+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İlahiyat Fakültesi okumak istiyorum bunun için ne tür derslere önem vermem lazım ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. mum
  Administrator
  Reklam

  Cevap: İlahiyat Fakültesi okumak istiyorum bunun için ne tür derslere önem vermem lazım ?

  Reklam  Cevap: İlahiyat Fakültesi okumak istiyorum bunun için ne tür derslere önem vermem lazım ? isimli konu Mumsema.com Cevap: İlahiyat Fakültesi okumak istiyorum bunun için ne tür derslere önem vermem lazım ?
  ilahiyat okumak istiyorum
  sayisaldan zorlanir miyim

  İlahiyat için sayısal gerekmiyor zaten sözelden gireceksin.
  YGS4 puan türünden değerlendiriliyor, ygs4 zaten sözeldir, sayısal değildir.


 2. Misafir

  Cevap: İlahiyat Fakültesi okumak istiyorum bunun için ne tür derslere önem vermem lazım ?


  Reklam


  Ben ilahiyat fakültesi çok istiyorum en az kac net ya

 3. Misafir
  Ben ygs 4 te 332 ile çanakkale İ. Ö ilahiyata yerleştim suan hazırlık okuyorum bolu İ. Ö ilahitatın puanı 335 olmuş bu sene sonu oraya geçiş yapmam mumkunmu

 4. Fetva Meclisi
  Moderatör
  Ben ygs 4 te 332 ile çanakkale İ. Ö ilahiyata yerleştim suan hazırlık okuyorum bolu İ. Ö ilahitatın puanı 335 olmuş bu sene sonu oraya geçiş yapmam mumkunmu
  Açık öğretim İlahiyat Fakültesine İmama hatip lisesinden mezun olanlar sınavsız geçiş yapabilirler. Düz lise muzunu olanlar Örgün olarak eğitim almak için İlahiyat fakültesine yerleşmesi için ÖSYM Tarafından gerçekleşen (YGS) Yolu ile gerçekleşir. Sene sonunda Geçiş yapmak mümkündür.

  Not: Lütfen İlahiyat Veya İmam hatip lisesi için soracağınız soruları daha açıklayıcı bir üslupla Sorarsanız sizlere daha kolay yardımcı olabiliriz..

 5. Misafir
  Ben ilahiyat okumak istiyorum kuran kursunda hocalık istiyorum tercih yapabiliyormuyuz

 6. Misafir
  Ben bölüm seçicem ama kararsızım. Eşit ağırlık mı yoksa sözel mi? İlahiyat için. Çok kararsızım ya.

 7. Misafir
  Selamınaleyküm ben 10.sınıfa gidiyorum düz lisede okuyorum.eşit ağırlık bölümünü seçtim. ilahiyat fakültesi istiyorum.ama endişelendiğim bir iki konu var. İlki arapça. Düz lisede ikinci yabancı dil olarak almanca var biliyosunuz. Yani arapça bilmek şartmı. İkinci olarak ilahiyat okumak için hafız olmak( yani Kuran ı ezberlemiş olmak) şartmı. Birde imam hatip okumuş olmak şartmı. Cevap verirseniz çok sevinirim.

 8. Şema
  el-âsa limen âsa
  İmam hatip okumuş olmak ve hafız olmak şart değildir ama arapça bilmek şarttır.

 9. Misafir
  ben 7 sınıf imam hatip öğrencisiyim acaba ben diyelim 8 sınıfta imamhatipe lise olarak seçip liseden sonra bana ilahiyat zor mu kolay mı gelir yani ilahiyata gitmek için tercih olarak imam hatip olur mu ve bana en iyi ilahiyatı sölermis in okulunu ve lise olarak andolu imamhatip mi seçim yoksa tek imamhatipi mi veya önerdiğiniz bir lise var mı puanını da sölermisi niz nolur yardım edim bu sorularıma şimdiden teşekkürler şey bide imam hatip olarak lise yani kaç net yapmalıyım acaba

 10. Hakan
  Üye
  İmam hatip lisesinden sonra ilahiyat fakültesine giderseniz diğer liselerden gelen öğrencilerden daha az zorlanacaksınız.
  Anadolu imam hatip lisesini tercih etmelisiniz.
  İlahiyat fakülteleri, imam hatip liseli öğrencilerine ek puan ve öncelik tanımaktadır. Alacağınız ek puanla en düşük 360 ve gitmek istediğiniz üniversiteye göre 450 kadar çıkmaktadır.

 11. Misafir
  Ben ihl yi bitireli 15 yıl oldu.şimdi ygs4 384 puanım var.ilahiyat yazmayı düşünüyorum ama arapçayı nerdeyse tamamen unuttum.okurken çok zorlanırmıyım

 12. Hakan
  Üye

  Reklam


  Çalışarak başaramayacağınız bir şey yoktur. Temeliniz zaten var birde hem hemen bütün ilahiyat bölümlerinde 1 sene hazırlık bölümü olmaktadır. Fazla zorlanmadan başarabilirsiniz.

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 ... SonuncuSonuncu