+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Cemaat Evleri Hakkında Yardımcı olabilirmisiniz kardeşlerim ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. cavraşım
  Devamlı Üye
  Reklam

  Cevap: Cemaat Evleri Hakkında Yardımcı olabilirmisiniz kardeşlerim ?

  Reklam  Cevap: Cemaat Evleri Hakkında Yardımcı olabilirmisiniz kardeşlerim ? isimli konu Mumsema.com Cevap: Cemaat Evleri Hakkında Yardımcı olabilirmisiniz kardeşlerim ?
  amin kardeş,cümlemizi
  ve aleykümselam

 2. mümini78
  Devamlı Üye

  Cevap: Cemaat Evleri Hakkında Yardımcı olabilirmisiniz kardeşlerim ?


  Reklam


  Zeyd.Bin.H Yazdığın diğer mesajları okudum yazılarına bakılacak olursa senin cemaat ve tarikatlar hakkında az çok bilgin var . Eminim ki kayseri de de gitmek istedikten sonra bir çok cemaat ve tarikat evi bulabilirsiniz? Yalnız içimde kalmasın, ilk başlarda sanki bilmiyormuş gibi sorduğunuz. Acaba nabız mı yoklamak istediniz. Sizi bilemeceğim ama burada farklı isimler altında bir çok üye mevcut herkesin de aşağı yukarı bir felsefesi var. Sanal da olsa burası ben samimi olmaktan yanayım. İnsanlar son mesajalrını yazarken daha önceki mesajlarını gözden geçirmesi yerinde olur. Bazen tutarsız cevaplar gelince hoş olmuyor.

  Bakınız benim felsefem (düşüncem) (düsturum) :

  1-İnsanın din ve islam adına Anayayasası Kuran ve Sünnet olmalıdır.

  2- Daha sonra yazılan kaynaklar bunları anlamaya yardımcı olmalıdır.

  3-Hiçbir kaynak ( Kuran ve hadis dışındaki kaynaklar) Kuran ve sünnetin önüne geçmemelidir.

  4- İsterse 4 büyük imam söylesin, isterse de günümüzün en büyül alimi söylesin, istersede benden hariç tüm dünya toplasın bir görüşte hem fikir olsun , eğer söylediği ifade kuran ve sünnete aykırı ise ben o görüşü red ederim ve o görüşe bağlanmam. Kimin dediği umrumda bile olmaz.


  5-Amaç ile arcı karışmamak gerekir. Eğer kitapları ve şahışları araç değil de amaç edinirse insan yani herhangi bir kitanı ya da şahsı kuran ve sünnetin önünde koyar ise bence aldanmıştır.


  6- Bana göre cemaatler ve tarikatlar olabilir ancak bunlar bağlayıcı olamaz. Yani hiç bir müslüman cemaat ya da tarikata girmek zorunda değildir. En büyük cemaat kuran ve sünnet cemaatidir. Belki şu denilebilir. Peki mahşerde kimlerle haşr olacaksınız. Cevabım: Herhangi bir cemaat ya da tarikatla değil Hıristiyan yahudi ya da musevilerle de değil inşallah ben islam dinine girmiş kuran ve sünnet üzerine yaşayan kullarla haşr olacağım. Tabiki bunların içinde cemaat ve tarikat ehli insanlar da olacaktır. Nitekim bizim nasıl ayırt edileceğimizi peygramberimiz söylemiştir. Abdest azalarınımız ile .

  7- EVET tüm cemaatler ve tarikatlar Allah rızası için uğraşırlar gerçekten de böyledirler ama hala birlik olmayı başaramışlardır.

  8- Bana göre insanları aynı noktada birleştirecek dört ana unsur Rab-Kuran-Nebi-Kıbledir. Artık bu dört unsur dışında insanlar ayrıştıkça ayrışırlar

  9-Bakınız günümüze, bir tane değil bir çok din adamı ve alim ve profösör Bu dört unsur dışında ayrı düşmüştür.

  10- Zaten bu ayrılık günümüzde değil peygamberimizin ölümünden çok kısa bir süre sonra başlamıştır. Ancak günümüzde çok daha belirgin hale gelmiştir.

  11- Sultan ahmete gidin ya da eyüp e ve bir cuma namazı çıkışında ropörtaj yapın göreceksiniz ki bu dört temel unsur dışında insanların geneli ayrı düşücektir. Hele günümüzde siyaset gibi bir illetin varlığı bunu daha çok kamçılamıştır.

 3. Misafir
  meraba ben cemaat evlerıne gıtmek ıstıyorum ama yerlerı nerde bılmıyorum yasım 22 orda kendımın ımanını guclendırmek ıstıyorum bana yardımcı olun

 4. Misafir
  selam aleykum ismim abdul samet afganistanliyim hemde turkleri cok severim ben turkiye gelib okumayi dusunyorum o yuzden da cemaat evlerinde kalmak isterim cunku afganistanda da ben cemaat evlerinde ve okulunda buyudum nasil olurda bana yardimci olabilirsiniz ????

 5. mum
  Administrator
  cemaat evleri - yurtları

  bana yardimci olabilirsiniz ????
  Hangi cemaate gelmek istiyorsan internet üzerinde bağlantı kur ve kabul ediyorlarsa gel.

 6. Misafir
  hangi cemaat evleri ve ucretler ne kadar yardımcı olur musunuz

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
kayseri cemaat yurtları,  kayseri cemaat evleri,  cemaat evleri,  nur cemaati evleri,  kayseride cemaat yurtları,  cemaat yurtları,  nur cemaati kayseri