+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Nafile namazlardan sonra tesbih çekilir mi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. DinimiSevdim
  Devamlı Üye
  Reklam

  Nafile namazlardan sonra tesbih çekilir mi

  Reklam
 2. bicaree
  Üye

  Cevap: Nafile Namazlardan sonra


  Reklam


  Tesbih farz değildir fakir müslümanlara zenginlik istediklerinde peygamberimiz tarafından tavsiye edilmiştir. Çekilirse sevabına nail olunur çekilmezse günah yazılmaz diye düşünüyorum kardeşim...

 3. Desert Rose
  Silent and lonely rains
  Nafile Namazlardan sonra tespih çekilir mi?
  namazlardan sonra tesbih çekmenin hükmü
  Peygamberimiz (s.a.v)in sünneti ve tavsiyesidir

  ---------


  Bir gün başta Ebu Zer olmak üzere Muhacirlerin fakirleri Peygamberimize gelerek şöyle dediler: “Ya Resulallah! Varlık sahipleri, yüksek dereceleri ve daimî nimetleri alıp gittiler. Çünkü onlar da bizim gibi namaz kılıyorlar, oruç tutuyorlar. Ancak onlar sadaka veriyor biz veremiyoruz, onlar köle azâd ediyor, biz edemiyoruz.” Peygamberimiz onlara şu müjdeyi verdi:

  “Ben size bir şey öğreteyim mi? Onunla sizi geçenlere yetişir, sizden sonrakileri de geçersiniz. Hem hiçbir kimse sizden daha faziletli olamaz; meğerki sizin yaptığınız gibi yapmış olsunlar. “Her namazdan sonra otuz üç kere “Sübhânallah”, otuz üç kere “Elhamdülillah”, otuz üç kere “Allahu ekber” derseniz tamamı doksan dokuz eder; yüzün tamamında da ‘Lâ ilâhe illallâh vahdehû lâ şerîke leh, lehü’l- mülkü ve lehü’l-hamdü ve hüve alâ külli şey’in kadîr’ derseniz, günahlarınız denizin köpüğü kadar da olsa bağışlanır.” (Müslim, Mesacid 146)

  Hz. Ebû Bekir Sıddîk'in âzadlısı Yüseyre (radıyallâhu anhümâ) -ki ilk muhâcirlerden idi- anlatıyor: "Resulullah (aleyhissalatu vesselam) bize dedi ki: "Size tesbih, tehlil, takdis, tekbir çekmenizi tavsiye ederim. Bunları parmaklarla sayın. Zira parmaklar (Kıyamet günü nerelerde kullanıldıklarından) suale maruz kalacaklar ve konuşturulacaklardır." (Tirmizî, Daavât 131; Ebû Dâvud, Salât 359)


 4. Misafir
  Peygamber efendimiz S.A.V sunneti oldugu icin hence cekilebilir ama cekilmezsede herhangi sorun yok

+ Yorum Gönder
teheccüd namazından sonra tesbih çekilir mi,  nafile namazlardan sonra tesbih çekilir mi,  nafile namazdan sonra tesbih çekilir mi,  teheccüd namazında tesbih çekilir mi,  teheccud namazinda tesbih cekilirmi,  nafile namazlarda tesbih çekilir mi,  nafile namazından sonra tesbih çekilir mi