+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Hayal Kurma Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. kaanulker01
  Üye
  Reklam

  Hayal Kurma

  Reklam

  Hayal Kurma Mumsema Evde yanlızım annem ve babam çalışıyor gece 2 ye kadar ablam ise Denizlide okuyor ben ise geceleri uyuyamıyorum uyumak için müzik açıp istediğim şeylerin hayalini kurmam gerekiyo o zman kendimi mutlu hissediyorum ve uykum geliyor eğer hayallerim bitene kadar uyuyamazsam uyumam çok zor oluyor.Sizce bende özgüven eksikliğimi var eğer varsa nasıl giderebilirim yani bana bir arkadaşım özgüven eksikliğin var demişti o yüzden araştırdım biraz

 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: Hayal Kurma


  Reklam


  Kardeş uyku bozukluğunuz var ise tıbbi destek almanız lazım. Selametle

 3. sametcftc1
  لا إله إلا الله
  Şarkı dinlememenizi öneririm. Bağımlılık yapabilir. Ayrıca bilindiği üzere haram. Uyku bozukluğu da olabilir. Ercan kardeşin de dediği gibi tıbbi bi destek alabilirsin çok kafana takıyosan.

 4. Necati451
  Üye
  Samet arkadaşım müzik dinlemek dini vecibeleri engelliyorsa haram diye biliyorum ben.

 5. Kırlangıç.
  Devamlı Üye
  Ben de çok müzik dinlerim. İçimdeki duyguları ancak böyle kontrol edebiliyorum, gidip günah işlememek adına. Sonuçta nefsin de hayalleri var duyguları var seviyor üzülüyor vs. vs.. Ona da zulmetmemek gerekir. Gün içinde kendimi çok frenliyorum isyan etmemek için çok uğraşıyorum o müzik de bana bir destek oluyor o da olmasa kendimi çok zor bastırırım. Şimdi günah mı işliyorum?

 6. karadamlalar
  Kesintili Üye
  müzik ihtilaflı bir konudur kardeşler, alimler genel olarak müziğin çalgıdan ötürü her şekilde haram olduğunu veya müziğin içeriğindeki sözlerin hükmüne göre hüküm alacağını söylemişlerdir. 2 tarafın da delilleri vardır, kesin olarak hüküm verilebilecek bir mevzu değil fakat ibadet ruhundan uzaklaştıracak olan her şey haramdır, bunu bilmemiz de bazı konularda ne hüküm vermemiz gerektiğine yetebilir.

 7. sametcftc1
  لا إله إلا الله
  ALLAH yar ve yardımcımız olsun Ben her ihtimale karşı dinlemiyorum. Bana zararı da yok. Yararı da

 8. Snowdrop
  Elhamdülillah
  eğer dini açıdan normal bir şarkıysa bence günah değil.

+ Yorum Gönder