Konu Kapatılmıştır
3. Sayfa BirinciBirinci ... 2346 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Celaleddin-i Rumi Gerçeği!!! Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. HAMMADUN
  Emekli
  Reklam

  Cevap: Celaleddin-i Rumi Gerçeği!!!

  Reklam  Cevap: Celaleddin-i Rumi Gerçeği!!! isimli konu Mumsema.com Cevap: Celaleddin-i Rumi Gerçeği!!!
  Bizim RAB'bimiz masivalardan temizlenmiş olan KALB'e TECELLİ EDER. Kalbinin nuru İNSAN'ın YÜZÜNE AKSEDER..... Ki; böyle İNSAN'ların MİKAPLI DOLAŞMALARI'nda fayda vardır.

  Diyebilirmisiniz ki; Allahu Taala Zahiren yoktur....???? Şekilsizdir.....???? Diyebilirmisiniz....????

  O duymaz, Görmez Diyebilirmisiniz....???? O şimdi konuşmuyor.... Konuşmayacakta Diyebilirmisiniz.....????

  ENELİLLAHİL HAK'kı, ENEL HAK diye duyanları, bu konuda suçlayabilirmisiniz.....???? Yada O'nu öyle söyleyenleri.....???? Söylediğinin Bedelini canı ile ödeyenleri....?????

  Hepsi bir kader etrafında bütünlenmiş..... O'nu İlmi ölüme taşımışken, O'nu ölüme taşıyanlarda vazifelerini yapmıyorlarmıydı....?????

  Rab'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

 2. karadamlalar
  Kesintili Üye

  Cevap: Celaleddin-i Rumi Gerçeği!!!


  Reklam


  "Bizim RAB'bimiz masivalardan temizlenmiş olan KALB'e TECELLİ EDER Kalbinin nuru İNSAN'ın YÜZÜNE AKSEDER Ki; böyle İNSAN'ların MİKAPLI DOLAŞMALARI'nda fayda vardır"

  Allah hiçbir şeye tecelli etmez arkadaş,bunu anlamadınız.Yine edebi konuşup,biraz da "Allah aşkı" katıp Allah aşığının şeriatın zahirine ters düşmesinin normal olduğunu söylemeye çalışıyorsun.Allahın sıfatları hakkında bilgi eksikliğiniz yoktur inşallah,bizler "Allahın söylediği şey doğrudur" deriz,yüzüne konuşmasına geceleri semaya inmesine iman ederiz.

  "ENELİLLAHİL HAK" kı kim demiş ki birileri tahrif edip onu Enel Hakk yapmış."Allahtan geldik,ona dönücüleriz" ayettır zaten,fakat bir ayeti kabul ettiği veya dillendirdiği için kimsenin kellesi uçurulmaz,tevili bırakın artık bu adam "Ben Hakk'ım" dedi işte,ve kellesini de zahire göre hükmeden islam şeriatına göre verdi.

 3. HAMMADUN
  Emekli
  Bir Hadîsde Peygamber Efendimiz (S.A.V.) şöyle buyuruyorlar:


  “Şübheniz olmasın ki, güneş ve ay, ne bir kimsenin ölümü, ne de yaşamasından dolayı tutulmazlar. Lâkin bu ikisi Allah (celle celâlühû)'nun âyetlerinden iki âyettirler. Bir de, şübheniz olmasın ki, Allah, yarattıklarından bir şeye tecellî ettiği zamân, o şey O'na boyun büker.

  [Ebû Hanîfe ve Ahmed, Müsned’lerinde, Nesâî ve İbnu Mâce, Sünen’lerinde, İbn-i Huzeyme, Sahîh’inde, Hâkim Müstedrek’inde. İbn-i Huzeyme ve Hâkim, bu rivâyetin “sahîh” olduğunu söylediler.], Muhammed Hasen es-Senbelî, Tensîku’n-Nizâm, Şerhu Müsnedi Ebî Hanîfe:321  “Mûsâ, ta'yîn ettiğimiz vakitte (Tûr-i Sina’ya) gelip de Rabbi onunla konuşunca, Rabbim bana kendini göster, seni göreyim dedi. (Rabbi), Sen beni asla göremezsin. Fakat şu dağa bak eğer yerinde durabilirse sen de beni göreceksin, buyurdu. Rabbi o dağa tecellî edince, dağı paramparça etti. Mûsâ, baygın düştü. Ayılınca dedi ki; seni noksan sıfatlardan tenzîh ederim. Sana tevbe ettim ve ben inananların ilkiyim”

  Şifâ-i Şerîf: 1/57-64

  Kur'an-ı Kerim Ayet 30 KASSAS SURESİ

  Fe lemmâ etâhâ nûdiye min şâtııl vâdil eymeni fîl buk’atil mubâreketi mineş şecerati en yâ mûsâ innî enallâhu rabbul âlemîn(âlemîne).


  1. fe : böylece, artık
  2. lemmâ : olduğu zaman
  3. etâ-hâ : oraya geldi
  4. nûdiye : nida edildi, seslenildi
  5. min : den
  6. şâtıı el vâdi : vadi tarafı
  7. el eymeni : sağ taraf
  8. fî : de
  9. el buk'ati : yer
  10. el mubâreketi : mübarek
  11. min eş şecerati : ağaçtan
  12. en yâ mûsâ : ey Musa
  13. innî : muhakkak ben
  14. ene allâhu : Ben Allah'ım
  15. rabbu : Rab
  16. el âlemîne : âlemler

  Elmalılı Hamdi Yazır : Derken ona varınca vâdinin sağ kıyısından o mübarek buk'ada ağaçtan nidâ olundu, şöyle ki: ya Mûsâ, haberin olsun benim ben: Allah rabbül'alemin.

  Rab'bim Cümlemizden Razı olsun. Amin.


 4. Zeyd.Bin.H
  Üye
  Tebrizli Şems' in hayat hikayesinin anlatıldığı Aşkın gözyaşları kitabını okuyunuz Halkın kendisine ve Mevlana' ya yaptıkları atılan iftiraları bugün olduğu gibi aynen görecek Aşkı ararken ne zorluklarla karşılaştığını hayretler içerisinde okuyacaksınız Ondan sonra bu fitnecilerin neden hala köpek gibi saldırdığını anlayacaksınız inşallah
  Bencede arkaşlar bu sapkınlıktan vazgeçip eger bişeyler anlamak istiyorsanız tavsiye edilen kitabı okumalısınız .

 5. @mir
  âb ü kil
  Ondan sonra bu fitnecilerin neden hala köpek gibi saldırdığını anlayacaksınız inşallah...
  Allah ve resulünden başka
  herhangi bir zat kişi kitab ya da cemaat sizi 45 vakit namazını kılan
  ve sizi uyarmaya çalışan din kardeşlerinize "köpek" demeye sevk ediyorsa
  oturup gittiğiniz yolun ne olduğunu bir düşünün derim

 6. karadamlalar
  Kesintili Üye
  bu kitaplardan sadece haberdarlığım var az-çok,okumadım okumam da.bu kitapların tarihselliği olmadığını biliyoruz,tarihi belgeler üzerinden konuşalım lütfen.EDEBİYAT ile değil,edebiyat güzellik ortaya koymak içindir,bizim burada bir güzellik amacımız yok amacımız doğruyu bulmaktır.

 7. HAMMADUN
  Emekli
  Köpeklerin ağzı değdi diye, UMMAN KİRLENMEZ Mevlana Celaleddin-i Rumi.

  Köpeklerde mubarek hayvanlardır Hatta bir tanesinin onca cehennemlik İNSAN arasından sıyrılarak cennete gireceği bile vakidir.

  İNSAN'lar bazı hareketleriyle İNSAN, BAZI hareketleriyle HAYVANDANDA ADİDİR.

  Hülasa; Köpekleride küçümsememek lazım bu hususda. Ancak @mir kardeşim, Mevlana Celaleddin-i Rumi'ye salya sümük saldıranları eğer İNSAN sınıfında değerlendiriyorsa O başka tabi.

  Rab'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

 8. karadamlalar
  Kesintili Üye
  celaleddin rumi ye saldırıp kimsenin kinini boşaltma gibi bir amacı yok,ölmüş gitmiş ona bir faydamız dokunmayacak ateşini kendi götürmüştür.bizim istediğimiz sizlere onun hatalarını anlatmak,anlamamak için uğraşıyorsunuz,"siz zaten hep zahircisiniz,biraz batın düşünün!!!" diye diye aynı "sen okuyunca anlamazsın,bizim hocaya kalbinden bağlı olacan" diyen gavsçılar gibi yapıyorsunuz.kişilere böyle taassup etmenin bir alemi yok.

 9. sahabeyolunda
  Üye
  allah dostlarına hakaret edip onlara iftira atanları cenabı mevla kahhar ismi şerifi hürmetine kahru perişan eylesin. cenabı mevla sevdiklerini sevenlerden eylesin bizi.

 10. @mir
  âb ü kil
  allah dostlarına hakaret edip onlara iftira atanları cenabı mevla kahhar ismi şerifi hürmetine kahru perişan eylesin.
  aynı şeyi Allah'a iftira atıp
  O'nun -haşa- kadın kılığında gelip kendisi ile oynaştığını iddia edenler için de söyleyebilir misin?

 11. Öndengidenler
  Üye
  siz fasıklar münafıklar kafirler ne yaparsanız yapın bizim miletimiz allah dostlarına karşı atılan iftiralara kanmayız çok şükürki abdulkadir geylani,imamırabbani ve diğer alimlerimiz var sizin gibi fitnecilere kanmayız bi iznillah.

 12. HAMMADUN
  Emekli

  Reklam


  Olmadı sahabeyolunda kardeşim Allahu Taala'nın kahrı çok şiddetlidir..... O'na hiç bir yaradılmış dayanamaz.....

  İnşaAllah müslüman kardeşinize ISLAH eylesin türünden dualarda bulununuz.... Ola ki; O sizden ve bizden kat be kat daha hayırlı olurda. Rab'binin daha çok hoşnut olduğu kullarından olurda. Duanız sebebiyle HİSSEDEN PAY SAHİBİ OLURSUNUZ.....

  allah dostlarına hakaret edip onlara iftira atanları cenabı mevla kahhar ismi şerifi hürmetine kahru perişan eylesin cenabı mevla sevdiklerini sevenlerden eylesin bizi
  İnşaAllah bu cümlenizi değiştiriniz. Rab'bimin sevdikleri adına ve hürmetine İnşaAllah.

  Rab'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

Konu Kapatılmıştır
3. Sayfa BirinciBirinci ... 2346 ... SonuncuSonuncu
mevlana gerçekleri,  gerçek mevlana,  Canım ey nur kaçma benden! Kaçma benden ey parlayan görünüm,  hz mevlana gerçekleri,  mevlanaya atilan iftiralar,  mevlana gerçeği,  celaleddin rumi gerçeği