı.

  Bir karar ver ona göre cevap yazalım.

 3. Zümer
  Üye
  Öylemi ? Ben her ikisinide aynı zannediyordum kusura bakmayın.Zevk suyu diyelim o zaman.

 4. mümkin
  Üye
  Hz. Ali efendimizden sıkça elinde olmadan bahsettiğiniz mezi sıvısı gelirdi bu durumdan kendiside oldukça üzüntü duyardı ve sık sık abdest alma ihtiyacı hissederdi. İşte sana bir kaç hadis seni umarım aydınlatır.

  Muhammed İbnu Hanefiye anlatıyor: “Hz Ali RA dedi ki: “Ben mezisi akan bir kimseydim. Bunun hükmü hususunda -kızı hanımım olması sebebiyle- Resulullah AS’a soramamıştım. Mikdâd İbnu’l-Esved RA’a söyledim, o sordu. Şu cevabı almıştık:
  “(Mezisi gelen kimse) zekerini yıkar ve abdest alır.”

  Sehl İbnu Hüneyf RA anlatıyor: “Ben mezi akıntısından epey bir sıkıntıda idim. Bu yüzden sık sık gusül yapı*yordum. Sonunda Resulullah AS’a bu husustan sordum. Bana:
  “Meziden dolayı sana abdest kâfidir!” buyurdular.
  “Ey Allah’ın Resülü! elbiseye değen meziden ne yapmalıyım?’’ dedim.
  “Bir avuç su alıp, bunu, mezinin değdiğini zannettiğin yerlere serpmen sana yeterlidir!” cevabını verdi.’’

  Zira abdest bozduktan sonra ya 40 adım yürürsün ya da kanalın tamemen boşalması için 5 dk kadar beklersin.Akabinde abdest alırsın gerekirse mezinin aktığı yere elinle su serp bi iki kere orası ıslaklık olsun keza namaz esnasında bu ıslaklık sana gelen akıntının vesevesesinden kurtarmış olsun. Şeytanın vesveselerine kanmadan namazını kıl kardeşim.

+ Yorum Gönder
prostat sıvısı,  prostat sıvısı neden gelir,  prostat sıvısı nedir,  prostat sıvısı abdesti bozar mı ,  prostat sivisi,  prostat sivisi nedir ,  prostat sıvısı gelmesi