+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Cinler ve İnsanlar İlişkisi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. CeyhuN_
  Devamlı Üye
  Reklam

  Cinler ve İnsanlar İlişkisi

  Reklam

  Cinler ve İnsanlar İlişkisi Mumsema Merhaba arkadaşlar. Size bir sorum olacak. İnsanlar ve Cinlerin görüşüp iletişime geçmeleri mümkün müdür. Mesela ben hep kendi yaşlarımda bir mümin cinle arkadaş olmak istemişimdir. Böyle birşey mümkün mü?

 2. -zombi-
  Üye

  Cevap: Cinler ve İnsanlar İlişkisi


  Reklam


  sen insansın kardeşim , napacaksın cin arkadaşı?
  Cin tehlikeli varlıklardır . Müslüman olanlar bile yalan söyler. Sen insan arkadaş ara.
  Selametle

 3. ebediyyetyolcusu
  Emekli
  Selamün Aleyküm,

  zombi Kardeş

  Cinler hakkında müslüman olanlar bile yalan söyler diyorsun bunu açıklayabilir misin ?

  Cinler hakkında Kuranı Kerim'de geçen bazı ayetler.

  Ve elbette bizden Müslüman olanlar da var, zulmedenler de. İşte (Allah'a) teslim olanlar, artık onlar 'gerçeği ve doğruyu' araştırıp-bulanlardır." (Cin Suresi, 14)

  Gerçek şu ki, bizden salih olanlar vardır ve bunun dışında (ya da aşağısında) olanlar da. Biz türlü türlü yolların fırkaları olmuşuz." (Cin Suresi, 11)

  Bir de şu gerçek var: İnsanlardan bazı adamlar, cinlerden bazı adamlara sığınırlardı. Öyle ki, onların azgınlıklarını arttırırlardı." (Cin Suresi, 6)


  Seyyid Abdülhakim Arvasi hazretleri de buyuruyor ki:

  İnsanın cinle tanışması, arkadaş olması, zararlıdır. Onlarla konuşmak, fasıkla arkadaşlık etmek gibidir. Onlarla tanışan, fayda görmemiştir. Cinle tanışmaya özenmemeli, Evliya-i kiramın ruhaniyetlerinden istifade etmeye; onları tanımaya, sevmeye ve sevilmeye uğraşmalıdır. (Keşkül risalesi)

  Bu konularda daha çok şeyler yazılmış, anlatılmıştır, benim düşünceme göre belirli bir ilime ve eğitime sahip olmayan kişiler için bu tür ilişkiler çok tehlikelidir, insanı felakete götüre bilir. Ama insan çok güçlü bir varlıktır ne yapacağını bilirse ne cin nede şeytan insanla baş edemez, imani gücünü arttırmak ana temeldir ve Allah'a inancı çok kuvvetli olmalıdır.

  Selam ve dua ile

 4. Misafir
  İnsanlar neden cinlerden yardım ister halbuki cinlerden yardım istemek en büyük günahtır

+ Yorum Gönder