+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İnancımdan şüphe ediyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Daerk
  Üye
  Reklam

  İnancımdan şüphe ediyorum

  Reklam

  İnancımdan şüphe ediyorum Mumsema Böyle düşünenleri Allah affetsin diyorum.Ama nedense sürekli bunu düşünüp duruyorum.Her şeye rağmen tövbe etmiştim.Ama yinede hayatımın bir amacı yok.Böyle kara kara düşünmekten bıktım.Dinden çıkıcam diye korkuyorum.

 2. yandı_yurek
  Emekli

  Cevap: İnancımdan şüphe ediyorum


  Reklam


  Aynı durumda bende varım kardeşim offf

 3. Snowdrop
  Elhamdülillah
  vesveseye kanmayın ben bir yalnış yapıp kandım şimdi psikolojmde sorunlar var.tovbeye ve ibadetlere devam edin.
  vesveseye kanmayın demekden dilimde "v"bitdi..

 4. ömerhattab
  Devamlı Üye
  Arkadaşlar siz bir hadis okuyayım...İçiniz rahatlasın...Sahabe-i Kiram'dan Hanzala (r.a.) şöyle buyurmuştur: "Bir gün Ebu Bekir (r.a.)'le karşılaştım. Bana nasılsın diye sordu? Ben de: "Hanzala münafık oldu" cevabını verdim."Sübhanallah ne diyorsun?" diyerek çok şaşırdı. Dedim ki biz Peygamber Efendimiz (s.a.v)'in yanında olduğumuz zaman cenneti, cehennemi sanki gözlerimizle görür gibi oluyoruz. Onun yanından ayrıldıktan sonra çoluk çocuğumuzla meşgul olduğumuzdan dolayı, o halleri yaşayamıyoruz. O zaman Ebu Bekir: (r.a.)"Ben de öyleyim" dedi. Bunun üzerine beraberce Peygamber Efendimiz (s.a.v)'e gittik: Ben dedim ki: "Ya Resulallah! Hanzala münafık oldu" Resûlüllah (s.a.v);"Neden öyle söylüyorsun" diye sordu. "Yanınızdan ayrılınca bu hal bizden gidiyor" dedim. O zaman Peygamber Efendimiz (s.a.v) şöyle buyurdu: "Nefsim elinde olan Allah'a yemin ederim ki eğer benim yanımda olduğunuz gibi evinizde de o şekilde olsanız, melekler sizinle yolda yürüdüğünüz zaman ve yataklarınızda (sizinle) musafaha (el sıkışmak; sevgi göstermek) yapar. Fakat ya Hanzala! Bir saat öyle, bir saat böyle, diye üç defa tekrar etti." (S.Müslim; Tevbe )

 5. yandı_yurek
  Emekli
  daha acık anlatsan

 6. ömerhattab
  Devamlı Üye
  Alıntı yandı_yurek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  daha acık anlatsan
  Sahabe-i Kiram, Tevhid hakikatinde tavizsiz ve sabitkadem olmak hususunda büyük bir hassasiyet göstermişlerdir. Bu çok ince dikkatlerine rağmen, yine de durumlarından emin olmamışlar, nifaka düşmekten hep ürpererek çekinmişlerdir.Zira, Sahabe arasından da münafıklar, dinden dönenler çıkmıştı. Onlar ki, Müslümanların en hayırlısıydılar. Onlar içinden birileri bile, bu hazin duruma düşebildiyse, sonrakilerin, hele de bizlerin durumu ne olacaktır? Bu müthiş gerçek karşısında, kim kendisini iman bakımından garantide görebilir?

 7. Daerk
  Üye
  Sağ ol, hocam

 8. Vsincar
  Emekli
  Selamün aleyküm kardeşlerim bende sizin gibi şüphe ediyordum herşeyden haşa Allah'ın varlığından bile şüphe eder oldum zamanla. size tavsiyem, Harun Yahya kitaplarını ve belgesellerini izleyin Bilimsel delillerle iman hakikatleri anlatılıyor ve her izlediğimde daha çok imanımın arttığını görüyorum. İnanın bunu Adnan Oktar'ın talebesi olduğum için değil gerçekten böyle olduğu için söylüyorum. İnanın başta bende sizler gibi Adnan Oktar'dan şüphe duyuyordum ama gerçekten tanımayanlar bilemez önyargılarla yaklaşanlar asla bilemez ben tanıdım kendisini

 9. cihad38
  Emekli
  size tavsiyem, Harun Yahya kitaplarını ve belgesellerini izleyin Bilimsel delillerle iman hakikatleri anlatılıyor ve her izlediğimde daha çok imanımın arttığını görüyorum İnanın bunu Adnan Oktar'ın talebesi
  evet adnan oktarı izleyin ibret alın aşağıda ;bir belgesel benden olsun
  http://www.youtube.com/watch?v=a2Mh4o4G_8E

 10. Kırlangıç.
  Devamlı Üye
  Cihad38 kardeşim iyi güldüm belgesele Adnan Oktar'ın çalışmaları bilimsel değil ki çoğu saçma sapan iddialar.

+ Yorum Gönder
her şeyden şüphe ediyorum