+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kurandakidin.net kafamı karıştırdı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Kırlangıç.
  Devamlı Üye
  Reklam

  Kurandakidin.net kafamı karıştırdı

  Reklam

  Kurandakidin.net kafamı karıştırdı Mumsema Bu site bana bir yerden denk geldi ve okuduklarım beni şok etti. Mesela ben İmâm'ı Gazali Hazretleri'ni çok severim ama bu sitede "sahabe evinin camından bakan kadınlara dayak atardı" demiş. Yine bir başka ehli sünnet alimi "kadınlara yeni elbise diktirmeyin yoksa dışarı çıkmak isterler" demiş siteye göre. Bir tanesi "kadınlara yazı öğretmeyin dikiş ve Nur suresi öğretin." demiş yine siteye göre. Öylece kalakaldım bir kadın olarak. Yine bu sitede Kuran'da recmin olmadığını söylemiş, kafam karıştı. Buhari'yi Kutub-i Sitte'yi uydurma saymış ama ben eminim ki bunlar sahih hadis kaynakları içinde yanlış kısımlar olabilir o ayrı. Benim kafam çok karıştı ne diyor bu site böyle? Evinin camından baktı diye kadın dövülür mü hakikaten? İmâm'ı Gazali Hazretleri böyle bir şey demiş mi?

 2. karadamlalar
  Kesintili Üye

  Cevap: Kurandakidin.net kafamı karıştırdı


  Reklam


  imam gazali söylemiş olsa dahi bu bizim için bir delil sayılmaz, bu site hadis kitaplarını tamamen boşverip kendi kıt akılları ile kuranı birlikte harmanlayıp yeni bir din ortaya çıkartmışlar adına da "kurandaki din" demişlerdir.

 3. Kırlangıç.
  Devamlı Üye
  Anlıyorum. Ya zaten düşününce madem Kuran her şeye yetiyor hadise gerek yok hadi bana Kuran'da nerede nasıl namaz kılacağımı bulurum söylesinler. Bir de şu keçinin âyet yemesi diye bir meseleden bahsedilmiş onu da biri açıklayabilir mi?

 4. Saif Al-Din
  Devamlı Üye
  O siteye ben de baktım sahabeye hakaretlerle dolu... Hiç ciddiye alınacak şeyler değil. Kimin, nerenin oyuncağı acaba bunu yapanlar, ve farkına vardıysan isimleri yer almıyor sitede.

  Hazreti Aişe (r.a.) ve diğer validelerimiz ve onların ilmiş olmasa imiş bu kadar fazla hadisi nereden alacakmışız ?
  Kaldı ki, Hz. Aişe'nin ilmi sadece hadis ile sınırlı değildir daha pek çok alanda bilgisine başvurulan bir validemiz var iken, bu sitenin dediği gibi "kadınlara yazı yazmayı" öğretmeyin diyen bir alim olacağına ihtimal vermiyorum.

 5. ömerhattab
  Devamlı Üye
  Karındaki din Karınlarından atıp tuttukları dinle kendilerini kandırıyorlar...

 6. Kırlangıç.
  Devamlı Üye
  Bana da çok saçma geldi camdan baktı diye kadını dövmek nasıl bir insanlıktır ki? Bu kadar takva insan böyle iş yapmaz. Ama yine de sorup işin aslını öğrenmekte fayda var diye düşündüm.

+ Yorum Gönder
kurandakidin.net,  kurandaki din sitesi kimin