+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Şu Nedenlerle İşi Bırakmalı mıyım? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Cedd
  Devamlı Üye
  Reklam

  Şu Nedenlerle İşi Bırakmalı mıyım?

  Reklam

  Şu Nedenlerle İşi Bırakmalı mıyım? Mumsema Örnek vererek kısaca açıklayacağım;

  Geçici düşünerek bir iki yıllığına girdiğim bir iş sektöründeyim. Çalışma ortamım 4 5 kişilik bir ofis. Kişilerin yoğunluğuna göre müşterilerle, arayanlar ile kimin görüşeceği, ilgileneceği değişiyor. Müşteri ofiste çalışan filanca kişiyi istediğinde, eğer müşteriyle ilgilenen kişi bensem filanca kişiye yönlendiriyorum. İşin bu kısmının akışı bu şekilde. Şimdi asıl önemli nokta şu; yönlendireceğim sırada ofisteki filanca kişi küçük bir yalan ile müşteriyi idare etmemi söylüyor ve telefonun diğer ucundaki kişiye yalan söylemiş oluyorum. Aradığınız filanca kişi yoktur vs.

  Bu, küçük bir ayrıntı; ama huzursuzum. Zannediyorum bu bir yalan. Haram para kazanmaktan çekiniyorum. Bunu ofisteki bir çalışana da belirttim. Şimdi soruyorum kardeşlerim, ben razı olmadığım halde bunu iş sistemi gereği yerine getirmem, birisi için yalan söylemem beni de aynı günaha sokuyor mu? Benim bu işte düştüğüm durum yalan söyleyen kişiyle aynı kefede tutar mı?

 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: Şu Nedenlerle İşi Bırakmalı mıyım?


  Reklam


  Hayra vesile olan hayrı yapan gibidir örneğinden yola çıkarak yalana vesile olan yalan atmış gibidir denebilir sanırım...Sana tavsiyem işten çıkma, şöyle yapabilirsin. Sana ben burda değilim diyen kişinin yerine, işte aradığınız kişinin işi çıktı yada işi var şuan meşgul gibisinden yalana kaçmamak kaydıyla böyle söyleyebilirsiniz....

 3. Cedd
  Devamlı Üye
  İşte ben de senin gibi düşünmüştüm kardeşim. En doğru en idare edici cevaplar ile üstesinden gelmek. Aklımın köşesindeydi, Allah (cc) razı olsun.

 4. Aşık Maşu-k
  Üye
  Kardeşim yüreğin ne diyor haram diyorsa hayra vesil diyorsa onu dinle benimde başımdan geçti böyle bir olay 1 gün dahi durmadım 3 saat sonra çıkışımı verdim.


  kalbinin sesini dinle rabbim yar ve yardımcın olsun..

  AMİN..

+ Yorum Gönder