+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Erkek Evlada MUHAMMED ismini koymanın sakıncalı olduğuna inanan Müslümanlar Var!!! Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. TarikateSon
  Emekli
  Reklam

  Erkek Evlada MUHAMMED ismini koymanın sakıncalı olduğuna inanan Müslümanlar Var!!!

  Reklam

  Erkek Evlada MUHAMMED ismini koymanın sakıncalı olduğuna inanan Müslümanlar Var!!! Mumsema Eminim ki çoğunuzun karşılaştığı bir durumdur bu.Ya da bu konuda ısrarcı olduğum için özellikle ben çok karşılaşıyorum.Erkek evladı olanlar ya da bekleyenler isim konusunda fikir sorduklarında veya sormalarına fırsat vermeden onlardan önce ''ismini neden Muhammed koymuyorsunuz?'' diyorum.Benim bu soruma karşılık olarak verilebilecek ve kesinlikle zoruma gitmeyecek en normal tepki ;''Biz daha farklı bir isim koymayı düşünüyoruz'' cevabı olabilir.Eyvallah derim,çekilirim köşeme
  Ancaaak;çocuğa Muhammed isminin konulması sakıncalıymış'' şeklinde enteresan,tuhaf,anlamsız bir başka cevapla karşılaştığımda ise inanın sinirlerim geriliyor ve karşımdaki kişiyi sıkıntıya sokacak tepkiler verebiliyorum.
  -Sebebi nedir birader?
  -Ya ne biliim?Hani ismi Muhammed olduğunda çocuğa kalkıp bağırdığında kızdığında dövdüğünde bazen kendini tutamayıp küfür falan ettiğinde sıkıntılı bir durum ortaya çıkabiliyormuş.
  -???
  -Niye şaşırıyorsun canım,bazen kendimi tutamayıp küfür ettiğim zamanlarda düşünsene ,çocuğumun adı Muhammed ve ben küfür ediyorum...
  -???
  -Yahu yalan mı ? (Tabii bu noktadan itibaren atmış olan sigortalarım yüzünden bende voltaj 1500)
  -İyi de kardeşim,çocuğumun ismi Muhammed diye küfür edemeyecek miyiz canım demekle senin dediğin arasında ne fark var.Sen küfür edebileceğin bir çocuğun mu olsun istiyorsun,ya da kızıp bağırıp kum torbası vazifesi görebilecek bir evlat mı istiyorsun.Eğer çocuğun ismi Muhammed değil diye rahat rahat dövüp sövebileceksen,kusura kalma ama,yazık çocuğa ,mutlaka o zaman Muhammed ismini koyman Farz olur çocuğa,isminin hürmetine en azından senin gibi azılı bir babanın şiddetinden kurtulmuş olur!!!
  -Yahu ne alakası var ?
  -Çok alakası var.Çocuğuna Muhammed ismini koymak sakıncalıdır korkusu,dış kaynaklı mihraklar tarafından müslümanların beyinlerine sıkıştırılmış,enjekte edilmiş bir korkudur.Sen koyma,ben koymayayım,bir başkası koymasın.Kimin adı Muhammed olacak o zaman.Peygamberimizn adaşı kim kalacak yeryüzündeihiç dert edinmezmisin,rahat küfür edemeyeceğim korkusunu yaşayacağına,Muhammed isminin azalmasının derdini yaşamak düşmez mi müslümanın payına?
  -Ama??
  -Aması maması yok kardeşim.Muhammed ismi çağdaş gelmiyor,bu zamanda o kadar değişik modern isimler varken,Muhammed hangi devirde kalmış diyemiyorsun da!
  -Yok valla öyle değil!
  -Ne o halde.Aynı senin gibi bir başka şaşkın daha bu isim sorusunu bana sormuştu.Ona da dedim Muhammed koy birader niye düşünüyorsun demiştim.Aynı tepkiyi verdi,fabrikasyon musunuz nesiniz?
  Tuhaf olan neydi biliyor musunoruyu soranın adı ADEM,kardeşinin adı da İBRAHİM'di.Yemin ederim bu konuşmayı yaptığımız ortamda bana karşı çıkan iki kişi daha vardı ve isimleri de MUSA ve HARUN'du.Soruyu soran ADEM'in annesi de demiş,''Oğlum,Muhammed koyma,çocuğa küfür falan edersin''.İyi de dedim senin adın bir Peygamber adı değil mi?Baban rahat rahat Adem Peygambere sallamak için mi tövbe estağfirullah senin adını Adem koymuş.Musa ile Harun'a da sordum,''Babanız hiç size küfür ediyo mu oğlum?''Harun dedi ki;
  -O hooo!Benim babam bi dakka susmaz,cümlenin sonuna nokta yerine küfür koyar, Musa ise;
  -Valla bizim peder karla karışık yağmurlu,dayak küfür karıştırıp öyle servis eder.
  -İyi de arkadaş,Muhammed dışında ki Peygamber isimlerine sallamak caiz midir o halde?
  -???(Harun)
  -???(Musa)
  -???(Adem)

  YAPMAYIN KARDEŞLERİM,ETMEYİN ALLAH AŞKINA;mUHAMMED İSMİNİ YAYIN,ÇOĞALTIN....SEVİN...

 2. Kırlangıç.
  Devamlı Üye

  Cevap: Erkek Evlada MUHAMMED ismini koymanın sakıncalı olduğuna inanan Müslümanlar Va


  Reklam


  Ama mesela o çocuk hakkında kötü konuşan herkes Muhammed adını kullandığı için günaha girer.Çocuğu kum torbası muamelesi yapmakla ne ilgisi var? İnsanız sonuçta, sen hiç ben ömrüm boyunca bir kez bile çocuğum sesimi yükseltmedim diyen birini gördünüz mü? Mutlaka 40 yılda bir de olsa kaçıyor ve Muhammed ismiyle bağırılıyor..Küfür konusunda haklısın tabi.

 3. Agri_Kesici
  Emekli
  Oğlumun adını bu tip düşüncedeki müslümanların inadına; MUHAMMED koydum.Bu vesileyle midir bilinmez,daha da evde ağzımdan kem söz çıkmıyor ElhamdülillahIsrarla ve şiddetle tavsiye ederim...

 4. Şema
  el-âsa limen âsa
  Her yeni ailenin ilk erkek evladının ismi Muhammed olmalı
  muhammed isminin konmasinin sebebi en sevdiğimiz insanın adı olmasından dolayıdır

 5. Misafir
  bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Allah nasip ederse bende oğlumun adını MUHAMMED vereceğim. Allah razı olsun

 6. Misafir
  Allah razı olsun bende oğlumun ismini MUHAMMED koyacagım inşallah... Hepimiz yayalım çoğaltalım...

 7. Misafir
  Benim 5yasinda bi kizim var.adi merve.bi de oglum olursa ben de muhammed koyacam insallah.

 8. Misafir
  Merhabalar Sevgili Dostlarım.

  En Sevdiğinizin ismini Canım Kanım sana feda olsun denilen alemlerin efendisi Hz. Muhammed ( SAV ) Efendimizin ismi şeriflerini. Kendi çocuğuna verebilmek tabi ki gurur duyulası övülesi bir davranış, şahsen 7 ay önce dünyaya gelen oğluma " Muhammed Emin " ismini verdim.

  Allah'a Emanet Olun.

 9. Misafir
  Elhamdulilhah 2 kızım var oğlum olursa Rabbim nasip ederse eğer kulağına kurban olduğum peygamberimin ismini fisildar ama normalde seslenmem sebebini bilmiyorum hiçbir sebebim gerekcemde yok ama içten gelen duygularım böyle

+ Yorum Gönder
muhammed isminin konulması,  muhammed ismini koymak,  muhammed ismi koymak sakıncalımı,  muhammed ismi koymak,  muhammed ismini koymak sakıncalımı,  çocuğa muhammed ismi koymak,  çocuğa muhammed ismini koymak