+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Allaha inanmak ve inanmamak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Farah
  Üye
  Reklam

  Cevap: Allaha inanmak ve inanmamak

  Reklam  Cevap: Allaha inanmak ve inanmamak isimli konu Mumsema.com Cevap: Allaha inanmak ve inanmamak
  Alın benden de o kadar kardeşlerim. Peki bu düşünceler aklımıza her dakika gelse de dilimizle soylemezsek. dinden çıkmayız değil mi? Bir de bunu kalbimizle tasdik etmezsek dinden çıkmayacağımızı söylüyorlar tasdik edip etmediğimizi nasıl anlayacağız?

 2. yandı_yurek
  Emekli

  Cevap: Allaha inanmak ve inanmamak


  Reklam


  zaten o lafı dedikden sonra Allaha inanmamak küfürler vs gibi vesveseler arkasından napıyorum ben ya vs vs bi pişmanlık bi titreme bi içiniz değişirse zaten Allaha inanıyorsunuz cok takmayın kardeşlerim ama dedigim gibi takmayın dedigimdende şunu anlamayınki ibadeti bırakmayın Kuran vs yasin okuyun arkadaşa yazdım farah kardeşim .. sen bol bol dua et kardeşim ..

 3. Farah
  Üye
  Birbirimize de bol bol dua edelim kardeşim, birbirimize yaptığımız dualar kendimize yaptigimizdan daha çok kabul olur. Diyelim ki Allahım sen beni ve bu derde muptela bütün kardeslerimi vesveselerde koru. Ben kendimi yalnız zannederdim sizlerin de aynı durumda olduğunu görünce bir güç geldi demek sadece ben degilmisim dedim

 4. yandı_yurek
  Emekli
  Tabiki sen değilsin kaç milyon insan var onlardan içinden 1 tanesi sen olamazsınki güzel kardeşim

 5. vesveseli
  Üye
  bende varım kardeşm ben 1 senedir müptelayım düşün yaşım 19 ama Allah a şükür namazı bırakmadım hep kıldım hayatımın sonuna kadar da kılıcam İnşallah kurtulucam banada dua edin lütfen şu vesveslerden bende kurtuluyum

 6. Farah
  Üye
  Bundan kurtuluşun tek yolu çokça zikir çekmek, salavat getirmek, Kuran-ı Kerim okumak, her fırsatta günahlardan tövbe etmek ve namazlarımızı ödenecek Allah'ın huzurunda olduğumuzu düşünerek kılmakmış. Mesela Peygamberimizin de, sahabelerin de, tüm Allah dostlarının da yöneldiği kıbleye yöneldiğimizi düşünebiliriz. Düşünsenize o mübarek insanlar gibi biz de namaz kılacağız. (bizim namazlarimiz onlarınkinin yanına yaklaşamaz ayrı mesele) Ve düşünün namaz kıldığımız an Allah "Bakın kulum şeytana ve nefsine rağmen beni anıyor, bana secde ediyor" buyurarak bizi meleklere gösteriyor. Bundan büyük şeref olur mu? Diyeceğim o ki, düşünmekle bir yere varılmaz. Biz düşündükçe şeytan da vesvese vermekten yorulmaz işi bu zaten. Böyle yapıp biraz da biz ona davetiye çıkarıyoruz. Oysa bunları düşündüğümüz vakti ibadete zikre harcasak zaten iman nuru kalbimizi sarar ve o kalpte vesveseye yer kalmaz. Bunları söylüyorum ama ben de yapamıyorum inşallah dediklerimi yapmayı başarısız da vesveselerden korunuruz. Dualarım sizinle kardeşlerim.

 7. yandı_yurek
  Emekli
  Dediklerimizi uygula kurtulcagından eminim

 8. vesveseli
  Üye
  İnŞallah kardeŞİm

 9. İLİMCİK
  Devamlı Üye
  vesveseli kardeşim, sana vesvese veren meseleleri sorsan çok iyi olur..Vesveseden kurtulmanın en güzel çaresi, sana vesvese veren meseleleri sorup, tahkiki olarak öğrenmektir..

 10. vesveseli
  Üye
  benim vesvesem şeytanın bir şüphe ile inkar ettirmek istemesi yani bilemiyorum nasıl bi vesveseyse

 11. Kırlangıç.
  Devamlı Üye
  Ben o durumda şu iki şeyi düşünüyorum.
  1- Kuran'da yığınla bilimsel bilgi var. 1500 sene önce bunları Allah'tan başka kim biliyordu?
  2- Peygamberimiz de sahabeler de evliyalar da mükemmel karaktere sahip insanlar, onlar hiç yalan söyleyebilirler mi?

  Bunları düşününce vesvese yok olup gidiyor zaten

 12. İLİMCİK
  Devamlı Üye

  Reklam


  şeytanın kalbine üflediği o vesvese nedir?

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 SonuncuSonuncu