+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Allah yolunda olmak için tarikatta olmak zorunlumudur ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. cihad38
  Emekli
  Reklam

  Cevap: Allah yolunda olmak için tarikatta olmak zorunlumudur ?

  Reklam  Cevap: Allah yolunda olmak için tarikatta olmak zorunlumudur ? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Allah yolunda olmak için tarikatta olmak zorunlumudur ?
  gel Allah'tan daha çok kork,gel daha çok ibadet yap,gel ihlasını artır hamleleridir bunlar,hiç bir şekilde bir müslüman Allah'a daha iyi ibadet yapmayı teşvik eden bir tarikattan men edilemez,tarikat kötü görülemez,tasavvuf kötü görülemez.nihayetinde bu bir kalite arayışıdır,Allah da bunu bizden istemektedir.
  ama ilerleyen zaman zarfında bu işi sulandırmış kişiler çıkmışlardır,bunlarıda teşvik edecek halimiz yokturNurettin Yıldız hocaefendi.

  Allah razı olsun,bizim forumda da sürekli yazdığımız ve söylediğimiz şey budur.sulandırılmış,bozulmuş,ya da sapmış olan kişiler sahte din adamları, çıkarcılar,istismarcılar bütün tarikatların,şeyhlerin,cemaatlerin de yanlış yolda olduğunu göstermez.

 2. ömerhattab
  Devamlı Üye

  Cevap: Allah yolunda olmak için tarikatta olmak zorunlumudur ?


  Reklam


  Alıntı TarikateSon Nickli Üyeden Alıntı
  Kardeş kafan ne demeye karışıyor.Baktın ki forum üzerinde bu türden konular iyi çıkış yakalıyor,sal soruyu meydana kapışsın dursun millet mantığıyla sormuşsun sorunu.Kasım 2009 da foruma üye olmuşsun,3 senedir kafan daha yeni mi karıştı.Sazanlarım da hemen atlamışlar,bakarsın tarikate kafası bulanık birisini daha çejeriz diyerek
  ....?.....

 3. ömerhattab
  Devamlı Üye
  Alıntı İnanc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Sizi bu konuda şiddetle kınıyorum !!!!Siz sadece cemaattekilermi zikir çekiyor zannediyorsunuz !!!
  Hergün zikir talimi yapan birini göster arkadaş...Valla Hüsnü zannım üzerimde olmasa senin düşündüğün gibi düşünürdüm ama alğı probleminiz olmasa sorun çözülecektir...

 4. cihad38
  Emekli
  baktın ki forum üzerinde bu türden konular iyi çıkış yakalıyor,sal soruyu meydana kapışsın dursun millet mantığıyla sormuşsun sorunu
  kendİ sorularinin ve konularinin mantiĞi İle kariŞtirmiŞ olmali,...

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
allah yolunda olmak,  allah yolunda olabilmek,  tarikat mecburmu,  allah yolunda olmak istiyorum