+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Hep yeniden baslamak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Kenan Emir
  Üye
  Reklam

  Hep yeniden baslamak

  Reklam

  Hep yeniden baslamak Mumsema Selamun aleyküm,

  Avrupadan sizlere yazan bir gencim. Benim ciddi bir sikintim var. Ben Allah ve Rasülüne düskün bir kisiyim. Bu yüzdende namazimi, kuranimi, hayir ve hasenatimi hic geciktirmem. Hep kendimi arayis pesindeydim. Allah bana güzel rüyalar ihsan etti, ve sonunda gercekten kendime öz güven geldiydi, icim cok serindi, ve hayat cok tatliydi. Fakat bazen kontrolsüs bir sekilde, kendime hakim olamayip masturbasyon yapiyorum, yoksa rahat edemiyorum. Ondan sonrada bin bir pisman oldum. O güzelim rüyalar bosa cikmis oldu, icim yine daraliyor. Ilerledikten sonra her defasinda yeniden baslamaktan biktim usandim. Bu beni cok yoruyor. Yüksekten bir cukura düsmek gibi. Bu hatami düzeltene kadar, ve bu güzel hisleri ve rüyalari yeniden kazanmak icin canim cikiyor. Neler yapiyorum, ne tövbeler ediyor gözyaslari döküyorum. Cok zaman isteyen birsey.. Neden Allahim neden.

 2. Cem8
  Devamlı Üye

  Cevap: Hep yeniden baslamak


  Reklam


  Kardeşim , istememe rağmen elimden sana bir yardım gelmez ama inşallah kurtulursun bu durumdan.Seninle aynı durumda olan birçok kimse ile karşılaştım.Çok çok zor bir durum gerçekten.Allah yardımcın olsun.

 3. sametcftc1
  لا إله إلا الله
  Çok zor durum bu kardeş. Tevbe et emin ol ALLAH yardım eder. Zaten 2 hafa yapmadınmı bidaha yapmazsın heralde.

 4. tekturk
  Devamlı Üye
  Elinde imkanin varsa evlen kardes..

 5. İMMA ŞAKİRUN
  Üye
  O İblis ki; RAB'bine Taahhütde bulundu.

  İNSAN'lardan ve CİN taifesinden her kim ki; senin yolun üzere sana gelmeye çalışacaklar. O yollar üzerine oturup onları sapıtacağım.

  Rab'biniz sizi o Lanetullahın şerrinden korumak üzere, sizi manen şevklendirmeye çalışsada, nefs'i emmare'nin şeytanla istişaresine mani olamıyorsunuz demektir. Nefs'i levvame sizi bekliyor. Siz masturbasyonla birlikte Nefs'i levvame'nin sizden uzak olmasını tercih edenlerdenmi olacaksınız.

  1. Nefsi emmare dir: Kelimeyi şahadet getirmiştir, müslümandır. Namaz yok, oruç yok, hac yok, zekat yok, içkide, kumarda, zinada başı çeker, dini konuşmaya geldiği zaman sen benim kalbime bak kalbime der. Kendi aklının verdiği hüküm ile cennetin ortasına gider. Bu nefsi emmaredir.
  2. Nefsi levvame dir: Bu insan da kelimeyi şahadet getirmiştir müslümandır. Namazında, orucunda, parası varsa haccında ve zekatındadır. Bu kişi takvaya yönelirse nefsi mülhimeye çıkar.
  3. Nefsi mülhimedir: Takva ve züht kapısıdır. Burada kişi ufak bir veli olur. Kerametler gösterir. Burada da kişi nefsinle mücadele eder kötü yanlarını kırarsa nefsi mutmainneye çıkar.
  4. Nefsi Mutmainnedir: tecelliyat kapısıdır. İşte o zaman nefis mutmain olur. Allah’u Teala bu nefse hitap ederek; Ey itaatkâr nefis, dön Rab’bine, ondan razı, O da senden razı olarak, haydi gir kullarımın içine, gir cennetime dediği insanlardır. Kişi burada mü’min olmuştur. Mü’min dediği insanlarda bunlardır. Bunların bir daha geri dönüşleri yoktur. Yani bunlar Kafir olarak gitmezler ve derecelerinden de düşmezler.
  5. Nefsi raziye ; İlmel yakındır.
  6. Nefsi marziye aynel yakındır.
  7. Nefsi safiye Hakkel yakındır.

 6. sametcftc1
  لا إله إلا الله
  Bu bendede oluyor arkadaşın sorunu ama bende evlenemem ALLAH'ım yardımcı olsun İNŞALLAH

 7. İnanc
  Devamlı Üye
  Güzel kardeşim kendine hakim olamayağını anladığın zaman

  Oruç tut..

 8. batuhan1
  Üye
  İnanc cevaplarmısın benim konuum ?

 9. Nara
  Üye
  içim rahat olmuyor konusunu diyorsanız bildiyim kadar cevapladım elhamdulillah.

+ Yorum Gönder