+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Duygularımı döktüm kusura bakmayın Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. yandı_yurek
  Emekli
  Reklam

  Duygularımı döktüm kusura bakmayın

  Reklam

  Duygularımı döktüm kusura bakmayın Mumsema Arkadaşlar Ramazandan önce hiç bi sorunum yoktu benim .. Hertürlü günahları yapardım hiç takmazdım Ramazanda tık dedi tövbe ettim hatta ramazandan 1 ay önce şimdi Allahıma şükür hiç birini yapmıyorum marketlerden caldıgım şeylerin paralarını koymaya başladım çaktırmadan Ama inancımdan nedense cok şüphe ediyorum her türlü vesveseler geliyo şirke girmiş gibi hissetmem boşa yamaşım gibi hissetmem ilerde ne olacagımı bile düşünmüyorum nasılsa ölecem diyorum şirke girmişimdir diyorum boşuna yaşıyorum bu dünyada diyorum cok mutsuzum nekadar gülsemde hemen aklıma bu duygular geliyo .. içim cok değişik bilmiyorum Allaha karşı küfürler vs vs bilerek demiş gibi hissediyorum Dile dökmedim hiç bi zaman eğer bilmedende dile getirdiysem Allahım affetsin nolur yardım edin bıktım yaşamakdan o derece sevgilimle konuşurken bile okulda tenefüste mutlu olmam gerekirken Aklıma Vesveseler geliyor Ne oldu diyor bana bende hiç diyorum ya Vesveseleri bilerek demiş gibi hissetmek beni öldürüyor Bide Allah aşkına Allaha Allahım affetsinde tam inanmakta zorluk cekiyorum nolur yardım edin 1 kere okuduysan cevap ver bari foruma kayıt oldugumdan bu güne kadar hep bu konuyu acıyorum İçimi Rahatlatmak istiyorum ..

 2. ugurdogan
  Emekli

  Cevap: Duygularımı döktüm kusura bakmayın


  Reklam


  Kardeş bu tür konular bu forumda belki 50 kere açıldı. İçinden gelen düşünceler vesvesedir, sorumlu değilsin yani, şeytanın vesveseleridir. Misal benimde içimden Allah'a söven düşünceler geçiyor ama ben şeytanın vesvesesi olduğunu biliyorum ve takmıyorum. Elimizde olmyan şeyler bunlar. Şöyle düşün sen şu an ne düşündüğünü biliyorsun da 5 dakika sonra ne ya da neler düşüneceğini bilebilir misin? Yani aklımıza gelen düşünceler iyi ya da kötü bizim elimizde olmayan düşüncelerdir.

 3. Snowdrop
  Elhamdülillah
  Allah'a söven düşünceler geçiyor.
  hiç olmazsa (haşa)yazsaydınız.

 4. sametcftc1
  لا إله إلا الله
  Umudunu yitirme inancını kaybetme. Sen sonuna kadar ALLAH' a inan. O'na ibadet et. Yaptığın kötülüklerede tevbe et. İnşallah vesveselerin de geçer. Ama sakın umudunu yitirip ben ne yapsam kar etmez artık felan diye düşünme. Gerçi öylelik bi durum fazla yok gibi ama.. Yinede herzaman ALLAH' a inan. O'na sığın. Kaza namazlarını kıl. ALLAH' a en yakın olduğun yer secdedir.

 5. Saif Al-Din
  Devamlı Üye
  Bu durum benim de başıma geldi, gelip geçici bir durum bu. Bu rahatsız eden düşünceler senin elinde değil. Onları engellemeye gücün yetmiyor değil mi ?

  O zaman "Allah kimseye gücünden fazlasını yüklemez"

  NAmaza ve duaya devam et, bu durum geçecektir, geçicidir, tecrübeyle biliyorum

 6. yandı_yurek
  Emekli
  Allah sizden Razı Olsun .. Ya Allaha tam anlamıyla inanamıyorum ne yapmalıyım ya ilerde Allah aşkını anlarmıyım sizce? bu cokmu günah Allaha tam anlamıyla inanamak .. ???

+ Yorum Gönder