+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden 99 ismin faziletlerinden sorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. DinimiSevdim
  Devamlı Üye
  Reklam

  99 ismin faziletlerinden sorum

  Reklam

  99 ismin faziletlerinden sorum Mumsema El-Vahıd isminde mesela 3669 kere var 1000 kere var ve 4000 kere var. Bunların hepsine sahip olmak için hepsini ayrı ayrı mı okuyacaksın yoksan 4. tane okusan olur mu?

 2. nurya
  Devamlı Üye

  Cevap: 99 ismin faziletlerinden sorum


  Reklam


  ben derim ki gücünün yettiği kadar oku içinden geldiği gibi oku kendini zorlama en güzel ve kabul olunan dua içten gelerek yapılandır sevgilerimle gönlünden geçen hakkında hayırlısı ise olsun inşaALLAH

 3. rana
  Aciz Kul
  aynen nuray`a katiliyorum..
  dinimizde yani hadislerde öyle bir sayi gecmiyor..

 4. mümkin
  Üye
  1 kere manasını ihtivasını yaparak çektiğin zikir bazen binlerce kez çektiğine bedeldir kim bilir. o yüzden arkadaşların dediği gibi sayılara takılmadan mananın derinliğine ve yaradana karşı ne kadar aciz ve muhtaç olduğumuzu düşünerek zikrimizi yapalım.

 5. Kırlangıç.
  Devamlı Üye
  Manaya bakmak lazım, niyet her şeyden önemli tabi ki ama bazı sayıların bizim bilemediğimiz faziletleri var ki ehli sünnet alimlerinin kitaplarında bunlara yer verilmiş. Değil mi ama?

 6. mümkin
  Üye
  elbette bazı zikir ve dualarda sayı önem arz edebilir zira yaradılmışların en hayırlısı peygamber (s.a.s.) efendimiz hadisi şerifinde kelime-i tevhidin 70 bin defa tekrarındaki fazileti ne kadar büyük olduğuna dair sözü vardır. keza namaz tesbihatının 99 olması. bunlar ve diğerleri uydurulmuş değil sünneti seniyyedir elhamdulillah.

 7. DinimiSevdim
  Devamlı Üye
  Hepinizden ALLAH RAZI OLSUN. Müslüman kardeşlerim. Cennette inş ALLAH bizi Ahmet ( asm ) birlikte komşu eder ve buluşuruz.

 8. Kırlangıç.
  Devamlı Üye
  Ah amin kardeşim amin..

+ Yorum Gönder