+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 345 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Tasavvuf Alimleri Anlaşılamıyor da,İbn-i Teymiye neden Anlaşılabilir oluyor? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. karadamlalar
  Kesintili Üye
  Reklam

  Cevap: Tasavvuf Alimleri Anlaşılamıyor da,İbn-i Teymiye neden Anlaşılabilir oluyor?

  Reklam  Cevap: Tasavvuf Alimleri Anlaşılamıyor da,İbn-i Teymiye neden Anlaşılabilir oluyor? ile ilgili yazı Yudumla.com
  adminler rica ediyorum şu smileylerdeki reklam olayını artık bırakın okunmuyor hiçbir yazı!

 2. Cedd
  Devamlı Üye

  Cevap: Tasavvuf Alimleri Anlaşılamıyor da,İbn-i Teymiye neden Anlaşılabilir oluyor?


  Reklam


  Agri_Kesici kardeşim, nefsini gözden geçir. Sonra bir kez daha ve sonra bir kez daha inşallah.

 3. ömerhattab
  Devamlı Üye
  Alıntı Agri_Kesici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Karadamlalar boşa kürek çekip kolunu yorma kardeşim.He he de geç,uğraşma boşver,piyasa da söylediklerini anlayabilecek akılda o kadar çok insan var ki,buradakiler nato kafa nato mermer türünden...Hani sol elini ortasında boşluk kalacak şekilde hafifce yumruk yaparsın da,sağ elinle açık bir şekilde sol elinin boşluk kalan tarafına sertçe tokadı şaplatıp hoş bi ses çıkar ya şaak! diye.Ben öbür tarafta bu hareketimin eşliğinde bunlara ''nnaabeeerrr nnnoooolllduuuu??'' diye soracağım güne sakladım kendimi...İnşaallah o gün gelmeden tevbe edip günahlarında dönerler...
  Valla O haraketi yapmana fırsat varken tövbe etmeni temenni ederim islamiyetin neresinde böyle bir düşünce yapısı var anlamadım...bu çoçuk heral yavvvsen büyüde gel...

 4. karadamlalar
  Kesintili Üye
  "'nnaabeeerrr nnnoooolllduuuu??'"

  bu tip şeyler nefisten başka bir şeye katkı sağlamaz abi, bu yaptığın hatalıydı. uğraşma boşver, bir fayda veremiyor isek bu Allahın takdiridir.

 5. Kırlangıç.
  Devamlı Üye
  Ne demek yahu Peygamberlerin bile Peygamberimizden medet umacağı, Allah dostlarının bile tüylerini ürperten, Peygamberimizi "ümmetim ümmetim" diye ağlatan günde hareket çekmeyi planlamak? O derece eminsiniz yani. Ahireti garantilemek için ne yaptınız bilmiyorum ama tebrik ederim sizi. Biliyor musunuz, cenneti kazananlar oraya giderken çekeceği hareketi düşünenler değil gunahlarının korkusuyla urperenler oluyor. Bir mümin böyle çirkin bir şeye tenezzül eder mi hiç? Kendi gunahlarini bırakıp millete cehennemlik damgası vurur mu?

 6. karadamlalar
  Kesintili Üye
  konu hakkında kardeşin tek yanlışı bunu yapmaktı, ve evet burada katılıyorum fakat bu yapılan onun çokça söylediği doğruyu yanlış edecek değildir nefsimize güvenip hataya düşmeyelim.

 7. Agri_Kesici
  Emekli
  Söylediğim sözden dolayı,sözlerime muhattab kalan ümmeti Muhammed'den özür diliyorum ve helallik istiyorum.
  Hata yaptığımın farkındayım.Rabbime bu yazdıklarım için tevbemi de sundum inşaallah tekrarı olmayacağı için de kabul eder.
  Hatalı olduğum ve farkına varamadığım zamanlarda beni uyaran kişi hakkımda hayır isteyen kişidir.Ve hatamı farkettim.
  Şahsım adına şunu söyleyebilirim, bu tarz konularda, ısrarla direterek, inadına ,gördükleri gerçeklere gözlerini kapar ,duydukları gerçeklere kulaklarını tıkar tavırlarda Müslümanları görünce istemeden böyle yanlış hallere düşebiliyormuşum bunu farkettim.
  Bu da karadamlaların dediği gibi tamamen nefsani bir durum.
  Gerçi ,bu yazdıklarımla hemen hemen aynı zamanlara rastlayan günlerde bir daha bu tasavvuf dini mensuplarıyla uğraşmayacağım demiştim.
  Buna rağmen dayanamayıp yazışmaya devam edince de böyle bir yanlışa düştüm.Kırılan kalplerden helallik istiyorum.

 8. Kırlangıç.
  Devamlı Üye
  Kalbimiz kirilmadi kardeşim önemli olan senin tövbe edip kendini kurtarmış olman.

 9. umutsuz_genc
  Üye
  Kırlangıç kardeşim, kaçıncı sınıfa gittiğini sorabilir miyim mahsusu yok ise?

 10. Kırlangıç.
  Devamlı Üye
  Lise 2 olması gerek ama hazırlık okuduğum için lise 1. Neden sordunuz?

 11. umutsuz_genc
  Üye
  Yazdıklarını birkaç gündür görüyorum, gerek yaşın gerekse kafanı kurcalayan konular dolayısı ile yeğenime benzettim ve emin olmak istedim. İnşAllah rahatsızlık vermemişimdir, hayırlı akşamlar.

 12. Kırlangıç.
  Devamlı Üye

  Reklam


  Estağfurullah, kesinlikle hayır rahatsızlık filan yok. Yaş itibariyle sorunlar ve sorular aynı oluyor büyük ölçüde. Kişiliğin şekillendiği yaşlarımız malum, kafalar karışık Size de hayırlı akşamlar.

+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 345 SonuncuSonuncu