+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Hacc´a gitmis kimse Büyük günah islerse? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. almanyali67
  Devamlı Üye
  Reklam

  Hacc´a gitmis kimse Büyük günah islerse?

  Reklam

  Hacc´a gitmis kimse Büyük günah islerse? Mumsema Daha önceleri Hacc´a gitmis birisi, orada samimi Tevbe etmis ve bir daha günah islemiyecegine dair Allah´a cc, söz vermisse,ama daha soralari nefsine uyupta eski aliskanliklarina dönmesiyle veya Büyük günah islemesiyle, oradaki.. Hacc´daki yapmis oldugu Tevbeyi Bozmusmudur?Böyle düsünmek dogrumudur?

  Hacc´a gidipte görevlerini yerine getiren Haci, bir daha hic günah..günahlar..islemezmi? islerse Hacc´da yapmis oldugu Tevbe nin durumu nedir?
  Hacc görevlerini tazelemesi(Hacc´a tekrar gitmesi) sözkonusumudur?Hacc´da; Mübarek yerlerde.. Arafat´ta yapilan dualar kabul olunur diye biliyoruz inseAllah..ve inseAllah Ana´dan dogdugu günki gibi günahlar´dan kurtulur.. diye biliyoruz. Bu ayni samimi Tevbeyi yine insan, hatalardan sora yine pisman olurda tevbe eden kimsenin durumunu izah edermisiniz?

  Hatamiz oldu ise düzeltiniz inseAllah cc
  Allah cc razi olsun

 2. ELHAMDULİLLAH
  İnşaAllah Devamlı Üye.

  Cevap: Hacc´a gitmis kimse Büyük günah islerse?


  Reklam


  Aslolan TÖVBE'de söz vermekmidir, RAB'binizin sizden istediği..

  Yoksa O TÖVBE'ye sadakatinizmidir, RAB'binizin sizden istediği.

  TÖVBE tamam RAB'binize karşı ACZ'iyetinizin ifadesidir. Ancak Ya Sadakatiniz.

 3. imam
  Üye
  Hacc´a gitmis kimse Büyük günah islerse?
  Daha önceleri Hacc´a gitmis birisi, orada samimi Tevbe etmis ve bir daha günah islemiyecegine dair Allah´a cc, söz vermisse,ama daha soralari nefsine uyupta eski aliskanliklarina dönmesiyle veya Büyük günah islemesiyle, oradaki Hacc´daki yapmis oldugu Tevbeyi Bozmusmudur?Böyle düsünmek dogrumudur?

  Hacc´a gidipte görevlerini yerine getiren Haci, bir daha hic günahgünahlarislemezmi? islerse Hacc´da yapmis oldugu Tevbe nin durumu nedir?
  Hacc görevlerini tazelemesi(Hacc´a tekrar gitmesi) sözkonusumudur?Hacc´da; Mübarek yerlerde Arafat´ta yapilan dualar kabul olunur diye biliyoruz inseAllahve inseAllah Ana´dan dogdugu günki gibi günahlar´dan kurtulur diye biliyoruz Bu ayni samimi Tevbeyi yine insan, hatalardan sora yine pisman olurda tevbe eden kimsenin durumunu izah edermisiniz?

  Hatamiz oldu ise düzeltiniz inseAllah cc
  Allah cc razi olsun
  Hacı olan/Hac görevini yerine getiren MELEKLEŞMİYOR!
  Hac ibadeti bir makam değildir. Sadece bir görevi yerine getirmektir.

  Elbette Hacca giden biraz daha kendine dikkat etmelidir ama sonuçta yine insandır ve hatalar yapabilir.
  Bu durumda yine tevbe eder... çünkü tevbe kapısı hacılarada açık

 4. almanyali67
  Devamlı Üye
  Allah cc razi olsun

+ Yorum Gönder