+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusül ile ilgili tırnak durumu çıldırtacak beni :( Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 25
  Misafir
  Reklam

  Yorum: Gusül ile ilgili tırnak durumu çıldırtacak beni :(

  Reklam  Yorum: Gusül ile ilgili tırnak durumu çıldırtacak beni :( isimli konu Mumsema.com Yorum: Gusül ile ilgili tırnak durumu çıldırtacak beni :(
  Ben dün gusül aldım. Yarısı günde ayak tırnaklarımın içinde lekeler gördüm hemen temizledim gusülum yarınki kirlerden dolayı bozuldu mu ?

 2. 26
  arifselim
  Yönetici

  Yorum: Gusül ile ilgili tırnak durumu çıldırtacak beni :(


  Reklam


  Sıradan kirler gusül abdestine engel değildir. Şayet engel olacak kadar çok bir kir varsa bu temizlenir ve sadece o yer yıkanır. Bu gusül için yeterli olur.

 3. 27
  Misafir
  Selamun aleykum
  gusulde tırnağın içine su girmesi şartmı yoksa uzayan kısımlarınımı yıkamalıyız ?

 4. 28
  arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Normal dışarıdan görünen kısımlarının yıkanması yeterlidir. Uzayan tırnaklar gusle engel olmaz . Altına biriken kirler eğer suya engel oluyorsa onların temizlenmesi gerekir.

 5. 29
  Misafir
  Gusul aldiktan sonra tırnaklarımı uzun olduğumu farkedip tırnaklarımı kestim sonra ellerimi ve ayaklarmı yıkadim gusulum olur mu

 6. 30
  emre
  Devamlı Üye
  Kuru yer kalmış olsa dahi ellerini ve ayaklarını yıkamışsın. Herhangi bir sıkıntı yok.

 7. 31
  Misafir
  Selamun aleyküm. Biraz önce gusül aldım ve biraz aceleye geldi, ikindi yi kaçırmamak için. Banyodan sonra hatırladım ki el tırnaklarını iyice ovalamadan cikmisim. Ikindiyi bunu farketmeden önce kıldım fakat akşam ve yatsı duruyo. Güçlü tekrar etmeli miyim ? Namaza zulmetmek istemiyorum bu şüpheyle kilip. ?

 8. 32
  bafraliumit
  Üye
  Aleykümselam. Namaza zulmetmek ne demek bu nasıl bir deyim böyle. Gusülde iyice ovalama şartı yok su değmiş mi değmiş olay bitmiştir tekrar yıkamaya gerek yok.

 9. 33
  Misafir
  Selamınaleyküm hocam ben aşırı derece de vesveseliyim 2 saatten önce gusül alamıyorum. Ayak tırnağımın arasına minik bi çorap pamuğu gibi bişey kaçmış çıkartamadım o şekilde abdest almak zorunda kaldım Allah tan dilerim ki abdestim kabul olmuştur inşAllah. Bir de biliyorum ama niyet ederken defalarca tekrarlıyorum düzgünce söyleyebilmek için onu geçiyorum bu kez de avret yerlerimi yıkarken acaba gazmı kaçırdım diyip defalarca tekrar başa dönüyorum okuyabileceğimiz bir vesvese duası varmıdır kurtulmak için ? Allah a emanet olun

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23

gusül abdesti alırken tırnak araları

gusülde tırnak altına su

gusülde tırnak araları

gusül abdestinde tırnak araları

gusul yaparken ayak tirnaklarina su gecmemesi birsey olurmugusülde tırnak altıgusul alırken tırnak araları