+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusul-temİzlİk Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. crazykurt
  Üye
  Reklam

  Gusul-temİzlİk

  Reklam

  Gusul-temİzlİk Mumsema S.a
  mumsema
  gusul abdestİ İÇİn gÜzel temİzlendİm ve gusule baslayacaktim euzu besmele Çekerken yanİ nİyetlenİrken yellenİyormus gİbİ oluyorum ve takinti yapiyorum sÜreklİ ellerİmİ yikiyorum saatlerce banyoda kaliyorum bazen cÜnÜp gezİyorum Çok utaniyorum
  allah riza İÇİn yardim edİn bİ Çare gÖsterİn
  allah razi olsun.

 2. yandı_yurek
  Emekli

  Cevap: Gusul-temİzlİk


  Reklam


  Krdeşim öncelikle Aleyküm selam bende aynı durumları yaşıyorum hatta burnuna su cekince sol delige gitmedi sanıyoprum sağ delik ıslandı sanmalar vs vs aynıları var öyle deilmi ?? bunlar vesvese kardeşim Şeytanın istedigini yapıyorsun yani cünüp geziyorum ... ? Vesvese bunlar Cünüp gezme bende 1 saat kalıyorum gusülde yok buraya su deydimi yok oraya su deydimi vs vs sacımın diblerini yıkıyorum 10 dk boyunca .. sen cünüp gezme kardeşim şeytanın işi zaten seni bu durumlara düşürmek bildigin gibi gusülü al sen ..

 3. Ercan
  Devamlı Üye
  Guslederken abdesti bozan şeylerin meydana gelmesi ( yellenme, idrar vb.) gusle zarar vermez. Gusle devam edebilirsiniz. Ancak bu durumlar gusülün abdest oluşunu bozacağından gusülden sonra ibadet için abdest almak gerekir. Vesveselere aldırış etmeyiniz.

 4. yandı_yurek
  Emekli
  ERcan birşey sorabilrmiyim ?

 5. Ercan
  Devamlı Üye
  Tabiki kardeşim. İstediğinizi sorabilirsiniz. Sizden gelen sorular kısmına yeni başlık açarak sorarsanız daha faydalı olacaktır.

 6. yandı_yurek
  Emekli
  Arkadaşlar bugün okulda beden hocamızı ve bir kaç kızı hayal ettim ya sanki bi ıslaklık hissi var gibi acıpta bakamadım ya gusülüm bozulmustur diye endişeye düşüyorum mezi veya vedimi bu ? yani namaz kılıcamda acık şekilde cevaplanırsa sevinririm
  Selam Ve Dua İle

+ Yorum Gönder