+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Vesvesede neden bilerek söylemiş gibi oluyoruz ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. yandı_yurek
  Emekli
  Reklam

  Vesvesede neden bilerek söylemiş gibi oluyoruz ?

  Reklam

  Vesvesede neden bilerek söylemiş gibi oluyoruz ? Mumsema Arkadaşlar vesveslerde beni en çok takan şey neden Bilerek söylemiş gibi oluyorum ya kesin bilerek söyledim diyorum ya bu beni kahrediyo ya gerçekten bilerek söylediysem cok korkuyorum ?

 2. Snowdrop
  Elhamdülillah

  Cevap: Vesvesede neden bilerek söylemiş gibi oluyoruz ?


  Reklam


  çünki şeytan senin aklına böyle fikirler getirerek seni dinden uzaklaşdırmak istiyor.boyle şeyler düşünerek insanın hayatı zehir olur ve bunu içinde kendini günahkar adlandırıp dinden uzaklaşır kendine kapanan psikolojisi bozuk bir hastaya donuşur.unutma vesvese imanın yarısı.imanın guçlu olduğu için vesvese geliyor.vesveselere onem verirsen imanın zayıflar sende zayıf güçsuz birisine donusursun hayatın senin için anlamı kalmaz.buna sakın yol verme

 3. yandı_yurek
  Emekli
  Öncelikle saol imanın güclü oldugu için demişsin hani imanım acıkcası pek güclü deil eskiden hiç namaz kılmazdım ve birsürü kötü alışkanlıklarım vardı yanlız 3 aydır tek 1 tanesini yapmıyorum Tövbeliyim hepsine mesela kul haklarım vardı zaman zaman param oldugunda gidip marketten yürüttügüm yerlere parasını caktırmadan koyup cıkıyorum ..

 4. Snowdrop
  Elhamdülillah
  vesvese hem imandan gelen bir şey hem de sen yeni yeni dinini oyrenmeye başlıyosun ve şeytan da bunun için seni şimdiden dinden uzaklaşdımak istiyor.

 5. yandı_yurek
  Emekli
  ??????????****

 6. yandı_yurek
  Emekli
  Anladım yani takmıyayım demi ya ben aslında tamma ama bilerek demişş gibi hissediyorum bazen bilerek dedigimden eminim bile diyebilir bu beni kahrediyor

 7. Snowdrop
  Elhamdülillah
  evet takma

 8. yandı_yurek
  Emekli
  Tamam Allah razı olsun birde şu abdest olayımı cevaplarsan sevinirim .

+ Yorum Gönder