+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kız arkadaşımız ile el ele tutuşmak Zinamı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. merak
  Üye
  Reklam

  Kız arkadaşımız ile el ele tutuşmak Zinamı

  Reklam

  Kız arkadaşımız ile el ele tutuşmak Zinamı Mumsema Selamun Aleyküm mumsema.. şöyle bir sorumvar kızarkadaşımızla(sevgilimizle) el ele tutuşmak,öpmek(öpüşmek) gibi şeyler zinaya girer mi?

 2. yandı_yurek
  Emekli

  Cevap: Zina mıdır?


  Reklam


  Aralarında nikâh olmayan bir kız ile erkeğin ele ele tutuşması, kucaklaşması, öpüşmesi haramdır. Bu gibi davranışlar kişiyi zinaya yaklaştırıcı unsurlardır. Bunlardan kaçınmak gerekir. Zira Allah Teâlâ Kur’an-ı Kerim’de ”zina yapmayın” dememiş, zinaya yaklaşmayın buyurmuştur

 3. mümini78
  Devamlı Üye
  Zinadır. Bir şeyin zina olamsı için illa cima olması gerekmez. Hem pozitif düşün biraz bu iş zina olmasa bile helal midir?

  Biri senin kız kardeşinle öpüşse hoşuna gider mi? Bu soruyu sorduğum kişiler genelde şunu diyor. Ama benim kız kardeşim namuslu bunlar ise zaten bu işin yolcusu.

  Kendimizi kandırmayalım işimize gelen helal ve haramları var sayıp işimize gelmeyenleri yok saymayalım. Değil el ele tutuşmak başı açık kadına bile bakmak haramdır.

 4. Galus
  Devamlı Üye
  ve aleykumusselam ve rahmetullah , namahrem yani sana nikahı düşemn biri ile bırak el ele tutuşmayı göz göze dahi gelmeniz doğru değildir birinci bakış lehine ikincisi aleyhinedir.
  zina kötü bir günah ve ne çirkin bir iştir.  not : açılan konu başlıklarını tek kelimeden oluşturmayalım , uygun bir başlık seçip öyle soru yada konumuzu açalım.

+ Yorum Gönder