+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Telekinezinin dinimizdeki yeri nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: Telekinezi yapmak Allah'a şirk koşmak mı demektir?

  Reklam  Cevap: Telekinezi yapmak Allah'a şirk koşmak mı demektir? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Telekinezi yapmak Allah'a şirk koşmak mı demektir?
  Telekinezi:Düşünce gücüyle cisimleri hareket ettirmeye verilen genel bir isimdir.

  Böyle bir akımın ispatı var mıdır?


  Şirk mi ? Kesinlikle hayır. Yüce Allah kendinde olan sonsuz özelliklerden ( görme,duyma,yaratma . . ) biz insanlara sınırlı olarak vermiştir. Görürsün ama herşeyi göremezsin. Yaratırsın ama herşeyi yaratamazsın. Sınırlı özellik yani.

  Bilimsel açıklama isteyeceksin. Tabii ki. Yaşadığın dünya ve evren enerjidir . Duyabildiklerin , görebildiklerin , tadabildiklerin , hissedebildiklerine gerçek diyorsan düşünce ne peki ? Fiziksel olarak ne görebiliyorsun ne dokunabiliyorsun ne de hissedebiliyorsun hayal kurduğun zaman. Hayal de bir düşünce değil midir?

  Hayal kurduğunda eğer su içtiğini hayal ediyorsan vücut su içmişsin gibi tepki veriyor. Al sana düşünce gücü. Ayıp olmasın ama erkeklerin sadece düşünerek ereksiyona girmeside aynı şekilde.

  Sana verilen bu özellikleri kullanmak neden günah olsun neden Allah'a şirk koşasın? Allah yaşayabilmen için bunları sana vermiş zaten. Kullanmamak en başta ona saygısızlık olmaz mı ?

  Telekinezi . . . Düşünce gücü ile maddeye hükmetme ispatlanmıştır. Ama genel olarak halen kabul görmüyor. Görmemeleri birşeyi değiştirmez. Telekinezi var. İnsan düşünce gücüyle sınırlı olsa dahi bazı şeyleri yapabilir.

  Ama önce yoğun konsantrasyon ve inanç gerekiyor. İnanmadan konsantrasyonu sağlayamazsın. Zihni özgürleştirmek gerekir. bu tür şeyleri yapabilmek için.

  Mesela bardaktaki suyu sadece düşünerek oynatabilirsin. Ancak önce yapamam,bu saçma,olur mu öyle şey gibi seni engelleyen düşünce kalıplarından kurtulup zihnini özgürleştirmelisin ki yapabilesin. Çoğu kişi bu düşünce tarzları ile kendi kendilerine engel oluşturuyorlar. .

  Ne yazık . . .

 2. Misafir

  Cevap: Telekinezinin dinimizdeki yeri nedir?


  Reklam


  Merhaba ben uğrasiyordum 2 gundur ve yanlis oldugunu ogrendim visey olurmu??

 3. Misafir
  bak şimdi sen yanlış biliyorsun.İnsan içindeki enerji ile istediğini yapabilir derken şunlar hariçtir:Bir şey yaratmak.Allah'ı görmek(zaten görürsen bu insanın akıl alamayacağı birşey yani o anda ya bayılır yada kör olursun tabi görürsen ama bu imkansız.Ölümü engellemek(ne kadar vücudunu değiştirirsen değiştir gerekirse oksijensiz yaşamaya ulaş ama yinede ECEL geldimi ölürsün.Bunu parapsikoloji de çalışan bilim adamları da söylüyor.Bu arada ben abdestli ve tövbe namazı kıldıktan sonra Euzü besmele çekerek denedim ve oldu ve bunu Allah'tan da isteyerek yaptım.Ama şunu akılda tutarak:Allah isterse yapabilirim yoksa yapamam.Ve Allah kudretiyle bize bir enerji ve sınır koymadı mı?O enerjiyi ancak Allah'ın izniyle kullanabiliriz.Yoksa nerde...

 4. Misafir
  Yüce Mevlamız bize düşünme gücü vermiş. Bence kötü bir şey değil bu. Elhamdülillah müslümanız fakat arkadaşlar bu büyü denilen şeyin anlamını tam bilmeyenler var sanırım. Büyü yapmak kaderi değiştirmektır. Biz burada kaderi değiştirmiyoruz. Allah'ın bize verdiği bir şeyi kullanıyoruz. Bence bu günah değildir. Hem biz Allah'a karşı gelmiyoruz ki. Onun gücü sonsuzdur. Arkadaşlar ben bir video izlemiştim. Çok güzel bir şey söylüyor. Hani kolumuzu uzun süre hareket ettirmez isek sonradan hareket ettirmemiz zorlaşır. Beyinde böyle bir şeydir. O kullanmadığımız bölümü harekete geçirmek günah olabilirmi? Tabi ki hayır. Arkadaş merakın varsa peşinden git.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
telekinezinin islamdaki yeri,  telekinezi ve islam,  telekinezinin dinimizdeki yeri,  islamda telekinezi,  islam dininde telekinezi,  dinimizde telekinezi,  Telekinezi islamda varmı