+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Allah yolunda gitmek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. yandı_yurek
  Emekli
  Reklam

  Allah yolunda gitmek

  Reklam

  Allah yolunda gitmek Mumsema Arkadaşlar Allah yolunda gitmek ;

  Mesela ben eskiden Kul hakkı yapardım cok günahlarım vardı hiç takmadım ama artık yapınca içim yanıyor rahat uyuyamıyyorumm vesveselerimdende kurtulsam  Neyse Şimdi ben Allahtan korkmasaydım veya ona inanamasaydım Kul hakkı yapmazmıydım ? veya camiye gusülsüz girmezmiydim başkagünahlar yapmazmıydım namaz kılarmıydım ??


  Sizce ben İnanıyomuyum veya Allahtan korkuyomuyum

  cok şüphe düşüyor Camii hocasına gittim acilen meal oku dedi meal hediye etti kafam iyice karıştı Acaba Allah varmı yokmu Şirke girdimmi Dinden cıktımmı cehennemde yancammı öbür dünya varmı Sürekliiiiiiii..... Sizce ben Allaha inanıyomuyum veya Allahtan korkuyormuyum ?


  Selam ve Dua İle

 2. Kırlangıç.
  Devamlı Üye

  Cevap: Allah yolunda gitmek


  Reklam


  Ama kardeşim artık 164734614491462. kez soruşun ağzından başka laf çıkmıyor ki.. Sana bin tane çözüm yolu anlatıldı onları yapsan şimdiye çoktan kurtulmuştun.

 3. yandı_yurek
  Emekli
  Pskiyatrise gitcemde bide cevaplasanda bugün rahat uyusam ? .. Allah diyince boş hissetmekten bıktım ya bi sorummu cevapla kardeş ya

 4. SeytanaAldanma
  Üye
  Kardeşim araştır mucizeleri canım kardeşim tefekkür et bilki hiç birşey tesadüf değil.Bir limonun faydalarını bile bi bilsen vay be dersin nasıl oluyorda kendi kendine oluyor...Saçma değilmi?
  Bizi yaratan Allah'dır hiç şüphen olmasın hocanında dediği gibi meali oku günde 30 sayfa meal okusan bil ki aklıma gelenler ne kadarda yersizmiş diyeceksin.Bilgi eksikliğinden kaynaklanıyor kardeş banada geliyor hala ama her gelişinde meal okuyorum.Böyle soru sorma araştır kardeşim daha faydasını görürsün kardeşim sen inanmak istemesen burda neden böyle yazasın kendini korkutasın Allah doğru yolda olmak isteyeni tabi affeder.Sen meal oku öğren kardeşim bende sana anlatıyorum ama bazen bende aklıma gelenlerden çok husuzrsuzlanıyorum.Nabalım buda bizim imtihanımız araştırıp öğrenmemiz lazım.Allah bizleri fayda vermeyen ilimden korusun.Allah'a emanet ol.

 5. elif gibi...
  Üye
  her şüphe duyan dinden çıksaydı inanan kalmazdı. Allah'ın merhemeti bağışlayıcılığı ne güne. yaptıkların için tövbe edersin, hatalarını düzeltmeye çalışırsın, bol bol dua edersin, kurtulursun inşallah vesveselerden.
  cami hocası sana meal vermekle iyi yapmış. mealin nesi kafanı karıştırdı anlamadım. ama sana yetmiyorsa adamakıllı bir tefsir kitabı alırsın yanına anlayamadığın ayetlere bakarsın mealden.
  (ayrıca şüphe ettiğin şeyleri fazla kurcalama derim ben.)
  Allah yardımcın olsun!

 6. yandı_yurek
  Emekli
  Allah Razı olsun ozaman az gülelim Bugün Meali okumaya başladım Hahahaha Baştan başlamışım son ayetten Kuran-ı Kerim sondan başlanırya bi 10 15 sayfa öyle okumuşm ::

+ Yorum Gönder
allah yolunda gitmek,  allah yolunda gitmek icin dua,  allahın yolunda gitmek,  allahın yolundan gitmek,  allah yolunda gitmek istiyorum,  allahin yolunda gitmek