+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Sabah Namazını Cemaatle Kılmak(Öğrenci) Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. pars06
  Devamlı Üye
  Reklam

  Sabah Namazını Cemaatle Kılmak(Öğrenci)

  Reklam

  Sabah Namazını Cemaatle Kılmak(Öğrenci) Mumsema Selamun Aleyküm.Ben 8.sınıfa giden bir öğrenciyim.5 vakit namazımı da kılıyorum bundan sonra da cemaat ile kılacağım fakat ben okul için 7 de kalkıyorum sabah namazı da şu anda 6.25 civarı okunuyor.Sabah namazını cemaatle kılmalımıyım?

 2. sons
  Üye

  Cevap: Sabah Namazını Cemaatle Kılmak(Öğrenci)


  Reklam


  Ve aleyküm selam kardeşim öncelikle Allah ibadetlerini daim eylesin.İnsallah bizim yavrularımızda sizin yaşlarınızda namaz kılma gibi bi gayretleri olur.Neyse işin aslı cemaatle kılınan namaz evde kılınan namazdan 27derece daha faziletli eğer bi problem olmuyorsa camiye gitmek, cemaatle kılman senin için daha hayırlı olur.

 3. karadamlalar
  Kesintili Üye
  kardeş bulunduğun yerdeki güneşin doğuş vaktinden önce sabah namazını kılman gereklidir. eğer mahallendeki cami imamını tanıyor isen, kendisi devletçi devlet düzenini savunan(laik, demokrat) biri değil ise yani Allaha şirk koşmadı ise namazını sabahleyin cemaatle kılmak çok faziletli bir ameldir.

 4. pars06
  Devamlı Üye
  İlk önce hepinize teşekkür ederim.Ben eskiden sabah namzını kaza ederdim şimdi ise kalkıp kılıyorum tek başıma saat kurup.(ama zaten saate gerek kalmıyor ezanı duyduğumda uyanıyorum).Sabah 6 da karanlıkta gitmek zor geliyor ama öbür dünyadaki karşılığını düşündükçe gitmekte istiyorum.Aranızda sabah namazına cemaate giden oluyor ise kaç kişi olur ortalama bir camide.

 5. pars06
  Devamlı Üye
  Sealmun Aleyküm.Bir de sabah namazı imsak girdiğindemi kılınıyor cemaatle yoksa 30 dk sonra ezan okunduğunda mı.Şimdiden Teşekkürler...

 6. sametcftc1
  لا إله إلا الله
  Sabah namazının farzı ezan okunduktan 45 dakika sonra olur.

 7. musab
  Hadis Öğrencisi
  ezan imsaktan yarım saat sonra okunur.imsaktan bir saat sonrada namaza durulur

+ Yorum Gönder
sabah namazını cemaatle kılmak