+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Mürşid'in bir nazarı Bin hacc yerine bedel olur mu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. BEYAZ_gul
  yasam
  Reklam

  Cevap: Mürşid'in bir nazarı Bin hacc yerine bedel olur mu?

  Reklam  Cevap: Mürşid'in bir nazarı Bin hacc yerine bedel olur mu? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Mürşid'in bir nazarı Bin hacc yerine bedel olur mu?
  Amin cihad kardesim

 2. TarikateSon
  Emekli

  Cevap: Mürşid'in bir nazarı Bin hacc yerine bedel olur mu?


  Reklam


  YÜCE ALLAH'IN cömertliğine inanmayan,zırvalayıp duran bu zavallıyı Allah'a havale ediyorum,onun seviyesine düştüğüm için Allah beni affetsin
  Asla savunma yapacak bir haliniz yok Alim saydığınız kişilerin şirk sözlerine.Varsa yoksa tutturmuşsunuz ''Allah dostlarına dil uzatıyorsunuz'' sakızını çiğneyip duruyorsunuz.Ortada alim dediklerinizin şirk sözlerine yapacak tek bir savunmaya yönelik kelimeniz yok.Hakaret yaşam tarzınız olmuş.

 3. i.ardic
  Üye
  Kabirlerden medet uman herkes Kabirperest'tir
  müslümanlar sakın ravza'ya giderde peygamberimizin kabri şerifi başında dua etmek isterseniz etmeyin,

  onlar(zavallılar) kabir başında dua etmeyi kabirde yatan mübarek kişinin cesedinden istendiğini sanıyolar,
  bunlara göre peygamber de ölüdür,
  peygamberimize salavat getirenin selamının kendine ulaştığını söyleyen peygamberin sözüne inanmazlar,
  şimdi sormak lazım;peygamberin ravzasında dua etmek kabiperestlik midir?

 4. Agri_Kesici
  Emekli
  onlar(zavallılar) kabir başında dua etmeyi kabirde yatan mübarek kişinin cesedinden istendiğini sanıyolar
  Bu sözü söylediğine göre,Peygamberimizin kabirlerde ne şekilde dua edilebileceğine dair verdiği dua örneğinden haberin olmadığını anlıyorum.O yüzden kabir başına gidildiğinde Peygamberimizin yapmış olduğu dua şu şekilde olmuştur:"Esselâmü aleyküm ehled diyârî minel-mûminîn. Ve Innâ inşaallâhu biküm lahikûn. Es'elûllâhe lenâ ve lekümü'l âfiyeh."

  "Selâm size, ey bu diyârın mü'min ve müslim halkı! İnşallah yakında biz de aranıza katılacağız. Allah'ın bizi de sizi de bağışlamasını dilerim."


  Bu dua okunarak yapılan kabir ziyaretlerinde herhangi bir sakınca yoktur,dediğim gibi bu yol Peygamberimiz tarafından gösterilmiş bir yoldur.Farklı bir yol ya da dua cümleleri olsaydı,Peygamberimiz bunu bildirmeyi unutmaz mutlak surette onu da yapmamız konusunda tavsiyesi olurdu.Örneğin;Ümmetim,kabirleri ziyaret ettikleri esnada,kabirlerin başına gelip dua ederlerken:''Ey Rabbim!Senden burada meftun bulunan sevdiğin kulunun yüzü suyu hürmetine,ya da ,Ey Rabbim!bu duamı bu kabirde yatan evliya-Peygamber hatırına kabul eyle'' gibi dualar etmelerinde bir sakınca yoktur diye bizlere yol gösterici bir bilgi aktarırdı.
  bunlara göre peygamber de ölüdür,peygamberimize salavat getirenin selamının kendine ulaştığını söyleyen peygamberin sözüne inanmazlar,
  Bu sözüde söyleyen birisi olarak;Peygamberimizin ölmediğinin delillerini sunmanız gerekir.Öldü diyenlerin delili açıktır;Peygamberimizin Kabri Şerifleri.
  Ölmedi diyenlerin de bu hususta sözlerini ispatlayabilecekleri bir delil sunmaları gerekmektedir.Ama delil getirmek isteyenlerin Fıkhi meselelerde delil sunarlarken duygularına ve mantıklarına göre değilde;Kur'an,Sünnet ve ihtiyaç halinde mezhep imamlarının beyanlarından deliller sunmaları tezlerini daha sağlam bir duruma getirecektir.Bu arada Peygamberimize salavat getirenlerin salavatlarının kendisine ulaştığının bilgisini kendisi vermiştir,elbette ki bunu inkar eden dinden çıkar mâzallah;Lâkin,ne şekilde ulaştığına dair herhangi bir bilgi ne kendisi tarafından ne de ondan sonra ki nesil tarafından bizlere aktarılmadığı için,bu hususta yine duygularımızı ve mantığımızı kullanmamız hiç kimsenin haddine değildir.Yani hiç kimse ''çekilen salavatlar şu şekilde ulaşır'' deme ilmine sahip değildir.Dediğim gibi bunun bilgisi Peygamberimiz tarafından bizlere bildirilmemiştir.
  peygamberin ravzasında dua etmek kabiperestlik midir?
  Şimdi cevap veriyorum,Dua eden kimsenin,Peygamberimizin bildirdiği duanın dışında yine de bir dua etmek istiyorsa,her kimin kabrinin başında dua ediyorsa etsin,sadece Allah'tan isteyip,-burada yatan kimseninyüzü suyu hürmetine-sözünü eklemeden yapacağı her türlü dua caiz olma ihtimalini Allah bilir.

  Konuya ilişkin bir kaç cümle etme hakkımı da şu şekilde kullanmak isterim:Hac İslamın şartlarından bir şarttır ve Hacc hususunda Allah'ın ayetleri açıktır.Yani Hacc bir AYET'tir.Her kim ki ,kim olursa olsun,etiketine ve kimliğine bakılmaksızın,Mürşid'in bir nazarını Hacc'dan (Allah'ın Ayetlerinden) üstün görüyorsa,ateşteki yerine hazırlansın.Peygamber dahi olsa Cenabı Allah'ın bu hususta bir affı olmayacaktır.Zira Peygamberimize bile ''Eğer onlara, az da olsa meyledecek olsaydın, o takdirde sana, dünyanın da âhiretin de kat kat azabını tattırırdık'' diyerek bu konuda ki kararlılığını göstermektedir.

 5. Misafir
  Sen saptırmaya çalışıyorsun. Orada bahsedilen normal bir insanın hac a gidip geldikten sonratekrar günaha düşüyor hacılığını koruyamıyor ama gerçek bir mürşit nazarı aldıktan sonra allah'cc a ve şeriata daha çok bağlandığını görüyor ve müşrit nazarı altında pişmeye devam ediyor. müşritler ve müritler hac a her zaman giderler olayı saptırma. (MÜNKİRCİK)

 6. Misafir
  Pegamber efendimiz (sav) kizi hz fatima annemize babam peygamber diye guvenme diye ogut verirken seyhim beni kurtaracak sozune bi cvp verirmisiniz

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
evliyanın nazarı,  evliyanin nazarı,  şeyh nazarı,  mürşidin nazarı ne demek,  bir gönülde yoksa mürşid nazarı,  mursitlerin nazari,  menzil mursid nazari