+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Tövbe etmek için dua edip ne söylesemde yenide çok tedirginim! Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. goldenman1
  Üye
  Reklam

  Tövbe etmek için dua edip ne söylesemde yenide çok tedirginim!

  Reklam

  Tövbe etmek için dua edip ne söylesemde yenide çok tedirginim! Mumsema Öncelikle Selamın Aleyküm Mumsemalı arkadaşlar!!

  Ya benim bir problemim var ve hiç rahat değilim!!

  Ya, ben geçenlerde dünyaca oynanan bir oyunda arkadaşlarla sohbet ediyorum.Kutsal kitaplardan önceki ırkımızın dinleri hakkında konuşuyorduk..Eh biraz konuştuk ama sonra bende diğerleri gibi anlattım türklerin eski inancını falan.. Eskiden Türklerin gök tanrı "Ülgen" isimli bir tanrıya inandıklarından falan.Sonra boş bi anıma denk geldi, sanıyorum şeytan da işe karıştı
  Anlattıktan sonra su içmeye gidiyordum biraz aktif ve enerjiktim yerimde duramıyordum mutfağa koştum.Bardağıma su doldururken o anki enerjikliğim ve işe şeytanın karışması ayrıca boş anıma da denk gelmesi sonucunda çok yanlışlıkla kesinlikle kendi irademle,aklım başımda iken kesinlike söyleyemeyeceğim birşey dedim! "Ülgen is the best!" = "Ülgen en büyük!"(tevbe haşa) demek.Yani ben kesinlikle ülgene inanmıyorum ama kesinlike inanmıyorum! inandığım tek şey Allah(c.c.)'dır! Kendime gelince tevbe ettim bunun şeytanın işi olduğunu söyledim ve Ayetül Kürsi falan okudum ama içim hiç rahat değil.İmanımı falan da yeniledim ama olmuyor birtürlü kendime gelemedim!!

  Birde ya benim sohbet ettiğim kişiler genelde Gayri-müslimler de günah olurmu?Çoğu yabancı!

  Birde Askere gitmeme çok zaman kalmadı da askerde düşman öldürürsem günah mıdır? bir kefaleti falan var mı?

  Teşekkürler!!

 2. yandı_yurek
  Emekli

  Cevap: Tövbe etmek için dua edip ne söylesemde yenide çok tedirginim!


  Reklam


  Öncelikle Aleyküm selam bu şeytanın vesvesesidir .. Kelime-i Şehadet getir böyle durumlarda ve Allahım sana sığınıyorum de böyle şeyleri düşünmeye devam edersen kafayı bile yiyebilirsin şeytanda yanında gülüyodur şuan onu kızdır !! zaten suan burda pişmanlık duygusu görmesen günahtı ama buraya yazmışsın moralin cok kötüymüş için hiç rahat deilmiş buda binevi Allah korkusu oldugunu gösteriyor .


  Askerlige gelince ya sen yinede araştır bak araştır tam kesin bilmiyorum karşındakiler pkk .. onlar zaten size saldırıyor sizde saldırmadan duramazsınız konusalım da günaha girmeyelim vs vs yok Askerlik bu ... ama yinede başka yerlerden araştırın


  Gayri-müslimlere gelince onda pek bi bilgim yok

 3. sstrn
  Devamlı Üye
  Kardeş
  Selamın Aleyküm
  Selamun Aleyküm doğrusu bu şekilde

+ Yorum Gönder