+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Şehid olmak için çok dua etmiştim heralde kabul oldu çatışmanın ortasına gidiyorum... Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ordeall
  Emekli
  Reklam

  Şehid olmak için çok dua etmiştim heralde kabul oldu çatışmanın ortasına gidiyorum...

  Reklam

  Şehid olmak için çok dua etmiştim heralde kabul oldu çatışmanın ortasına gidiyorum... Mumsema askere gelmeden kandil gecesi 4 rekat namaz kılıp şehit olmayı Rabbimden istedim acemiligim erzincan topçu tugayına düştü bende topçu olucam sanmıştım sordum saga sola hep batı dediler topçular için buraya geldim havancıymışım meger komutanlar bize %100 dogu dedi içimde o an korku oldu birden yerler açıklanacagı gün çok dua ettim aklıma gelen bütün duaları etmiştim sonunda sıra bana geldi gittim komutanın yanına şırnak cizre dedi eyv dedim şırnak cizre suriye ye yakınmış arada bi nehir varmış o kadar ben zırhlı tugayına düştüm bizim burası sürekli sınırlara sevkiyat gönderiyormuş suriye tam yanımızda aramızda fazla mesafe yok malum ortalık iyice karışık biz sürekli çatışmada olucaz gabar ve cudi dagı bizim yakınlarımızda hatta tam karşımızda kandi günlerinde edilen dualar geri çevrilmezmiş bende öyle bir dua etmiştim ve cehennem gibi bir yere gidiyorum şimdi ben şehid olacagımı rüyamda falan görebilirmiyim nasıl bir dua edebilirim ben bi yardım edin ben asker filmlerinde görürdüm bi asker şehit olmadan önceki gün rüyasında şehid oldugunu görüyordu ve ertesi günde şehid oluyordu kafam çok karışık ecel gelmedikten sonra ölüm olmaz tabi ama kandillerde edilen dualar geri çevrilmez diye duymuştum bunun kabul olma ihtimali nedir onu bilmiyorum işte...

 2. Searhalu
  Devamlı Üye

  Cevap: Şehid olmak için çok dua etmiştim heralde kabul oldu çatışmanın ortasına gidiy


  Reklam


  Tağut kavramını bir araştır kardeşim ve tağuta askerlik yapmanın hükmünü

  Cihad Allah'ın dinini hakim kılmak için mücadeledir.

  Ebu Musa el-Eşari (r.a)’den şöyle rivayet edilmiştir: Rasulullah (s.a.s)’e birisi gelip:

  «Ya RasulAllah! Allah yolunda savaş ne demektir? Kimimiz öfkesine kapılarak, kimimiz utancından dolayı savaş ediyor. Buna ne dersin?» diye sordu. Rasulullah (s.a.s) başını kaldırıp:

  «Her kim Kelimetullah’ın (yani Kelime-i Tevhid’in) en yüce olması için savaşırsa işte ancak onun savaşı Allah yolundadır» buyurdu.

  (Buhari-Müslim)

  - Ebu Musa (r.a)’den şöyle rivayet edilmiştir:

  «Rasulullah (s.a.s)’e bir kişi geldi de:

  «Ya RasulAllah! Bir kısım kimseler ganimet malı için savaşırlar. Bir kısım insanlar savaştı desinler diye savaşırlar. Bir kısım insanlar da kahramanlar arasında yer alsınlar diye savaşırlar. Şu halde Allah yolunda cihad eden kimdir?» diye sordu. Rasulullah (s.a.s):

  «Kim ki yalnız Allah’ın şeriati hakim olsun diye cihad ederse o mücahidin cihadı Allah yolundadır» buyurdu.

  (Buhari-Müslim)
  http://www.mumsema.com/itikat-iman-s...-askerlik.html
  http://www.mumsema.com/itikat-iman-s...gorev-alm.html


 3. Berşan
  Üye
  Öncelikle ölen bütün askerlerimize Allah (c.c.) rahmet etsin.
  Şehitlik kavramını detaylıca araştırmanızı öneririm.
  Selametle.

+ Yorum Gönder