+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ramazanda İmsak Vakti Ezan Okunurken... Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. emriyeka
  Üye
  Reklam

  Ramazanda İmsak Vakti Ezan Okunurken...

  Reklam
 2. Genç Hatip
  Devamlı Üye

  Cevap: Ramazanda İmsak Vakti Ezan Okunurken...


  Reklam


  Ezan okunsun okunmasın eğer imsak vakti girmişse yeme ve içmeyi bırakman lazım aksi halde orucun gider.

 3. Kjkteam
  Üye
  imsak demek artık orucun başladı demek yani ezan imsakta okunduğuna göre ramazanda yememen lazım yoksa bozulur orucun arkadaşın dediği gibi

 4. mümini78
  Devamlı Üye
  Evet oruç bozulur: Genelde yaşlı ninelerimiz ve dedelerimiz ezan bitene kadar yer ya da ağzında bişe var ise yutar . Ben çokca ikaz etmeme rağmen nineme laf geçiremedim. Sonra da onun için Allah kabul buyurur inşallah dedim. Ramazan dışında oruç tutma konusunda da ninem ve dedemle çok konuştum ama onları bir türlü bu konuda da ikna edemedim. Konu ise şuydu: Ramazan ayı dışında oruç tutanlar tavkimdeki imsak vaktine bakmalı asla ezana kadar yemek yememeli. Çünkü ramazan ayında ezan imsak vaktinde okunurken ramazan ayı dışında ezan ( sabah ezanı) imsaktan çok çok sonraları okunmaktadır. Özellikle iç aylar girdiğinde oruç tutanlar bu duruma dikkat etmelidirler.

 5. çelebiler
  Emekli
  Orucunuz bozulmaz.

  Çünkü ramazan ayında ezanlar,oruç tutacak olanların orucunda şüphe olmasın diye imsak vaktinden erken okunuyor.

  Ezan okunduğunda Türkiye'nin her yerinde imsak henüz girmemiş oluyor.Onun için ezan okunurken bir şey yer ya da içerseniz orucunuz bozulmaz.

+ Yorum Gönder