+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Mürted nedir ? biri bana mürtedsin dedi ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. cholt
  Devamlı Üye
  Reklam

  Mürted nedir ? biri bana mürtedsin dedi ?

  Reklam
 2. ELHAMDULİLLAH
  İnşaAllah Devamlı Üye.

  Cevap: mürted nedir ? biri bana mürtedsin dedi ?


  Reklam


  Mürted bir kişinin İSLAM'dan çıkmasıdır.

  Çıkabilirmi....???? O işte biraz zor. Çünkü İNSAN bu, bir anda kızgınlıkla veya başka haller muvacehesinde ağzından küfür sözleri çıkabilir ve sonrasında ise, TÖVBE KAPISI'nı kullanabilir. Ne zaman kullanır. Bilemeyiz. Birinin dinden çıkması, DİNİMİZİ asla hırpalayacak mahiyette değildir. Ancak O dinden çıktım diyeni kendi iradesi hırpalar.

  O yüzden size MÜRTED OLDUNUZ diyenede İnşaAllah hakkınızı helal ediniz. O'da dinine samimiyetle bağlı bir kimsedir ki; sizde olmayan bir hali size atfen söylediği için sorumlu duruma düşer. İnşaAllah siz kendisini affettiğinizde, ecri RAB'bimin katında olacak ve İnşaAllah büyük mükafatlara ulaşacaksınızdır. Zira bir müslüman kardeşinizi affetmişsinizdir. Ondan sonrasında ise RAB'bim O sözü söyleyenden bir tövbe ve helallik almasını bekler. O'da gerçekleştiğinde İnşaAllah. O kardeşinizde sizde olmayan bir hali söylemekten dolayı hem sorumluluktan kurtulmuş olur. Hemde son nefesini vermeden MÜRTED olmadan İnşaAllah İMAN ÜZERE RUHUNU RAB'bine teslim eder.

  Siz bir müslüman kardeşinizin, bir söz söyledi diye hakkınıza girmesini ve MÜRTED olmasını arzu edermisiniz.....????

 3. cholt
  Devamlı Üye
  valla kardes ben aklıma gelen vesvese dile getırdım 2 sene once vesele bıle oldugunu bılmıyordum actıgım konulardan gormusundur hasa ALLAHA kufur ıcerıklı sozu dıle getırdım elımde olmadan ıstemden cok psıman oldum halen ızdırap ıcındeyım sordum bana murdetsın dedı bende yav okudum ınterntten kafı felan dıyor hasa forumdan suphe ettım yav ben dınımden hıc cıkmadımkı kafır olım tövbe ılk korktum sonra yav dedım sen kendını bılmıyomusun sonra rahatladım

 4. cholt
  Devamlı Üye
  ELHAMDULİLLAL kardes sence senın yorumun nerdir mürdet benim yaptıgım adam haklımı yanı

+ Yorum Gönder
mürtednedir