+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Cennette Her İstedigimiz Olacak Mı ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. r1dv4n06
  (Cezalı)
  Reklam

  Cennette Her İstedigimiz Olacak Mı ?

  Reklam

  Cennette Her İstedigimiz Olacak Mı ? Mumsema Cennette Her Ama Her İstedigimiz Olcak Mı ? Dünyevi İstek İsteye Bilcekmiyiz ? (Kötü Şeyler Degil )  “Biz dünya hayatında da âhirette de sizin dostlarınızız. Çok bağışlayan ve çok merhametli olan Allah’dan bir ağırlama olarak, orada canlarınızın çektiği her şey var, istediğiniz her şey orada sizin için var.” (Fussilet Sûresi / 31-32)

  Onlar cehennemin hışıltısını bile duymazlar. Canlarının istediği nimetler içinde ebedi olarak kalırlar.(Enbiyâ Sûresi / 102)

  "Eğer Allah seni cennete koyarsa, orada canının her çektiği, gözünün her hoşlandığı şeybulunacaktır." (Tirmizi), Kütüb-i Sitte-14, s. 431/14)
 2. ELHAMDULİLLAH
  İnşaAllah Devamlı Üye.

  Cevap: Cennette Her Ama Her İstedigimiz Olcak Mı ?


  Reklam


  Nefs kemal bulmadıkça zaten cennete giriş yoktur. Cennete giriş olduğunda zaten Nefs'iniz kemal bulmuştur.

  Nefs'iniz Kemal bulduktan sonra KUR'AN-I KERİM ahlakı ve adabı ile isteyin istediğinizi. Size onlar muhakkak verilecektir.

 3. islamyolu
  Emekli
  cennette her istedigimiz olmayacak arkadaşlar Ayetleri o şekil anlamayın. cennette yemek bile iki öğün verilecek ve meşru istekler kesinlikle olmayacaktır.
  eğerki siz öyle her istedigimiz olacak derseniz Ateistlerin sorularına cevap verilemez. Adam diyorki ben hakan şükürle maç yapmak istiyorum. Ama hakan şükür cehennemde nasıl yapacam diyor.
  kısaca cennette her dilediğin olmayacak . özellikle meşru istekler olmayacak. sen orada üçüncü öğün yemek isteyemeyeceksin çünkü 2 öğündür. sen orada Arapca konusacaksın ben türkçe konuşmak istiyorum demek olmaz. Oradada kurallar var. ama zaten o tür istekler Cennette kimsenin aklına bile gelmez.

 4. sametcftc1
  لا إله إلا الله
  kısaca cennette her dilediğin olmayacak özellikle meşru istekler olmayacak sen orada üçüncü öğün yemek isteyemeyeceksin çünkü 2 öğündür
  2 Öğün mü? İlk defa senden duyuyorum. Beni kaynak gösterebilirmisin buna ?

 5. ugurdogan
  Emekli
  Burdaki halimizle her istediğimiz değil, eğer gidebilirsek ordaki halimizle(İnsan-kamil hali) her istediğimiz olucak.

 6. Kırlangıç.
  Devamlı Üye
  Ben de 2 öğün işini ilk kez duyuyorum. İyi de orası cennet insanlara kısıtlama yok ki.. Ben canımız ne cekerse önümüzde belirecek diye biliyordum.

 7. sametcftc1
  لا إله إلا الله
  2 Öğün olduğuna varsa hadis veya ayet gösterin de kesin olarak bilelim bizde.

 8. mum
  Administrator
  cennette her istediğimiz olacak mı

  cennette her istedigimiz olmayacak arkadaşlar Ayetleri o şekil anlamayın. cennette yemek bile iki öğün verilecek ve meşru istekler kesinlikle olmayacaktır.
  ELHAMDULİLLAH sana cevabı vermiş.
  Allahtan ne dilenirse verilir.
  falan futbolcu ile maç yapma gibi saçmalıklar bu gibi istekler olmaz, cennete giren o kadar nimetle karşılaşacak ki gereksiz şeyler zaten istenmez.

+ Yorum Gönder
cennette her istediğimiz olacak mı