+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Tuvaletten çıktıktan sonra bir akıntı geliyor Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Kjkteam
  Üye
  Reklam

  Tuvaletten çıktıktan sonra bir akıntı geliyor

  Reklam

  Tuvaletten çıktıktan sonra bir akıntı geliyor Mumsema Selamunaleyküm arkadaşlar tuvaletten çıkınca sanki bir akıntı gelir gibi oluyor ve her seferinde açıp bakmam gerekiyor ve bu beni rahatsız ediyor açıkcası baktığımda birşey çıkmıyor ama genede hep böyle oluyor acaba bulaşsa da namaz kılmaazmıyım çünkü ben gözlük kullanıyorum görmem pek iyi deil açıyorum kiloduma bakıyorum kilodumdada bişey yok yada ben göremiyorum ama olsa miniminnacık bir sey olcak bulassa yani ama her seferinde bakmamk zorunda kalıyorum bulaşmasın diye namazımı kılabileyim diye acaba bu sorun neden vesvese mi yoksa bende mi problem var ama baktıgımda bisey çıkmıyor ve o sıvı gelmesin diye tuvalette çok ugrasıyorum küçük abdestimi yaptıktan sonra temizlenirken eğer ben biraz zorlarsam geliyor hemen bende temizliyorum ama nerdeyse her zorlamamda geliyor ve çok oyalanıyorum acaba bu sıvı yanlıslıkla falan bulassa namazıma mani olurmu ?

 2. goldenman1
  Üye

  Cevap: Tuvaletten çıktıktan sonra bir akıntı geliyor


  Reklam


  Ya tesadÜfe bak olamaz bÖyle benzerlİk aynisi bendede oluyor! Tamamem benİ anlattin!! Bende İdrar geldİ falan saniyorum bakiyorum hİÇbİŞey bulamiyorum ve nedense bu genellİkle abdestlİ İken oluyor.. Hakkaten nedİr bunun nedenİ!!

 3. Searhalu
  Devamlı Üye
  Soru: Küçük tuvaletimizi yaptıktan ne kadar sonra abdest almak gerekiyor. Bazen sızma oluyor, abdeste zarar verir mi?
  Cevap:

  Abdest bozduktan sonra idrarın tamamen kesildiğini anlamak için bir süre beklemeyi ve bu amaçla bazı davranışlarda bulunmayı ifade eden kelimeye fıkıh dilinde istibrâ denilir. Buna göre tuvaletten çıktıktan hemen sonra abdest almamalı, bir müddet beklemeli, sızıntının kesildiğine kanaat getirinceye kadar istibrâya devam edilmelidir. Çünkü abdest aldıktan sonra idrar sızması halinde abdest bozulur. Bu durum, kadınlardan çok erkekleri ilgilendirdiği için erkeklerin bu konuda daha dikkatli olmaları gerekir.

  İstibrânın ne kadar ve ne şekilde yapılacağı her insanın yaratılışına göre farklılık gösterir. Fıkıh kitaplarında istibrâ için yapılan öksürme, yürüme, yatma gibi tavsiyelerin dinî bir mahiyeti olmayıp her kişi kendi açısından en uygun usulü uygulamalı, temizliği sağlamadan abdeste başlamamalıdır.


+ Yorum Gönder
tuvaletten sonra akıntı,  tuvalet sonrası akıntı,  Tuvaletten sonra gelen akıntı,  tuvaletten sonra akıntı oluyor gibi