+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ehli-Sünnet Fırkası Emevilerden ve Abbasilerden etkilendi mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ugurdogan
  Emekli
  Reklam

  Ehli-Sünnet Fırkası Emevilerden ve Abbasilerden etkilendi mi?

  Reklam

  Ehli-Sünnet Fırkası Emevilerden ve Abbasilerden etkilendi mi? Mumsema Selamun Aleykum,
  Bazı sünniler Yezid iyi müslümanmış diyor. Bunlardan 2 tanesini kendi kulağımla duydum. Ve bunu Hazreti Hüseyin'i şehit ettiklerini bile bile söylüyorlar. Yine sünnilerden belki birçoğunun yanında Hazreti Ali'den bahsedildi mi ya da Hazreti Hasan Ve Hazreti Hüseyin'den alevimisin diye soruyorlar. Hazreti Ali,Hasan ve Hüseyin sünnilerin de imamı değil mi? Bildiğimiz üzere Emevi ve Abbasi halifelerinden birçoğu ehli-beyt düşmanıydı.
  Sorum şu:
  Ehli-Sünnet Fırkası Emevilerden ve Abbasilerden(zalim olanları) etkilendi mi?

 2. karadamlalar
  Kesintili Üye

  Cevap: Ehli-Sünnet Fırkası Emevilerden ve Abbasilerden etkilendi mi?


  Reklam


  tamamen etkilenmeden bahsedemeyiz. ehli sünnet yezid in zalim ve fasık olduğunu söyler zaten, ve ehli beyte karşı da aşırıya gitmeyen bir sevgi vardır.

 3. Kırlangıç.
  Devamlı Üye
  Yok yere müslüman kanı akıtan kimse iyi müslüman değildir. Kaldı ki bu adamın öldürdüğü Peygamberimizin "onları seven beni sevmiştir onlara düşmanlık eden bana düşmanlık etmiştir" dedigi torunu. Bu mu Peygamber sevgisi?

 4. ömerhattab
  Devamlı Üye
  Etkilenmiş olsalardı Ehlisünnet imamları zindanlara atılmaz ....Ehlibeyti savunmak için emirlerin karşılarına çıkmazlardı....

+ Yorum Gönder