+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kıyamet alametleri mi ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. çelebiler
  Emekli
  Reklam

  Cevap: Kıyamet alametleri mi ?

  Reklam  Cevap: Kıyamet alametleri mi ? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Kıyamet alametleri mi ?
  Benim söylediklerim Kuran'da geçiyor ama senin söylediklerin hadislerde geçiyor.

  İsa Peygamber geldiğinde insanlar neden bilemesinler hadislerde "gökten ineceği" söylenmiyor mu?

  Neyse hayırlısı olsun biraz daha düşünelim o zaman

 2. ferah36
  Üye

  Cevap: Kıyamet alametleri mi ?


  Reklam


  Kıyamet alametimi ALLAH Aşkına tabiki kimse bilemez ama kıyamet alametlerinde bunlar var biliyorum. Sizce yaklaştımı ? İnanın bu konuyu kafam çok karışık bi şekilde açıyorum. Aydınlatırsanız sevinirim.
  Kardeşim, Büyük kıyametin ne zaman olacağının bizimle 1. derecede ilgisi yok.
  Biz esasen Küçük kıyamet için yani kendi ölüm vaktimiz için hazır olmaya bakmalıyız.
  Küçük kıyamete hazır olan, büyük kıyametten fazla etkilenmez, çünkü Allah CC. ona yardım eder. 3. sametcftc1
  لا إله إلا الله
  Kardeşim, Büyük kıyametin ne zaman olacağının bizimle 1 derecede ilgisi yok
  Biz esasen Küçük kıyamet için yani kendi ölüm vaktimiz için hazır olmaya bakmalıyız
  Küçük kıyamete hazır olan, büyük kıyametten fazla etkilenmez, çünkü Allah CC ona yardım eder
  Doğru söylüyosun da Yinede insan merak ediyor düşnüyor yani

 4. ferah36
  Üye
  Doğru söylüyosun da Yinede insan merak ediyor düşnüyor yani
  Haklısın. O zaman sana bir ipucu vereyim: Eğer Allah-u Teala'nın Kur'an'da istediği gibi bir kul olmaya çalışırsan, yani küçük kıyamete hazır olursan, Yani Peygamber SAV efendimizin buyurduğu: "Ölmeden önce ölünüz" emrini yerine getirirsen,,, Büyük kıyamet ile ilgili bazı bilgilere ulaşırsın, ona da hazır olursun bir bakıma. ("Ölmeden önce ölme"yi hafife almayasın, Bu hali gerçekten yaşadığın zaman, ahiretle ilgili pek çok bilgi, ruhsal bazda senin malumun olur. Tadmayan Bilmez.)

 5. sametcftc1
  لا إله إلا الله
  Biliyorum ahiretle ilgili şeyleri tabiki eksiklerim vardır ama. Kuran'dan olsun, ilmihalden olsun, bu forum sitesinden olsun hep gördüklerim biliyorum yani neler olcağını. .. Tabiki küçük kıyametede hazır olmaya çalışıyorum. Namaz kılarak dualar ederek, tesbihler vs..

  Neyse tekrar ALLAH Razı Olsun

 6. mustafaocak61
  Kabristana Üye
  Ay nasıl yarıldı anlamadım orayı

  Mekkeli müşrikler, Peygamberimiz (S.A.V) ile dalga geçmek niyetiyle "Ya Muhammed! Bize mucize göster, mesela Ay'ı ikiye ayır. O zaman sana inanalım" dediler.
  Konuyu biraz dolaylı anlatıyorum. Efendimiz (S.A.V), eliyle işaret edince Ay gerçekten ikiye ayrıldı. Tabi burada Efendimiz (S.A.V)'in HAKK'a münacatı ve bilemediğimiz sırlar vardır. Ancak bunu kibirlerine yediremeyen müşrikler Efendimiz (S.A.V)'e sihir konusunda iftira attılar. Haşa böyle bir şey olabilir mi? Bu hadise devam ederken Cibril-i Emin (Hz. Cebrail), ALLAH (C.C)'un kelamından olan Kamer Suresinden ayet(ler)i Fahr-i Kainat (S.A.V)'e ulaştırdı. 7. islamyolu
  Emekli
  bidat sahipleri hadis inkarcıları buradada iş başına geçmiş. mütavadir derecesindeki hadisleri inkar edebiliyorlar. Lafa bak ben Kuranda var diyorum diyor. siz hadiste var diyorsunuz diyor. Hadisi Kurandan ayıran Peygamberi Allahtan ayıran gibidir. Peygamberi Allahtan ayıran da Mel'un dur ve kafir dir. Kıyamet alametleri kesinlikle vardır. Hz isa kesinlikle inecektir. Deccal gelecektir. Güneş batıdan doğacaktır. büyük alametler ve küçük alametler Peygamberimizin anlattıgı gibi hak tır . Sadaka Rasullullah Peygamber mutlaka doğruyu söyler. onun söylediklerine Hadis inkarcıları inanmaz. Ayet getiriyor Kıyamet aniden kopacaktır diyor. ve bunada yanlış mana veriyor Yüzlerce hadisi inkar etme cüretinde bulunuyor. git bir tefsirine bakta o ayette ne anlatılmak isteniyor. kafanıza göre müfessirlik yapmayın burada. başımızada müçtehid kesilmeyin utanmasanız kendinize mezhep kuracaksınız bana tabii olun diyeceksiniz.

  Kesinlikle ve kesinlik Peygamberimizin anlattıgı herşey doğrudur. Kur'anda Allah Rasulüm ne verdiyse onu alın diyor. Hadislerde bir nevi vahiy niteliği taşır.

 8. Kırlangıç.
  Devamlı Üye
  İslamyolu abi ben zaten akıl erdiremiyorum bunlara. Bir hadisi mi kabul etmez insan ya? Ben şahsen bir hadise %100 uydurma değilse inkar etmekten korkarım. Ya hadisi gerçekten Peygamberimiz soylediyse ben kıyamet günü nasıl kalkarım Peygamberi yalanlamanın altından? Hiç düşünmüyorlar bunları. Virüs gibi türediler bir de 3-5 üye fitnesiyle bütün foruma yetiyor. Alakasız bir konunun altında bile hır gür çıkarıyorlar illa ki. Ayrıca biz kimiz tasavvuf büyüklerine laf edecek? Onların yaptığı kulluğun binde birini yapıyor muyuz? Onlar gibi teslim olabiliyor muyuz Allah'a? HAYIR. O zaman ne hakla onlara laf yetirecek seviyede görüyorlar kendilerini? İnsan bir aynaya bakar yahu. Ha kendileri eren evliyaysalar da biz bilmiyorsak o ayrı

 9. sametcftc1
  لا إله إلا الله
  Sizin bu yorumlarınız kim için ? Kim yalanlıyor ? Kim hadisle kuranı ayırıyor ?

 10. Kırlangıç.
  Devamlı Üye
  Ağrı kesici mesela. Açık açık söylüyorum. Bir kaç tane daha var ama en belirgini bu isim.

 11. sametcftc1
  لا إله إلا الله
  Tamam belki doğru olabilir. Kimseyi eleştirmiyorum. Yalnız bana söylenen bişey varsa açıkça söyleyeiblirsiniz.

 12. Kırlangıç.
  Devamlı Üye

  Reklam


  Yok kardeşim sen o tip birisi değilsin. Seni kastetmedim ben. Allah hepimizi onlar gibi çok bilmekten korusun. Amin.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
ebuzerr mumsema