+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Lavabodan sıçrayan sular Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. magicksk
  Üye
  Reklam

  Lavabodan sıçrayan sular

  Reklam

  Lavabodan sıçrayan sular Mumsema S.a

  bazen tuvaletten çıktığımızda elimizde kir oluyor.Mesela rüyamda ihtilam olumuşum.Sabah tuvalete giriyorum ve istibra yaparken doğal olarak elimede meni artığı bulaşıyor.Sonra elimi lavaboda yıkayorum.fakat elimi yıkarken sağ sola su sıçrayabiliyor ya da daha sonra aynı lavobada abdest alırken üstüme su sıçrayabiliyor.Sıçrayan bu sulardan meni kalıntısı vardır diye şüphe ediyorum.Acaba bu sıçraya suların hükmü nedir?

 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: lavabodan sıçrayan sular


  Reklam


  Bunlar tamamen vesvesedir. Aldırış etmeyin.

 3. magicksk
  Üye
  peki hocam bişey daha sorucam.ihtilam olduktan sonra wc ye girip küçük abdestimizi yapıyoruz.daha sonrasında istibrayı nası yapıcaz banyoda idrar akıntısı gelmemesi için.istibra yapınca da elimizide meni artığı bulaşıyor.Yani hanefi mezhebinde bunun usulü nedir?

 4. magicksk
  Üye
  peki hocam bişey daha sorucam.ihtilam olduktan sonra wc ye girip küçük abdestimizi yapıyoruz.daha sonrasında istibrayı nası yapıcaz banyoda idrar akıntısı gelmemesi için.istibra yapınca da elimizide meni artığı bulaşıyor.Yani hanefi mezhebinde bunun usulü nedir?sünnete uygun olarak

 5. Ercan
  Devamlı Üye
  İstibra idrar yollarında kalan idrarın boşaltılmasıdır. Bunun için en ideal yöntem idrar yaptıktan sonra biraz yürümektir. İdrar yapılan uzuv sıvazlanarak ta yapılabilir. Ancak şehvet duygusu uyandırma ihtimalinden dolayı istibarada aşırı gitmemeye özen göstermek gerekir.

 6. yandı_yurek
  Emekli
  magic git az oyun oyna etrafınla çevrenle ilgilen kardeşim . vesvese bunlar öyle birşeyin olması acayip zor birşey .

+ Yorum Gönder