+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kuran okurken sinek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. sametcftc1
  لا إله إلا الله
  Reklam

  Kuran okurken sinek

  Reklam

  Kuran okurken sinek Mumsema Selamun aleyküm.

  Ben nezaman huşu ile Kur-an'ı Kerim okumaya kalksam sinek geliyor. Ama Kuran'a konmuyor. Yüzüme felan yaklaşıyor. Ya 1 kere olur 2 kere olur tamam 3 kerede olur ama her seferinde canı gönülden okurken geliyor. Camlar kapalı geliyor. Kuran'ı okuduktan sonra gidiyor. Sizce ne olabilir bu ?


 2. mustafaocak61
  Kabristana Üye

  Cevap: Kuran okurken sinek


  Reklam


  Kardeşim! Bana göre açıkça imtihan ediliyorsun. İçimden bir ses, "Bu sinek suretine girmiş şeytandır" diyor ancak vicdanım da buna karşılık "Sen bilmezsin, ALLAH (C.C) bilir" diyor. O yüzden bir şey diyemiyorum.

  Böyle düşünmeme sebep şu hadis-i şerif oldu.

  Enes (R.ANH)’dan Peygamberimiz (S.A.V) buyurdu ki: “Sineklerin ömrü kırk gecedir. Arı dışında sineklerin hepsi cehennemliktir.”
  Ebu Ya’la


 3. sametcftc1
  لا إله إلا الله
  Hmm ALLAH Razı Olsun

 4. Kırlangıç.
  Devamlı Üye
  Bana da öyle geldi ama doğrusunu Allah bilir.

 5. Misafir
  Ben kuran okuduğumda mekke tablosundan bir kelebek ucdu camlar kapaliydi ve dün gece savurdan sonra kuran okuduğumda ilk sinek yüzüme yaklaşdi ondan sonra ari geldi gecenin bir vakti ari nerden geldi kalktim odama gittim okumaya devam ettim ablama ari vardi dedim o yüzden geldim dedim gitti bakti ari yok dedi nedemek oluyor bunlar bilen varmi ??

 6. islamustafa
  Üye
  Enes (R.ANH)’dan Peygamberimiz (S.A.V) buyurdu ki: “Sineklerin ömrü kırk gecedir. Arı dışında sineklerin hepsi cehennemliktir.”
  Ebu Ya’la
  sahih olmayan hadisleri paylaşmayalım lütfen. bu dünyada hayvanlar imtihan edilmediği ve düşünemedikleri için bir cezaya uğramayacaklardır. yani hayvanlar cehenneme gitmeyeceklerdir.

 7. Misafir
  Evet benimde bu üç dört kezdir başıma geliyor sinek gözüme gözüme gelip kuran okumama engel oluyor okumayı bırakınca bir anda kayboluyor ve bir daha gözükmüyor. Şeytanın böyle bir şey yapmaya gücü yeter mi hani gözükmüyordu? Ne demek sinek suretine girmek yani biz onu göremiyoruz ki.

 8. Misafir
  Kuranı Kerim okurken arı geldi ama hiçbir rahatsızlık vermedi bende bu arıyı öldürdüm bu ne demektir acaba

 9. Misafir
  Sana zarar vermeyen bir hayvan öldürmüşsün ne mana olabilir. Burada mana değil günah aramalısın.

+ Yorum Gönder
kuraı kerıme sınek konması