+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Hayız tam bitmemiş durumdayken eş ile ilişki haram mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: Hayız tam bitmemiş durumdayken eş ile ilişki haram mı?

  Reklam  Cevap: Hayız tam bitmemiş durumdayken eş ile ilişki haram mı? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Hayız tam bitmemiş durumdayken eş ile ilişki haram mı?
  Esimin adeti 7-8 gün sürüyor. 5. Gununde sabahtan oglen vaktine kadar kanama görmedi sonra guslettti. Gusulden sonrada bir kanama yoktu ve birlikte olduk.birlikte olurken kan geldi. Kefareti var midir.tovbe istigfar yeterlimidir.. haram mi isledik.mekruh mu.
  Saygilar teşekkürler

 2. Şem'a
  YÖNETİCİ

  Cevap: Hayız tam bitmemiş durumdayken eş ile ilişki haram mı?


  Reklam


  Hayız günü bitmeden ilişkiye girmek büyük günahlardandır, kefareti yoktur tevbe edin ve bir fakire sadaka verin

 3. Misafir
  merhaba, normalde adet gunumun gelmesine 15 gun vardi, ama ertesi gun hapi kullandigim icin ara kanamam oluyor, her gun bir damla gibi.. bu durumda iliskiye girmemizde bir sakinca var midir? adetli gibi mi sayilirim? ayni olay 5 6 ay once de olmustu yine ayni hapi kullandim 10 gun ara kanamam oldu ve 10 gün sonunda adet oldum, adetim de 8 gun sürüyor.. ve esimden yirmi gune yakin uzak durdum. kafam karisiyor.. ara kanama da iliski gunah olur mu?

 4. Şem'a
  YÖNETİCİ
  adet bitmeden ilişkiye girilirmi
  5 6 ay once de olmustu yine ayni hapi kullandim 10 gun ara kanamam oldu ve 10 gün sonunda adet oldum, adetim de 8 gun sürüyor
  İfadenize göre arada gelen kanamalar adetten sayılmadığı için cinsel ilişkiye girebilirsiniz.

 5. Misafir
  Adetim altıncı gün azaldı yıkanmadım yedinci gün lekelerim yoktu gece 12de yıkandım bittiği için guslettim temizledim. Eşimle beraber oldum gece kanamam falan yoktu sahurda abdest alırken birden kanamam oldu günah mı işledik.

 6. mum
  Administrator
  Adet süreniz 6 gün ise bu yaptığınız doğru ama süre daha fazla ise yanlış yaptınız

 7. Misafir
  adetimin 6. gunundeyim ve kanamalar bitti yalnızca ara ara lekeler geliyor lekeler arasinda 2 3 namaz vakti geciyor hatta 2 gun boyunca hic olmadigi oluyor gusül almadan esimle birlikte oldum gusül alip temizlendikten sonra tuvalete girdiğimde idrardan sonra leke geldi beraberlikten dolayi ne yapmam gerekiyor

 8. arifselim
  Yönetici
  Adet süreni bilmen gerekiyor. Adet süren belli ise arada akıntıların bir süre kesilmesi ve tekrar gelmesi normal bir durumdur. Eğer adet dönemi içerisinde ilişkiye girmişseniz hata yapmışsınız.

 9. Misafir
  Adetlik dışında leke gören bir bayanla ilişkiye girmek gunahmidir

  Adeti bitmiş bir bayan temizlendiği halde leke görmesi budurum da ilişkiye girmek harammidir

 10. arifselim
  Yönetici
  İlişkinin yasak olduğu dönem adetin sürdüğü dönemdir. Adeti bittiği halde gelen akıntılar cinsel ilişki için engel değildir. Eşler bu durumda cinsel ilişkiye girebilirler.

 11. Misafir
  Hayırlı günler.. benim hastalığım 4 gün suruyor 5 ve 6. gün kahve rengi akintim oluyor 5. Gün akintim sabah oldu akşama kadar hiç olmadı bende gusledip namaz kildim sonra çok ufak bisey geldi ben ibadetlerime devam ettim gece de eşimle birlikte olduk ertesi gün saat 3 te tekrar kahve rengi akintim oldu.. günaha girdim sanirim ve bundan çok utanıyorum lütfen bana bilgi verir misiniz çok üzülüyorum 😑😑

 12. arifselim
  Yönetici

  Reklam


  Hayırlı günler. Kahverengi akıntı devam ettiği sürece adetli sayılırsın. Yani anlattığına göre adetin 6 gündür. 5. günde bittiğinden emin isen o zaman cinsel ilişki helal olur. Bu durumda bilmeden olduğu için tövbe etmen yeterlidir.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu
adetin son günü ilişkiye girmek günahmı,  adetin son günü ilişkiye girmek,  adetin son günü ilişkiye girilirmi,  Adet bitmeden ilişkiye girmek,  adet bitmeden ilişkiye girilirmi,  adetliyken ilişkiye girmek,  adetliyken ilişkiye girilirmi