+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Tağutun okuluna gitmek ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. karadamlalar
  Kesintili Üye
  Reklam

  Cevap: tağutun okuluna gitmek ??

  Reklam  Cevap: tağutun okuluna gitmek ?? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: tağutun okuluna gitmek ??
  istiklal marşının okullarda okutulan ilk 2 kıtasında ırkçı sözler vardır

  "kahraman ırkıma..."

  ırkçılık islamda haramdır, yaratılıştaki eşitlik inancına terstir. ben sırada bulunmamak için uğraşıyorum, okuldaki öğretmenlerimden birisi okumadığımı farkedip beni kenara çekip sorgulamıştı, serhalu kardeşin dediği yol da olabilir. ya da marş vaktinden biraz sonra girebilirsiniz okula

 2. Searhalu
  Devamlı Üye

  Cevap: tağutun okuluna gitmek ??


  Reklam


  ayrıca tağut olan ALLAH'ın hükümlerini hiçe sayan bir yönetimi bir devleti temsil ettiği için istiklal marşı okunamaz

 3. karadamlalar
  Kesintili Üye
  devleti temsil etmesi ile alakasız olarak eğer sözleri mübah olsaydı tek başına değerlendirdiğimizde okunabilir diyebilirdik ancak sen bu sözleri tağuti devlet için okumayı amaçlarsan bu okuma doğru değildir. ona bakarsan günümüzde tağuti devletin bayrağı ay yıldızdır fakat günümüzde islami bir şey sanılır, ay yıldızlı simgeleri sitesine koyan veya öyle kıyafetler giyen kişiye direk haç takmış gibi kafir diyebilir miyiz, hayır. bunun gibi.

 4. faith63
  Üye
  karadamlalar kardeşim hoca seni kenara çekip sorduğunda ne dedin acaba yada ne diyebiliriz yardım edin Allah yardımcımız olsun

 5. karadamlalar
  Kesintili Üye
  bana "istiklal marşıyla bir problemin mi var niye okumuyorsun" dedi hoca, ben de "yok hocam marş ile problemim" gibi şeyler demiştim bundan sonra oku diğer törenlerde göreceğim seni gibi şeyler dedi bıraktı. hala bakarım arada gözü bendedir, okur gibi yapıp okumam törene katılınca genellikle.

 6. karadamlalar
  Kesintili Üye
  kardeş istiklal marşı okumak bizatihi küfür veya haram değildir, ırkçı sözler barındırır ki bu ırkçı sözler düşünceler islamla çelişir. tağutun simgesini dillendirmek amaçlı okuyacaksan bu küfür olur.

 7. faith63
  Üye
  bide putun ve küfrün simgesi olan o bayrağın önünde kıyamda durmak bana tapılan bir putun önünde herkes kıyamda dururken müslümanın da onlara katılmasına eşit gibi geliyor siz ne düşünüyorsunuz.

 8. islamyolu
  Emekli
  o şanlı bayrağımızın neyi küfre simgedir. o bayrak için ne şehit kanları dökülmüştür. o saygı duruşunda duranlar şehitlerimiz için vatanımız için bayrağımız için. mehmet akif ersoy istiklal marşını çok güzel yazmıştır. ama kimse gidip o bayrağa tapmıyor. hele Mustafa kemal'e asla tapmıyor. ikinci kıtasındaki ırkçılık nerede vatanını milletini övmek ırkçılıkmı oluyor. şiir'e tümden bir bakın bakalım ezan seslerinden tut. bastığın yerlerdeki şehitlere kadar bir çok dini içerikli konu var. her millet marşı ile gurur duyarken sizler marşınızdan yüz çevirmişsiniz. Bağımsızlığımızın simgesi. tabiki Atatürk heykelinin olması iyi birşey değil. Sonuçta bununda şirk olması için o heykele secde edilmesi lazım. veya biz sana tapıyoruz gibi şirk içeren sözler söylenmesi lazım. islam dininde birşeye hürmet gösterilir alimleri bunlara örnek verebiliriz. ama biz bayrağa hürmet gösteriyoruz. çünkü o bayrak Müslümanların namusudur. bağımsızlık simgesidir. şehit kanlarından yapılmıştır. herşeyde gavur olacaksak. ilk gavurluk askerde başlar o zaman. komutanların karşısında nasıl esas duruşta duruluyor.

  bunların çoğuna bende karşıyım ama bayrağa gösterilen hürmete asla. bu ülkeye şeriatın gelmesini benden çok istiyen yoktur. ama zina serbest olupta domuz etini serbest yapıpta. sonra başörtüsü getirdi diyip yavaş yavaş düzeliyor diyenler yanılıyorlar. bu ülke daha beter oluyor.

 9. yandı_yurek
  Emekli
  http://www.mumsema.com/sizden-gelen-...tml#post820481 sorumu cevaplarsanız sevinirim (:

 10. karadamlalar
  Kesintili Üye
  bayrakta küfre ait bir şey var demedim dikkatini çektiyse, geçmişteki osmanlı bayrağının değiştirilmiş halidir. fakat günümüzde TAĞUT türkiye devletini simgeliyor mu, evet. keza istiklal marşı da aynı şekilde. kurtuluş savaşını bugünkü suriyenin kurtuluş savaşına benzetmekteyim, inşaAllah sonu türk kurtuluş savaşına dönmeyecektir onlarınki

 11. karadamlalar
  Kesintili Üye
  bu arada peygamberimiz de kendisi bir yere girdiğinde saygı için dahi olsa ayağa kalkılmasını yasaklamıştır, sahih hadis vardır şu an metin olarak da tam aklımda değil biliyor da olabilirsiniz.

 12. yandı_yurek
  Emekli

  Reklam+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
istiklal marşında saygı duruşunda durmak şirk mi