+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Allah herşeyin en hayırlısını mı verir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ugurdogan
  Emekli
  Reklam

  Allah herşeyin en hayırlısını mı verir?

  Reklam

  Allah herşeyin en hayırlısını mı verir? Mumsema Selamun Aleykum,
  Allah her olayda,herşeyin hayırlısını mı verir?
  Yoksa sadece iyi kulları için mi herşeyin hayırlısını takdir eder?

  Zira Ali İmran 178'de

  "Kâfirler, kendilerine mühlet vermemizin, şahısları için hayırlı olduğunu sanmasınlar. Biz onlara bu mühleti, ancak günahlarını artırsınlar diye veriyoruz. Onlar için alçaltıcı bir azap vardır."

  denmiştir.

  "Başa çok büyük bir bela gelse de bunun gelmesi gelmemesinden hayırlıdır. Zira Allah böyle takdir etmiştir. O kulların yalnız hayrını ister." demek. Doğru olur mu? Yoksa verdiğinin hayırlı olması mutlaka bizim de hayırlı kişi olmamıza mı bağlıdır?

 2. @hmet
  Üye

  Cevap: Allah herşeyin en hayırlısını mı verir?


  Reklam


  Allah herseyin hayirlisini inananlara verir.

 3. ugurdogan
  Emekli
  Alıntı @hmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Allah herseyin hayirlisini inananlara verir.
  Biz inanıyoruz. Ama yine inancımızın gereği münafık olup olmadığımızı da bilmiyoruz. O halde sizin söylediğinize göre başımıza gelen bu bela, musibette kesin hayırdır diyemiyeceğiz.

 4. sons
  Üye
  "Başa çok büyük bir bela gelse de bunun gelmesi gelmemesinden hayırlıdır Zira Allah böyle takdir etmiştir O kulların yalnız hayrını ister" demek Doğru olur mu? Yoksa verdiğinin hayırlı olması mutlaka bizim de hayırlı kişi olmamıza mı bağlıdır?

  Allah kullarına zulum edici değildir.Allah kullarını dener sabır gösterenlere mükafatını verir isyan edenlerse karşılık alamaz.

 5. @hmet
  Üye
  Biz inanıyoruz*Ama yine inancımızın gereği münafık olup olmadığımızı da bilmiyoruz*O halde sizin söylediğinize göre başımıza gelen bu bela, musibette kesin hayırdır diyemiyeceğiz*
  Muminlere demistim.
  Munafiklik bellidir.

+ Yorum Gönder
allah herşeyin hayırlısını verir,  allah hayırlısını verir