+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İncilden bir ayet aklımdan çıkmıyor!! Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. goldenman1
  Üye
  Reklam

  İncilden bir ayet aklımdan çıkmıyor!!

  Reklam

  İncilden bir ayet aklımdan çıkmıyor!! Mumsema Selam mumsema..Öncelikle bildiğiniz gibi incil Allah'ın gönderdiği 3. kitap idi ve sonradan değiştirildi ve indirildiği dil ibranice idi..Fakat hepimiz biliyoruz ki kitap sonradan değiştirildi..

  Herneyse, ben geçenlerde bir video seyrettim bir haham incilden bir ayeti çok güzel okuyordu zaten ayet 2 veya 3 cümleydi.Hani olur da bazen müzik dinlediğinizde aklınızda kalır sürekli içinizden onu söylemek gelir ya.. işte aynen o durumdayım.Sürekli istemsiz olarak o ayeti içimden bazen sesli tekrarlıyorum off! günah mıdır nedir bu ne yapmam lazım!türkçe anlamınada baktım kötü birşey değilmiş zaten işte türkçesi:

  -Ağzı çok tatlı,tepeden tırnağa güzel.İşte böyledir sevgilim,böyledir yarim,Yeruşalim(israilin başkenti) kızları!

  Çok saçma ama ibrani haham bunu çok güzel bir şekilde ibranicede okuyunca sözleri aklımda kaldı birtürlü çıkmıyor!

 2. ömerhattab
  Devamlı Üye

  Cevap: İncilden bir ayet aklımdan çıkmıyor!!


  Reklam


  Alıntı goldenman1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Selam mumsema..Öncelikle bildiğiniz gibi incil Allah'ın gönderdiği 3. kitap idi ve sonradan değiştirildi ve indirildiği dil ibranice idi..Fakat hepimiz biliyoruz ki kitap sonradan değiştirildi..Herneyse, ben geçenlerde bir video seyrettim bir haham incilden bir ayeti çok güzel okuyordu zaten ayet 2 veya 3 cümleydi.Hani olur da bazen müzik dinlediğinizde aklınızda kalır sürekli içinizden onu söylemek gelir ya.. işte aynen o durumdayım.Sürekli istemsiz olarak o ayeti içimden bazen sesli tekrarlıyorum off! günah mıdır nedir bu ne yapmam lazım!türkçe anlamınada baktım kötü birşey değilmiş zaten işte türkçesi:-Ağzı çok tatlı,tepeden tırnağa güzel.İşte böyledir sevgilim,böyledir yarim,Yeruşalim(israilin başkenti) kızları!Çok saçma ama ibrani haham bunu çok güzel bir şekilde ibranicede okuyunca sözleri aklımda kaldı birtürlü çıkmıyor!
  Bu şeytani vesveseden Allaha sığınırım de...

 3. islamyolu
  Emekli
  şeytanda onlara dosttur kardeş. ondan dolayı bizim incil tevrat okumamız caiz değildir. Kur'andan bir ayet ezberleyene kadar canımız çıkar. çünkü şeytan unutturmak için mücadele eder. Ama bak tahrif edilmiş kitaplarda nasıl yardım etmiş sana.

+ Yorum Gönder
incilden ayetler,  incil ayetleri,  incilden bir ayet,  incil ayetleri türkçe,  incil