+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Allah’ın (Haşa) İmam Rabbaniye Kadın şeklinde Tecelli edip gözükmesi!!! Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. parasetemol
  Emekli
  Reklam

  Allah’ın (Haşa) İmam Rabbaniye Kadın şeklinde Tecelli edip gözükmesi!!!

  Reklam





  Allah’ın (Haşa) İmam Rabbaniye Kadın şeklinde Tecelli edip gözükmesi!!! Mumsema “Kamil ve herkesi kemale kavuşturan, vilayet derecelerine ulaşmış, nihayeti başlangıca yerleştirmiş olan yolda gidenlerin önderi, Allah-u Teala’nın beğendiği dinin kuvvetlendiricisi.. Şeyhimiz ve imamımız Şeyh Muhammed Baki Nakşibendi ve ahrari (K.S.) hazretlerine kölelerinin en aşağısı olan Ahmet’den en yüksek makama dilekçedir. Kıymetli emirlerinize uyarak bu mektubu yüzümün karasıyla yazıyorum. Dağınık , bozuk olan hallerimi titreyerek arzediyorum. Bu yolda ilerlerken, Allahü Teala’nın ism-i zahirleri o kadar çok tecelli etti ki, her şeyde ayrı ayrı göründü. Hatta nisa (kadın) şeklinde, onların organları halinde ayrı ayrı zahir oldu. Bu taifeye o kadar bağlandım ki, nasıl bildireyim, kendimi tutamıyorum. Onların şeklindeki zuhur başka hiçbir şeyde yoktu. Alem-i emrdeki latifelerin halleri ve acaip güzellikler bu şekilde göründüğü kadar başka hiçbir şeyde görülmüyordu. Onların yanında eriyordum. Yanıp kül oluyordum. Bunun gibi her yiyecekte, her içecekte ve her cisimde ayrı ayrı tecelliler oldu.” (Mektubat, Ahmed Faruki Serhendi, Mektub 1, Ter.H.Hilmi Işık, Duran Ofset,S.6)





 2. parasetemol
  Emekli

  Cevap: Allah’ın (Haşa) İmam Rabbaniye Kadın şeklinde Tecelli edip gözükmesi!!!


  Reklam


  İmam rabbani aşıkları nereye kayboldular,sahipsiz bırakmayın konunuzu,savunun Aliminizi,ne o yoksabunun da diğerleri gibi savunulacak bir tarafı yok mu?Ama keşke son satırlarımı yazmasaydım,şidi konu hakkında yorum bildirmek yerine bu satırlarım hakkında polemik yapıp mevzuyu geçiştirmek için uğraşırsınız!!!

 3. @mir
  âb ü kil
  şimdi internette mektubatın bu mektubunun bu kısmı sansürlenmiş versiyonları var
  madem masum neden sansürlüyorsunuz?
  yok masum değilse onu yazan adamın adının başına neden hz. sonuna ks. kelimelerini ekliyorsunuz?
  diye sorasım geldi

+ Yorum Gönder