+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ben Affedilirmiyim? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. yarrabiaffet
  Üye
  Reklam

  Ben Affedilirmiyim?

  Reklam

  Ben Affedilirmiyim? Mumsema ilke öncce 15 yaşındayım ve bundan 5ay önce boy abdesti alırken allaha istemeyerek küfür ettim okadar dine bağlı namaz kılan oruç tutan biri değilim hatta namazı hayatımda hiç kılmadım bu küfür istemeyerek oldu o gece yalvardım allahım affet dedim yattım geece uyuyamadım sonra dalmışım birden uyandım gene küfür ettim ama isteyrek etmedm 1 2 gn sürdü ağladım yalvarrdım allahım affet diye bilmiyorum ne olur yardım edin bazen gene oluyo arada aklıma geliyo benim ne yapmam gerek kafirmiyim karfirsem geri müslüman nasıl olabilirim bu olayı nasıl unuturum bıktım her gün olmasından affedilirmiyim ne olur 5 aydır böyle artık affet diyecek yüzüm yok ne yapıcam bilmiyorum beni bu dertten kurtaranın duacısı olrum ne olur yardım edin kimseye dedm bu olayı bu foruma yazıyorum

 2. Ferdi15
  Üye

  Cevap: Ben Affedilirmiyim?


  Reklam


  Öncelikle selam dostum
  Bende 17 yaşındayım bana da oluyordu bunlara biz genelde vesvese diyoruz yani bunları unutmalısın dinden çıkma gibi bir olay düşünme sakın bilerek söylemiyorsun dimi sonuçta pişmansın bence sen genelde evde tek başına zaman geçiren birisin yalnızlıktan hoşlanıyorsun böyle biriysen arkadaşlarınla az da olsa zaman geçirmeye çalış bir hobi bul kendine böylelikle unutabilirsin ve dua et Allah dua edenleri sever sadece kendin için değil herkes için dua et benim düşüncelerim bunlar ama büyük abilerimizin de cevapları gelecektir.

 3. Kırlangıç.
  Devamlı Üye
  Kardeşim öncelikle bir yaşıtın olarak söylüyorum, RAHATLA. Bu duruma vesvese denir. Yani bu sözleri şeytan seni yıldırmak üzmek için kalbine fısıldıyor. Buna delil istersen, eğer bunlar senin düşüncen olsa bundan kurtulmak istemezdin ya da bunu düşünmene engel olabilirsin. Demek ki neymiş, o küfrü sen etmemişsin. Eğer dilinle söylemediysen o küfrü sadece aklından geçtiyse hiç sorun yok. Ama dilinle söylersen işte o zaman günaha girersin kardeşim. Sen bunu düşünüp dertlendikçe bu vesvese sende devam eder. O küfür sözleri geldikçe de ki "bunlar benim sözlerim değil ki Rabbim bana kızsın" Bir de kardeşim ne olursun namaza başla ve Allah'ı çokça zikret. Bak artık sen Allah katında sorumlusun. Namaz kılmak sana ne güzellikler katacak hayatın nasıl iyileşecek Allah sana ne kapılar açacak gör bak. Hem ayrıca Allah'ı çokça zikredene vesvese gelmez. Umarım sorununa çözüm bulmuşsundur bu dediklerimden sonra.

 4. yarrabiaffet
  Üye
  evet yanlızgıseverm arkadaşımda yoktur bi sevdigim kzı var onla konuşyorum sadece

  neyden sorumlu olcam ta olarak

 5. Kırlangıç.
  Devamlı Üye
  Namaz ve diğer hukumlerden sorumlusun yani artık çocuk sayilmiyorsun yapmazsan günahı var. Ayrıca kardeşim sakın akıl vermek gibi algılama bunu sadece kardeş tavsiyesi olarak gör ama bu sevdiğin kız meselesini de bir araştır derim. Yaş itibariyle evlenme durumun yok yani bu evlilik dışı saçma bir iş olacak. Herkes aşık olur fitratimizda var bu ama bu yaşta işin sonu flört gibi tatsız islere giderse Rabbim bundan razı olmaz.

 6. Snowdrop
  Elhamdülillah
  bu tür vesveselere kanmayın.vesveselere onem verirseniz hergünününz vesveseli geçer ve bu tür hayata alışırsınız.Hayat size zehir olur hiç bir şeyin sizin için anlamı kalmaz.onun için de şimdiden vesveselerden uzaklaşın.ibadete başlayın.okullar açılmış derslerde başlamış ibadetle yanaşı derslerinize de onem verin ama sonra ibadetinizi sakın burakmayın.bu günahdır.kırlangıçın dediği gibi kız meselesinde de dikkatli olun.

 7. GranDiose
  Üye
  Kardeşim Ben Burdaki Bütün Yazan Kardeşlerime Katılıyorum Son Olarak Eklemek İstediğim ;

  Zamanını Boşa Heba Etme , Vesveseler Seni Sıkıntıya Değilde Allaha Yönelmeye Davet Etsin .. Aklından Geçen Her Kötülük İşleve Geçmedikçe Günah Sayılmaz. Ama Bu Yaşta Nefsine Direnmen Zordur Nefis Bu Şeytanla Bir Oldummu Yenmesi Çok Zordur Ama Hayatını Doğru Şeylere Yönlendirirsen Onlara Kötülük Yapmaya Zaman Bırakmassın.

 8. yarrabiaffet
  Üye
  sağollun kız arkaşmı bırakıyımı yani ilerde evlnmeyi düşünüyorum ?

 9. GranDiose
  Üye
  15 Yaşındasın Daha Bunlar Gelip Geçici Birer Hevestir .. Bırakta Diyemem Devam Ette Diyemem Hakkımız Yok Öyle Birşeye.Sadece Şu An Derslerine Çalışman Ve İbadete Yönelmendir.

 10. Kırlangıç.
  Devamlı Üye
  Evet kardeşim bu yaşta ne kadar hayal kursan da gelecek muhtemelen düşündüğünden farklı olacak. Biz değişeceğiz daha karakterimiz tam oturmadı ki. Belki bu değişimden sonra iyi anlaşamayacaksınız zaten büyük ihtimal ama okul ama başka bir sebeple yollarınız ayrılacak. Flört hiç müslüman gence yakışan bir iş değil,zamanı gelince tabi ki evlenecegin insanı sececeksin mutlu günleriniz olacak ama henüz bunları düşünmek için çok çok erken. Mesela benim de sevdiğim bir çocuk vardı çok istiyordum ölene kadar onunla olmayı. Sonra düşündüm de ikimiz de çok genciz kendimize hakim olamayiz zaten şeytan da iş başında o yüzden hiç bu flört işine girmeden çocuğu zor da olsa kalbimden attım. Nasıl olsa kaderimde olan insan zamanı gelince karşıma çıkacak bari ona bakacak yüzüm olsun değil mi ama? Aynıları sizin için de geçerli kardeşim

 11. yarrabiaffet
  Üye
  derdime yardımcı oldugunuz için teşekkür ederim hepinizden allah razı olsun allaha emanet olun

 12. @mir
  âb ü kil

  Reklam


  hatta namazı hayatımda hiç kılmadım
  o zaman günde 5 sefer Allah'a küfrediyorsun demektir

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu