+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İbadetlerimden ne kadar sürede fayda görebilirim ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. yandı_yurek
  Emekli
  Reklam

  İbadetlerimden ne kadar sürede fayda görebilirim ?

  Reklam

  İbadetlerimden ne kadar sürede fayda görebilirim ? Mumsema Selamun Aleyküm arkadaşlar öncelikle hayırlı hafta sonular ...


  Benim vesveselerim veya Allah yokmu varmı diye düşünceler ve o düşüncelere kötü yönden cevaplar Olmayan birine ibadet ediyorum demem vs vs vs


  Ben İbadetlere başladım Namazlarımı eksik etmemeye calısıyorum

  Arada dua okuyorum vs ..

  sizce ben bu düşüncelerden kurtulmam ve imaanımın güclü olması için
  Allah diyince sadece 5 harf ' den ibaret değilde içimin bir hoş olması için ne yapmalıyım

  Arkadaşa sordum sanada böyle düşünceler geliyormu diyo yok dedi ben Allaha inanıyorum dedi beni cok üzdü böyle cevap atması ne yapmalıyım kara kara düşünüyorum hergün sinir basıyo hiç birşey yapasım gelmiyor ?

 2. ELHAMDULİLLAH
  İnşaAllah Devamlı Üye.

  Cevap: İbadetlerimden ne kadar sürede fayda görebilirim ?


  Reklam


  Bir MUM'u yakmak için ATEŞ'in ne kadar uzakta olması gerekiyor.

  Peki bir benzini ATEŞ'lemek için, ATEŞ'e ne kadar uzak olması gerekiyor.

  Bir barut'u ATEŞ'lemek için, Bir MAZOT'u ATEŞ'lemek için, Bir ODUN'u ATEŞ'lemek için.....????

  Siz ATEŞ'lenmeye HAZIR olduktan sonra. ATEŞ'in ATEŞLEME NEVİİ illaki sizi bulacaktır. Sabırla, SALİH AMEL'inize devam ediniz İnşaAllah.

 3. yandı_yurek
  Emekli
  Ya aslında dinden cıkcam diye şirke gircem diye ödüm kopuyor

 4. Kırlangıç.
  Devamlı Üye
  Kardeşim bizim görevimiz şeytana uymamak ibadetlerimizi yapmak işin o kısmına sen karışma Allah ne zaman vereceğini bilir.

 5. yandı_yurek
  Emekli
  Kırlangıç sencede şirke girmişmiyimdir veya dinden cıkmısmıyımdır ?

 6. sons
  Üye
  Tabiki önce Allahı tanımalısın ona inanıp ona ibadet edebilmen için bunun içinde acele etme araştır kitaplar oku kainatı incele, ne bileyim bi i,nsan amotomisini incele bi bitki nasıl çıkıyo meydana, kendin bi çiçek falan büyüt bi hayvana bak mesale sen onlara bakmazsan, acizliklerini anlamaya çalış sonrada onların yerine kendini koy. Allah bana bi su nasip etmese yada onun bi nimetini yemezsem halim nice olur de.
  Bide söyle düşün bi insan bi hayvana benziyormu yada bi hayvan bi ağaca yada bi ağaç bi güneşe yada bunlardan herhangi biri birbirine benziyormu Allahın yarattıkları hiç biri birbirine benzemiyorken Allahında hiç bişeye benzemiyeceğini aklınla hesap et

  Allaha iman etmek akıldandır.Kendine bunu kanıtlamalısın önce ne konuda sıkıntın var hemen bi hadis yada ayet varmı onları öğrenmeye çalış.Sahabelerin hayatları yaşam tarzları,Peygamberimizin hayatı davranışları kendine en büyük örnek yap.
  Göklerin ve yerin yaratılışında, gece ile gündüzün birbiri ardınca gelip gidişinde aklıselim sahipleri için gerçekten açık ibretler vardır.Ali imran 190ayet
  Kurandan bi örnek Allah bunları düşünmemizi istiyor.O güzel aklını vesveselerle değilde nasıl ilim öğreneyim diye yor.Allah işini rast getirsin kardeşim.

 7. çelebiler
  Emekli
  Kuran'ın kainatı anlatan ayetlerini okuyun.Bu ayetlerle Rabbimizin kudretini tefekkür edeceksiniz.O zaman mutlaka göreceksiniz ki bu kadar büyük bir kainatın,bu kadar kusursuz işleyen mekanizmanın mutlaka bir yaratıcısı vardır.

 8. yandı_yurek
  Emekli
  Allah razı olsun

 9. Kırlangıç.
  Devamlı Üye
  Allah bilir ama sen niye bu kadar uğraşıyorsun anlamıyorum. Bana da oluyor takmıyorum çekip gidiyor. Sons kardeşin dediği gibi bunlarla uğraşmak yerine değişik kitaplar oku, zikir çek vs. vs. Sen kafanı bunlardan başka bir şeyle doldurmazsan kurtulman imkansız gibi bir şey.

 10. ugurdogan
  Emekli
  Kardeşim "Allah diyince aklıma sadece 5 harf geliyor." diye birşey söylemen bana tuhaf geldi. Zira Allah'a önce kalple inanılır. Ateistlerde bile bir Allah fikri vardır. Mesela "Allah olsaydı, Afrika'da insanlar açlıktan ölmezdi." dediklerini duymuşsundur veya buna benzer şeyler. Sen de fazlaca vesvese var ve galiba Allah'ı akıl ile idrak etmeye çalışıyorsun. Hz. Ebubekir "Allah'ı idrak O'nun idrak edilemeceğini bilmekten ibarettir." demiştir. Sen kalbine bak Allah'ı orda bulursun.

 11. Kırlangıç.
  Devamlı Üye
  Ugurdogan kardeş ne güzel söylemiş.. Sakın Allah akılla bilinir diyenlere kanma sen, Allah kalpte bulunur. Allah akılla algılanamayacak kadar büyüktür eğer algılamaya kalkarsan işin içinden çıkamazsın Allah korusun ateizme kadar gidebilirsin. İnsanların çoğu böyle ateist oluyor zaten.

 12. yandı_yurek
  Emekli

  Reklam


  Babama sordum namaza başladıkdan sonra vesveseler geliyormuydu sana die gelmez olurmu dedi sonra dedim Allah varmı yokmu diye düşünüyomusun dedim lan kim dolduruyo senin aklını öyle düşünülmez öyle şey olmaz dedi kim akıl veriyo sana söyle dedi Ya nolur yardım edin iyice kötüye döndüm ben sitede vesvese diyolar dedim bagırdı cagırdı siteden nie akıl alıyon sen dedi bana sorsana dedi babama sordum daha bişey bilmiyo nolur yardım edin ölmek istiyorum o dereceye kadar geldim

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu