+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Yatsı Namazını Kılarken Korkudan Konsantre Olamıyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Kırlangıç.
  Devamlı Üye
  Reklam

  Yatsı Namazını Kılarken Korkudan Konsantre Olamıyorum

  Reklam

  Yatsı Namazını Kılarken Korkudan Konsantre Olamıyorum Mumsema Benim küçüklüğümden beri geceleri karanlık ve yalnız kalma fobim var. Yatsı namazını kılarken odamın ışığını açsam da evde herkes uyuduğu için korkuyorum, fobim tetikliyor.Ve bu yüzden kıldığım namaz hiç gündüz gibi huzurlu olmuyor, korkmaktan kafamı namaza bir türlü veremiyorum. Kendi kendime "Sen Allah'ın huzurundayken sana ne zarar verebilir ki?" diyorum ama fobi işte mantıkla izah edilecek yanı yok zaten bu korkunun. Bu korkum mazeret sayılır mı namazdaki huzursuz ve huşusuz halime? Bir de çözüm olarak ne önerirsiniz? Şimdiden Allah (c.c.) razı olsun.

 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Yatsı Namazını Kılarken Korkudan Konsantre Olamıyorum


  Reklam


  yatsı namazını geciktirmeyip ilk vaktinde kılabilirsiniz
  Bakara suresinin tamamı yine Bakara'dan Ayetel Kürsi
  Felak ve Nas surelerinin düzenli olarak okunmasının
  faydalı olacağı bildirilmiştir,sıkıntınız devam ederse
  bir psikiyatriye görünmeniz önerilir,çünkü bu
  psikiyatrik bir sorundur Allah (c.c)şifalar versin kardeşim


 3. Kırlangıç.
  Devamlı Üye
  Âyet-el Kürsi 'yi her namazdan sonra okumaya çalışırım ama demek daha çok okumam gerek. Allah razı olsun Desert Rose kardeş.

 4. GranDiose
  Üye
  Bendede Oluyor Kardeşim Ama Bu Birazda Yaşına Bağlı Yaşın Olgunlaştıkça Bu Gibi İçgüdüler Azalır .. Ve Sıkca Dua Et Allahım Beni Bu Durumdan Kurtar Diye.. Dediğim Gibi Bendede Vardı Bu Korku Filmi Veya Hikayelerle Oluştu Bende Gece Uyuyamazdım Şimdiyse Alıştım Yendim Bu Korkuyu .. Sana Lazım Olan Biraz Zaman Ve Dua.

 5. Kırlangıç.
  Devamlı Üye
  Allah razı olsun kardeşim

+ Yorum Gönder