+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gitgide kötüleşiyorum ne yapmalıyım? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. yandı_yurek
  Emekli
  Reklam

  Gitgide kötüleşiyorum ne yapmalıyım?

  Reklam

  Gitgide kötüleşiyorum ne yapmalıyım? Mumsema Arkadaşlar cidden vicdanım cok rahatsız simdide ölüme inanmamaya başladım o derece ya sürekli takıp duruyorum bundanmı oluyor ? ya içim yanıyor Şirke gircem diye


  Biri içimi rahatlatabilrmi


  Selam ve DUa ile

 2. Kırlangıç.
  Devamlı Üye

  Cevap: Gitgide kötüleşiyorum ne yapmalıyım?


  Reklam


  E sen bu abuk subuk fikirlerden başka bir şey düşünmüyorsun ki kurtulasın. Bana da çok oluyor bu vesveseler "Allah vardır İslam da hak dindir" deyip kapatıyorum. Sen her dakika bunlarlasın. Dedim sana düşündükçe kötüye gider, psikolojin bozulur. Beynini bunlarla öyle dolduruyorsun ki başka ne gelecek aklına? Şu forumdaki herkes sana bunu söylüyor sen inatla tersini yapıyorsun.

 3. umutsuz_genc
  Üye
  Kardeş çok fena şeyler düşünüyorsun. Hemen tevbe et namaz kılmıyorsan kılmaya başla, nefsin terbiye olana kadar oruç tut, Kuran oku, biz ki burda aciz insanların mı söylediklerini içini rahatlatır yoksa seni yaratan Yüce Allah'ın kelamları mı?

 4. yandı_yurek
  Emekli
  umutsuz_genc çok fena şeyler düşünüyorsun diyorsunda aklımdan cıkmıyorki ibadetlerimi eksik etmiyorum zaten Kırlangıç haklısın demi be kardeş ? düşünmüyüm nasılsa bazende şey düşünüyorum Allaha inanmasam neden camiye abdestli gideyimki neden kul hakkı yapmıyorumki neden tövbe ettimki neden namaz kılıyorum ki öyle deilmi ?

 5. umutsuz_genc
  Üye
  Kardeş belki çok fazla boş zamanın vardır da ondan bu vesveseler seni rahat bırakmıyordur değil mi? Öyleyse vaktini boşa harcama sevap işle, dua et, ibadet et. Her aklına geldiğinde bu düşünceler içinden tövbe et, düşünme.
  Şunu da oku http://www.mehmetalidemirbas.com/detay.asp?Aid=236
  Bir süre sonra rahata ereceksindir, bu sana bir imtihan.
  Alnının akıyla çıkarsan ne ala.


 6. yandı_yurek
  Emekli
  Aynen tatilde bunlar oldu Ramazandan sonra oldu bunlar ... Okuyorum Suan Vesveseler eskisi kadar Cok gelmiyor namaza başladıkdan sonra .. İnancımdan şüphelenmek beeni çok kahrediyor

 7. yandı_yurek
  Emekli
  kardeş bida cevaplasan uyuycamda

 8. karadamlalar
  Kesintili Üye
  kardeş sen Allahın varlığından ve birliğinden şüphede değilsin, kendinin bu gerçeğe inancından şüphedesin. bu şüphe(vesvese) imana yöneldiğine dair bir ispattır. tevhid ve şirk konusundaki cehaletini giderdikçe, ibadetini de emre uygun şekilde yaptıkça Allahın izniyle huzuru bulursun. Allah sana da bana da cihad ile geçen, şehadet ile sonlanan bir ömür nasip eylesin.

 9. yandı_yurek
  Emekli
  Amin Kardeşim Allah Razı Olsun

+ Yorum Gönder