+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Peygamberimiz Vahiy gelmeden önce kime ibadet ediyordu,Allahı nasıl biliyordu ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. İslam571
  Emekli
  Reklam

  Peygamberimiz Vahiy gelmeden önce kime ibadet ediyordu,Allahı nasıl biliyordu ?

  Reklam

  Peygamberimiz Vahiy gelmeden önce kime ibadet ediyordu,Allahı nasıl biliyordu ? Mumsema peygamberimiz bilidği üzere ,peygamberlik gelene kadar hep dağa çıkıp orda ibadetle geçirdi ibadet ederdi,hatta bilidiği üzere mağarada ibadet ederken vahiy geldi,dağda ibadet ederdi,lakin bilidği üzere okuması yazması yoktu,etraftata Hrıstiyan yahudi de yoktu,peygamber Allah ı nerden biliyordu put olmadığını ? nasıl ibadet ediyordu,kime ibadet ediyordu peygamberlikten önce ? aileside hanif değilmiş,nerden öğrenmiş ? İbrahimin(as) tanrısı İsanın(as) tanrısı olan Allah a ibadet etmeyi ?

 2. kerze
  Devamlı Üye

  Cevap: Peygamberimiz Vahiy gelmeden önce kime ibadet ediyordu,Allahı nasıl biliyordu


  Reklam


  Peygamber Efendimizin nübüvvet ile görevlendirilmeden önce Arap Yarımadası'nda putperestliğin hâkim olduğu ve insanlığın dalâlet içerisinde bulunduğu cahiliye döneminde putlardan ve her türlü sapıklıktan yüz çevirerek, Hzİbrahim dini olan hanîfliğe tâbi olmuş, hakka yönelerek hak dinin arayışı içerisine girmiş kişiler, çok az da olsa mevcut idi İslâm tarihi kaynakları bunların bir kısmından ve faâliyetlerinden bahseder Meselâ bunlardan birisi Varaka bNevfel idi

+ Yorum Gönder
peygamberimiz vahiy gelmeden önce nasıl ibadet ederdi