+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İslam ülkeleri bir filme sebep yanıp tutuşurken Türkiye neden sessizliğini koruyor? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Agri_Kesici
  Emekli
  Reklam

  İslam ülkeleri bir filme sebep yanıp tutuşurken Türkiye neden sessizliğini koruyor?

  Reklam

  İslam ülkeleri bir filme sebep yanıp tutuşurken Türkiye neden sessizliğini koruyor? Mumsema Duymayanınız kalmamıştır.Müslümanların Mahremiyti isimli rezil film sebebiyle,öncelikle lübnan da amerikan Büyükelçisinin öldürülmesine kadar varan olaylar ile ateşlenen ve her geçen gün islam topraklarında hızla yayılan tepki ateşi nedense bizim topraklarımızda pek ses getirmedi.Peygamber efendimize hakaretler ve aşağılamalar yapan film sebebiyle bazı müslüman topraklarında tepkilerini ortaya koyarken can veren müslümanlar bile oldu.aslında bunu belirtirken ''müslüman toprakları'' diye bir genellemeden çekiniyorum,zira ,madem ki bu tepkiler müslüman topraklarında yapılıyor,bizde henüz bir isyan ateşi yanmıyorsa acaba bizim topraklarımız aynı toprak sınıfına girmiyor mu diye bir sonucun çıkmasından endişe ediyorum.
  Müslüman Kardeşlerimiz tepkilerini amerkan büyükelçilikleri önlerinde gerçekleştirerek amerikadan korkmadıklarını da böylece ortaya koymuş oluyorlar.Bizim bu sessizliğimizin sebeplerinden birisi de her fırsatta ''dostum obama'' ifadesini kullanan bir başbakanımızın olması mdır?Başbakanımızın Peygamber sevgisinin dostu obamaya olan sevgisinden daha üstün olduğunu bildiğim için bunu sindiremediğimi belirtmek istiyorum.Peki ya bizi susuturan,tepkilerini canlarını feda ederek ortaya koyan müslüman topraklarındaki kardeşlerimizden ayıran soğukkanlılığımızın sebebi nedir.bakın bir sivil toplum kuruluşu önderi bu konu da ne söylemiş:
  "Türkiye'deki İslami yapılar ve Müslümanlar hala üzerlerindeki gafleti, rehaveti vurdumduymazlığı atamadıklarından olsa gerek yine tepkisiz kalıyorlar" ifadelerini kullanan Karabulut, tüm Müslümanların dinimize ve peygamberimize yapılan bu saldırılara karşı tepkilerini ortaya koymalarını istedi."Yapılan bu alçak saldırıyı şiddetle kınıyor, ülkemizde yaşayan Müslümanlar ve İslami camialar birleşerek bu alçaklığa tepkilerini en üst seviyeden ortaya koymalıdır"


  YANLIŞ MI?NEDEN HÂLÂ KENDİNİZE '' BU KONUYLA İLGİLİ OLARAK BEN NE YAPTIM?'' SORUSUNU SORMUYORSUNUZ.

  Bu arada ne olursunuz benim ne yaptığımı bilmeden ''sen ne yaptın da bize hesap soruyorsun'' peşin hükmünü aklınıza getirmezseniz sevinirim.Burada sorduğum zaten senin benim ne yaptığımızdan ziyade,Türkiye neden sessiz sorusunun cevabını arama gayretidir?Aslında bu sorularıma Tarikatler ne gibi fiili tepkiler ortaya koymuşlardır sorusunu da eklemek isterdim ama konu apayrı bir yere kayacağı için sormuyorum.(Ya da belki sormuşumdur!!!)

  Not:Bir şey yapmış olmak isteyenler,YARIN (15 EYLÜL) İKİNDİ NAMAZINDAN SONRA FATİH CAMİİ ÖNÜNDE YÜRÜYÜŞ PROTESTOSU YAPILACAK!

 2. Kırlangıç.
  Devamlı Üye

  Cevap: İslam ülkeleri bir filme sebep yanıp tutuşurken Türkiye neden sessizliğini kor


  Reklam


  Onların da amacı bu. Müslümanları akıllarınca gaza getirip "Bakın onlar saldırgan onlar barbar" diyecekler. Ne lüzumu var onların ağzına bu lafı vermeye? Allah hepsini görüyor. Ayrıca oylelerini insandan bile saymıyorum ben, hayvanlar hiç protesto edilir mi adı üstünde hayvan işte.

 3. Agri_Kesici
  Emekli
  Allah hepsini görüyor
  Sence bu sözü söylemekle Cihad'ı gereksiz kılmış olmuyor musun?

  Onların da amacı bu Müslümanları akıllarınca gaza getirip "Bakın onlar saldırgan onlar barbar" diyecekler Ne lüzumu var onların ağzına bu lafı vermeye? Allah hepsini görüyor Ayrıca oylelerini insandan bile saymıyorum ben, hayvanlar hiç protesto edilir mi adı üstünde hayvan işte
  Bana daha çok kendini kandırıyormuşsun gibi geldi.Düşün ''Peygamberimiz sana gelseydi ve -bak Kırlangıç,bana hakaret ediyorlar,bir şey yapmayacak mısın? diye sorsaydı aynı cevabı verebilir miydin?''Ey Nebi!,gaza gelmem ben'' mi diyecektin???

 4. kompleks
  Emekli
  Peygamber efendimiz kendisine taş atanları affetmedi mi? İnsanların en merhametlisi değil mi? Bence o olsa provakasyonu anlardı ve bence Allah'a havale ederdi.

  Dine hakaret adı altında masum insanların öldürülmesi çok acı bir şey. Müslümanlar bunu yaptı ve onları haklı çıkarmaya çalıştı.

 5. Kırlangıç.
  Devamlı Üye
  Evet, O "bilselerdi yapmazlardı" demişti..

 6. Agri_Kesici
  Emekli
  Evet, O "bilselerdi yapmazlardı" demişti
  Bu söz o zamanın bilmeyenleri için söylenebilir,şimdinin çok bilenleri için değil!
  İki yol var:
  Ya üzerimize daha da pisletmelerine ses çıkarmadan soğukkanlı korkaklığımızın arkasına sığınıp taş atana gül vereni oynamaya devam edeceğiz.
  Ya da müslümanların yumuşak başlı ama, uysal koyun olmadıklarını onlara göstereceğiz.
  evet Peygamberimizin ''bilselerdi yapmazlardı'' sözünü tebliğin ilk zamanlarında söyledi.
  fakat ne zamanki bilenlerin sayısı çoğalmaya başladı,Peygamberimizin cihd yaptığı savaşlar da artmaya başlamıştır.

 7. BEYAZ_gul
  yasam
  Kesinlikle katiliyorum kavga dovus yapalim demiyoruz Elbette Protesto etmek gerekiyor bencede cok sessiz kaldi Turkiye bu ne yaaaa ben zaten hep.diyordum nerde bizde o IMAN,Peygamberimize yapilan hakaretlere sessiz kalacak kadar zayiflamissiz malesef

 8. Agri_Kesici
  Emekli
  İslam toprakları tepki ateşiyle yanıp tutuşurken,bizim topraklarımızın SAKİNleri ellerinden gelse bu ateş üzerinde mangal çevirip mısır patlatmayı deneyecekler.
  Bakın size bizim müslüman abimizden bir örnek vereyim:Elinde bir bardak çay ile,ayaklarını masaya uzatarak olanları haberlerden film izler gibi izleyen bir müslüman abimiz,çayı bittikten sonra namazını kılmak için harekete geçer,Ve dininin hakkını verdiğini düşünür.
  Örnek sizlere tanıdık mı geldi ,yoksa aynaya bakınca mı farkettiniz tanıdık olduğunu!!!

 9. ömerhattab
  Devamlı Üye
  Alıntı Agri_Kesici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  İslam toprakları tepki ateşiyle yanıp tutuşurken,bizim topraklarımızın SAKİNleri ellerinden gelse bu ateş üzerinde mangal çevirip mısır patlatmayı deneyecekler.Bakın size bizim müslüman abimizden bir örnek vereyim:Elinde bir bardak çay ile,ayaklarını masaya uzatarak olanları haberlerden film izler gibi izleyen bir müslüman abimiz,çayı bittikten sonra namazını kılmak için harekete geçer,Ve dininin hakkını verdiğini düşünür.Örnek sizlere tanıdık mı geldi ,yoksa aynaya bakınca mı farkettiniz tanıdık olduğunu!!!
  Ağrı kesici bu konuda sana katılıyorum... “ Her fırsatta İslam dinine ve onun değerlerine yönelik saldırı ve hakaret söylemleri geliştiren, gerçek dışı bilgiler üreterek kendi insanlarını yanlış yönlendirmeye çalışan zihniyet, bugün daha alçak ve provakatif bir projeyle ortaya çıkmıştır. Bu filmde de Tevhid dininin son İslam peygamberi önderimiz Hz. Muhammed(sav) ile ilgili alay ve aşağılama görülmüştür. Bu küstah saldırılar batı medeniyetini ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirmektedir. İmanını hayatın merkezine alan , Allah’a, kitaplarına, meleklerine, peygamberlerine, ahiret gününe iman eden biz müminlerin , birilerinin değerlerimizi oyun ve eğlence konusu etmesine asla rıza göstermeyeceğiz. Peygambere itaatin Allaha itaatle eş olduğu Peygamberin ‘’müminler için kendi nefislerinden öncelikli olduğu’’( Ahzab/ 6) ayette hatırlatılmaktadır. Hakkın ve adaletin savunuculuğunu yapan vicdan sahibi tüm insanlığı ; İslam dünyasına yönelik işgal ve talan projesine hizmet amaçlı söz konusu film ve benzeri manipülasyon araçlarına yönelik duyarlılığa tepki vermeye çağırıyoruz. İşgalin ve sömürünün, kutsala saldırının, hakaretin ve nefretin olduğu bir yerde şiddet bir sonuçtur. Ve bunun müsebbibi şiddeti ortaya çıkaran sebepler ve tetikleyenlerdir” denildi.“ Tüm değerlerimize yapılan saldırıları ve hakaretleri lanetliyoruz”

 10. burcealtug
  Kıdemli Üye
  ALLAHUTELA bu konuda sabır gösterip azap etmiyorsa bizede sabır göstermek düşer. Çünkü öfke nefret bambaşka olaylara sebebiyet verir. ALLAHUTELA onları nasıl biliyorsa öyle yapsın.
  Bizler sessimizi topla tüfekle değil açık ve net cümlelerle ve platformlarda ki duruşumuzla sergilemeliyiz. Başbakanının duruşu yerindedir. Yeri ve zamanı geldiğinde açık ne net olmalıdır sadece.Akp değilim savunmuyorumda ama bu kez fevri hareket etmesin gaza gelmesin diye dua ettim.
  Ne oldu ?one moment, please olayından bu yana?Önce sert çıktı efelendi. Artistlendi sonra hooop mavi marmara ile alaşağı çekildi.
  Siyasettede normal hayattada sabretmek gerek. Zamanı elbet gelecek....

 11. ferah36
  Üye
  Evet, Kutsal değerlerimizi savunacağız derken, ortalığı biribirine katmak, masum insanların canına kıymak, başkalarını incitmek gerçek müslümana yakışmaz.
  Ne yapmalı?
  İlmi siyasetle halletmeli. Bir örnek:

  Adamın birinin, sürekli kendi bahçesine giren ve çiçekleri yok eden, bahçeyi kirleten komşusunun tavuklarıyla başı derttedir. Bir kaç kez komşusuna ricada bulunur, tavuklarına sahip olması konusunda. Ne var ki, umursamaz komşusu pek oralı olmaz. Tavuklar da bahçeye sürekli atlarlar. Komşusuyla dalaşmadan bu beladan kurtulmak isteyen adam, sonunda ince bir çareye başvurur. Bakkaldan aldığı birkaç yumurtayı hafiften çamura bulaştırıp, akşam evine gelen komşusuna bitişik duvardan uzatarak? ‘Komşu, senin tavuklar benim bahçeme yumurtlamışlar al şu yumurtalarını’ diye seslenir. Umursamaz komşu gözlerindeki sevinç pırıltılarıyla yumurtaları hemen alır ve içeriye dalar. Ertesi gün adam, komşusunun bitişik duvar üzerine boydan boya tel örgü çektiğini ve tavuklarının öte yana geçmesini engellediğini memnuniyetle seyreder. Adam bahçe ve kümes çapında bir siyaset yaparak sonunda tavuklardan kurtulur.(hikaye alıntıdır)

 12. cihad38
  Emekli

  Reklam


  konuyu açan arkadaşın kanı cihad aşkıyla kaynamakta maşallah,cihadı sokaklara çıkıp kahrolsun amerika,kahrolsun israil diye nara atmak sanan,ve galeyana gelip bi kaç banka camı,olmadı büyükelçilik camı kırıp Allah yolunda Allah rızası için cihad ettiğini sanan insanlardan sanıyorum kendisi.
  doğrudur tepkisiz kalmak büyük ayıbımız,müslümana yakışmıyor,ama müslümana her itin yaptığı filmde,her gavurun yaptığı hakarette sokaklara çıkıp nara atmaktan fazla vazife düşmekte,
  mesela,bizim sinemamız yokmu kardeş,bizde yapalım israilin,amerikanın pisliklerini ortaya çıkaralım,
  çık meydana al eline bir çakmak(1 tl) ve bir incil ve ya zebur (kesin bedava bulursun misyonerlerden) bir güzel yakmaya başla,dünyanın her ucundaki insana sesini duyurursun. oldumu sana protesto. masraf sıfr,on bin kişi ile meydanlarda bağır inan ki haberlerde 10 dk,2 gün.hepsi bu kadar,
  ve haberleri izleyen israilin,amerikanın bıyık altından gülüp,kirkor kuzuuum bak şu müslümanlara.... dediği cümleleri duymaya çookmu hevesliyiz,
  bu pkk yı sürekli,kınayarak bitirmeye çalışan devlet yetkililerimizin işine dönecek.
  o umursamaz sandığınız müslümanların ataları;it ürür kervan yürür demişler,şimdi bir it ürüdü diye ülkeyimi karıştırmak lazım,
  onların ne olduğunu,hakaretlerini film yapılmadan önce bilmiyormuydunuz,filistin diye bir yer duymuşmuydunuz,
  gerçekçi olmak lazım.haberlerde bilmem kaç bin kişi protesto etti haberinden başka bir cm ileri gitmez,daha güzel fikirlere ihtiyacımız var.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu