+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Cemaat Evleri Hakkında Yardımcı olabilirmisiniz kardeşlerim ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Zeyd.Bin.H
  Üye
  Reklam

  Cemaat Evleri Hakkında Yardımcı olabilirmisiniz kardeşlerim ?

  Reklam

  Cemaat Evleri Hakkında Yardımcı olabilirmisiniz kardeşlerim ? Mumsema Selamün Aleyküm Hayırlı geceler kardeşlerim, ben kayseride ikamet etmekteyim ve dinimi gerektiğince yaşamak için ve bu yolda imanımı yüceltmek , nefsimi terbiye etmek için cemaat evlerine gitmek istiyorum fakat cevremizde nerde cemaat evi mevcut bilmiyorum bana yardımcı olabilecekler varsa ALLAH rızası için kardeşlerim.

 2. mümini78
  Devamlı Üye

  Cevap: Cemaat Evleri Hakkında Yardımcı olabilirmisiniz kardeşlerim ?


  Reklam


  Kayseri de bir çok cemaat evi ve tarikat mevcuttur. Sen yeterki girmek iste kapış kapış gidersin . Sizin yaşınızı bilmiyorum Ancak size şunu tavsiye edebilirim. Öncelikle dini konularda bazı alt yapıları birinci ve ikinci kaynaktan bir okuyun ( Kuran ve hadis) Çünkü temeli olmayan biri cemaat ya da tarikat evine girince aklı fevkalede karışabilir? Benim önerim başlangıcı cami cemaati ile yapmanızdır. Madem nefsinizi terbiye etmek dinini gereğince yaşamak istiyorsunuz: öncelikle temel ibadetleri gereğince yapmaya başlayınız. Örnek: Namazlarını cami cemaati ile kılmaya özellikle sabah ve yatsı namazlarını camide kılmaya özen gösteriniz:

 3. Zeyd.Bin.H
  Üye
  Namaz ve orucumu Hamdolsun yerıne getiriyorum ve bu konulara yabancı değilim , ama biraz geç kaldıgımı dusunuyorum kendımı eksık hissediyorum daha ogrenmem gereken birçok konu oldugunu dusunuyorum kardeşim, Yaşım 17 .

 4. mümini78
  Devamlı Üye
  Bu konuda yönlendirme yapamacağım, zaten uzamanlık alanım da değil. Eğer abdest ve gusülde vesvese gibi sorunların olursa rehberlik ve psikolojik danışmanlık yapabilirim.

 5. Zeyd.Bin.H
  Üye
  ALLAH razı olsun , cemaat evlerini şu yüzden istiyorum tek odaklanılan nokta dini bilgiler ve bende böyle bir yaşam istiyorum.Eğer öyle bir sorunum söz konusu olursa sana ulaşabilirim kardeşim, ama suan ki konumuz cemaat evleri kayseriden bi cemaat evine dahil olmak istiyorum .

 6. cavraşım
  Devamlı Üye
  ama hangi cemaat?ev demenizden nur cemaatini sorduğunzu tahmin ediyorum ama doğrusunu siz bilirsiniz
  eğer ki nur cemaati ise dersaneleri,kitapevleri var,gidin derdinizi anlatın

 7. mümini78
  Devamlı Üye
  Sen isteğini güncel tut en kısa sürede sana bu dorumdan yol gösterenler olacaktır ama şimdiden olumlu ve olumsuz düşüncelere hazır ol kauslara dayanıklı ol . dedim ya Kayseri de bir çok cemaat evi ve tarikat mevcuttur Sen yeterki girmek iste kapış kapış gidersin. Allah seni beni tüm müslümanları doğru yola eriştirsin ve ordan ayırmasın.

 8. Zeyd.Bin.H
  Üye
  8.sınıfta nur cemaatine dahil olmustum fakat o zaman dershanedeki kişilerin coklugundan cemaat evlerinde yer kalmamıstı , ve dısardan gelecek birine ne derece yardımcı olabilirler ?

 9. Zeyd.Bin.H
  Üye
  ecmain inşaALLAH kardeşim çok sağol

 10. @mir
  âb ü kil
  kardeş tartışmak için değil sadece mahşerde yakama yapışmayasın diye söylüyorum
  herhangi bir kitabı Allah'ın kitabı gibi kutsayan herkesten uzak dur

 11. mümini78
  Devamlı Üye
  "kardeş tartışmak için değil sadece mahşerde yakama yapışmayasın diye söylüyorum
  herhangi bir kitabı Allah'ın kitabı gibi kutsayan herkesten uzak dur "

  Gördün mü genç kardeş Zeyd.Bin.H nasıl kaus var: Küçüksemek gibi olmasın ama yarı yaşımda ya varsın ya yoksun @mir doğru söylüyor neyi kasd ettiği de çok açık bu bağlamda sen benim ilk tavsiyemi yerine getir. Sizin yaşınızı bilmiyorum Ancak size şunu tavsiye edebilirim Öncelikle dini konularda bazı alt yapıları birinci ve ikinci kaynaktan bir okuyun ( Kuran ve hadis) Çünkü temeli olmayan biri cemaat ya da tarikat evine girince aklı fevkalede karışabilir? Benim önerim başlangıcı cami cemaati ile yapmanızdır Madem nefsinizi terbiye etmek dinini gereğince yaşamak istiyorsunuz: öncelikle temel ibadetleri gereğince yapmaya başlayınız Örnek: Namazlarını cami cemaati ile kılmaya özellikle sabah ve yatsı namazlarını camide kılmaya özen gösteriniz:

  sonra cemaat ve tarikatlara gözat: Yoksa aklın fevkalade karışabilir.

 12. cavraşım
  Devamlı Üye

  Reklam


  mesaj alınmıştır umarım amir arkadaş

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
kayseri cemaat yurtları,  kayseri cemaat evleri,  cemaat evleri,  nur cemaati evleri,  kayseride cemaat yurtları,  cemaat yurtları,  nur cemaati kayseri